Druskininkuose posėdžiavo XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių darbo grupė

Antradienį Druskininkuose sušauktas išvykstamasis XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių darbo grupės posėdis. Lietuvos sporto centre susirinko didžioji dalis darbo grupės, kurioje iš viso yra 26 įvairių institucijų atstovai, nariai.

Posėdį vedė ir darbotvarkę pristatė Kornelija Tiesnesytė – Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė, darbo grupės vadovė. Visiems susirinkusiems darbo grupės atstovams buvo pristatytas žaidynių logotipas, kuris sukurtas būtent 2021 metais vyksiančioms žaidynėms Druskininkuose, diskutuota dėl oficialaus logotipo naudojimo institucijų raštuose. Viceministrė supažindino narius su gauta informacija iš Prezidentūros dėl Prezidento Gitano Nausėdos sutikimo tapti renginio globėju.

Druskininkų sporto centro direktorius Vilmantas Matkevičius pristatė parengtą prezentaciją, kurioje buvo pateikti visi Druskininkų miesto objektai, kuriuose vyks įvairių sporto šakų varžybos. Po pristatymo darbo grupės nariai diskutavo apie įvairių sporto šakų organizavimo Druskininkuose galimybes, išsakė palaikymą, kad būtų organizuojama kuo daugiau ir įvairesnių sporto šakų varžybų.

Komisijos nariai, ypač užsienio lietuvių bendruomenėms atstovaujantys tautiečiai, aktyviai domėjosi, ar žaidynėse nebus nesklandumų, kurie jau sugadino nuotaiką ankstesnių žaidynių metu. Jie išsakė savo nuogąstavimus dėl nesklandaus žaidynių organizavimo, apgyvendinimo bei sportininkų užimtumo.

Apie ankstesnių žaidynių trūkumus su darbo grupės nariais diskutavo ir Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. „Labai svarbu gerai pasiruošti artėjančioms žaidynėms, išanalizuoti ir nebekartoti ankstesnių klaidų ar pasitaikiusių trūkumų, kurie buvo aptarti posėdžio metu. 2021 m. Druskininkuose vyksiančios žaidynės turi būti minimos, kaip geras pavyzdys visoms kitoms būsimoms Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms, kurios bus organizuojamos kituose miestuose“, – sakė R. Malinauskas.

Pasibaigus posėdžiui, Lietuvos sporto centro Sporto paslaugų skyriaus vedėjo pavaduotojas Julius Matulevičius parodė centro patalpas, planuojamą vietą lauko paplūdimio aikštelėms įrengti. Vėliau delegacija apžiūrėjo kitus objektus – „Atgimimo“ pagrindinės mokyklos sporto aikštyną, Druskininkų sporto centrą, „Ryto“ gimnazijos ir prie „Saulės“ pagrindinės mokyklos esančius stadionus bei žiemos pramogų komplekso „Snow Arena“ patalpas.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės – viso pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Pirmosios žaidynės surengtos 1978 m. Lietuvos tautinės olimpiados pavyzdžiu Kanadoje. Žaidynėse dalyvauja sportininkai mėgėjai. Lietuvos komanda žaidynėse pirmą kartą debiutavo 1988 m. Adelaidėje.

Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos iniciatyva po 40 metų pertraukos buvo atkurtos senosios tradicijos ir 1978 m. birželio 27-liepos 3 d. Toronte, Kanadoje, buvo surengtos I-osios pasaulio lietuvių sporto žaidynės, skirtos Lietuvos Nepriklausomybės 60-mečiui. Jose dalyvavo 1101 sportininkas iš JAV, Kanados, Vakarų Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Australijos ir Argentinos. Lietuviai rungtyniavo 11 sporto šakų.

Druskininkuose sušaukto išvykstamojo XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynių darbo grupės nariai po posėdžio apžiūrėjo ir objektus, kuriuose numatoma organizuoti įvairias varžybas/Rūtos Vitkauskaitės nuotraukos

Druskininkų  savivaldybės informacija