Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa – vis populiaresnė

Tarp Savivaldybės remiamų verslo bei bendruomenės vykdomų veiklų jau trečius metus bus įgyvendinama Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa. Druskininkų savivaldybės iniciatyva įgyvendinta minėta jaunimo programa pranoko lūkesčius ir kasmet sulaukia itin didelio jaunuolių bei darbdavių susidomėjimo. Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa sėkmingai tęsiama ir šiemet. Nuo kovo 1 d. aktyviai registruojasi ir verslo atstovai, ir iniciatyvus jaunimas. Šiuo metu dalyvauti programoje jau yra užsiregistravę 41 verslo atstovas bei 156 jaunuoliai.

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė ir Jaunimo užimtumo centro (JUC) vadovė Aušra Nedzinskienė aptarė pastarųjų metų minėtos programos rezultatus, analizavo, kokiomis priemonėmis galima būtų patobulinti vykdomą programą. Pasidžiaugta, kad pavyko didinti jaunimo įsitraukimą, ugdyti verslumą, mažinti nedarbą, efektyvinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė akcentavo, kad sėkmingai ir populiariai programai nuolat bus skiriamas didelis dėmesys, ji bus analizuojama, tobulinama ir plečiama: „Programa sulaukia didelio atgarsio ir susidomėjimo visoje Lietuvoje, todėl jau ne kartą yra pristatyta, kaip gerosios praktikos pavyzdys kitose savivaldybėse ir valstybinėse institucijose.“

Įgyvendinant programą, Druskininkų savivaldybė finansuoja minimalią algą, o darbdaviai prisideda, sumokėdami privalomas socialines įmokas. 2017 m. iš Savivaldybės biudžeto programai buvo skirta 109 tūkst. eurų, 2018 m. – 135 tūkst. eurų, o šiemet taip pat numatoma skirti 135 tūkst. eurų.

JUC vadovė A. Nedzinskienė pasidžiaugė, kad kiekvienais metais programa tampa vis populiaresnė, o jaunimas bei verslas noriai joje dalyvauja: „Jaunimui sudarytos galimybės ne tik užsidirbti savarankiškų pajamų, bet ir susipažinti su profesija ar verslo struktūromis.“

Jaunimo užimtumo centras savo svetainėje: www.juc.lt yra paskelbęs registraciją į jaunimo verslumo programą. Pagal paskelbtą darbdavių sąrašą ir darbuotojų poreikį, jaunuoliai galės pasirinkti, kokia darbo patirtis juos labiausiai domina. Jaunuolis, pasirinkęs dominančią sritį, privalės nueiti į darbo pokalbį ir pristatyti save darbdaviui. Pasirengti pokalbiui dėl darbo jaunimui padės JUC specialistai.

Druskininkų  savivaldybės informacija