Druskininkų savivaldybės Taryba patvirtino mero, mero pavaduotojo, Administracijos direktoriaus 2017 metų veiklos ataskaitas

Pirmadienį sušauktame Druskininkų savivaldybės Tarybos posėdyje patvirtintos Druskininkų savivaldybės mero, mero pavaduotojo, Administracijos direktoriaus, Kontrolės ir audito tarnybos 2017 metų veiklos ataskaitos.

Dar iki posėdžio Tarybos nariai turėjo galimybę susipažinti su jiems raštu pateiktomis mero ir mero pavaduotojo 2017 metų veiklos ataskaitomis, Druskininkų savivaldybės tarybos komitetuose ataskaitos sulaukė Tarybos narių susidomėjimo, klausimų, vyko diskusijos.

„Džiaugiuosi, kad kartu pavyko nuveikti Druskininkų labui dar net ir daugiau, nei buvome suplanavę. Ačiū, kad dirbame kartu, ačiū ir administracijai, kad esame tvirta, rimta komanda ir kad pavyksta kartu priimti gyventojams reikalingus sprendimus. Galime tik didžiuotis, kad visoje Lietuvoje, lyginant su kitomis savivaldybėmis, Druskininkų savivaldybė daugelyje sričių yra pirmajame lyderių penketuke“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, kreipdamasis į Tarybos narius.

Druskininkų savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintos Druskininkų savivaldybės mero, mero pavaduotojo, Administracijos direktoriaus, Kontrolės ir audito tarnybos, įmonių vadovų 2017 ataskaitos/„Mano Druskininkai“ archyvo nuotrauka

Administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, pristatydama ataskaitą, pabrėžė, kad administracijos specialistų komanda dirbo darniai, o tarp pagrindinių Druskininkų savivaldybės administracijos komandos bruožų – kompetencija, atsakomybė ir pasiaukojantis darbas Druskininkams. Druskininkų savivaldybės administracijoje, įskaitant ir seniūnijas, 2017 m. pabaigos duomenimis, dirbo 115 žmonių. Kaip įvardijo V. Jurgelevičienė, palyginus su kitomis savivaldybėmis, Druskininkų savivaldybės administracijoje dirba gana ribotas specialistų skaičius, išnaudojant visas įmanomas kompetencijas ir kvalifikaciją, o žmogiškieji ir finansiniai ištekliai naudojami optimaliai, atsisakant besidubliuojančių pareigų, perteklinių valdymo grandžių ir taip mažinant valdymo sąnaudas. Kad Druskininkų savivaldybės administracijos personalo skaičius yra optimalus, patvirtina ir šalies savivaldybių administracijų struktūros ir darbuotojų skaičiaus analizė, kurią atliko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Druskininkų savivaldybės administracijoje vienas darbuotojas 2017 metais aptarnavo vidutiniškai 174 gyventojus, o tai yra net 50 proc. daugiau nei visų kurorto statusą turinčių savivaldybių bendras vidurkis.

Druskininkų savivaldybės komunalinio sektoriaus rezultatai vertinami kaip vieni iš geriausių ir efektyviausių šalyje, o Druskininkai yra viena iš savivaldybių, kurioje nepriekaištingai vykdomos viešųjų pirkimų procedūros.

Savivaldybės administracija nuolat stengiasi užtikrinti kokybišką administracinių paslaugų teikimą ir gyventojų aptarnavimo efektyvumą. Siekiant modernizuoti savivaldybės administracijos darbą, mažinti administracinę naštą bei padaryti teikiamas paslaugas lengviau pasiekiamas, pertvarkius savivaldybės pastato, esančio Vasario 16-osios g. 7, pirmąjį aukštą, dar 2016 m. buvo įdiegta inovatyvi „vieno langelio“ aptarnavimo sistema, kuria naudojantis į Savivaldybę atėjusiems gyventojams nebereikia klaidžioti koridoriais, norint išspręsti rūpimus klausimus. 2017 m. ypatingai didelis dėmesys buvo skirtas gyventojų nuomonės tyrimams. Pavyzdžiui, 2017 m. balandžio 11 d.-gegužės 12 d. ir rugpjūčio 9 d.-spalio 9 d. buvo vykdomos vartotojų pasitenkinimo „vieno langelio“ sistema teikiamomis paslaugomis apklausos. Rezultatai parodė, kad daugiau nei 70 proc. respondentų naują asmenų priėmimo tvarką vertina teigiamai.

Konservatoriai ir liberalai, išklausę vadovų ataskaitas, regis, sugebėjo padaryti vienintelę, jų suvokimui ir vertinimui artimiausią išvadą, esą Savivaldybės vadovų, administracijos ir specialistų komanda dirba kažkokiai tai neva „siaurai grupei“, įgyvendinančiai neva tai savo tikslus. Į tai daugumai Taryboje atstovaujantys nariai Artūras Skausmenis, Vytautas Kvedaras, Julius Matulevičius ir kiti replikavo, jog matosi iš rezultatų, kad savivaldybės komanda iš tiesų dirba „vienai grupei“ – visiems druskininkiečiams.

Savivaldybės vadovų ataskaitos yra paskelbtos Druskininkų savivaldybės interneto svetainėje: www.druskininkai.lt

Druskininkų savivaldybės Tarybos posėdyje patvirtintos ir įmonių vadovų 2017 ataskaitos. Jas išsamiai pristatė Socialinių paslaugų centro, UAB „Druskininkų vandenys“, AB „Druskininkų šilumos tinklai“, UAB „Druskininkų butų ūkis“, UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ vadovai.

 

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija