Druskininkų savivaldybės atstovai ES URBACT projekto „Darnus judumas visiems“ susitikime Portugalijoje sėmėsi gerosios patirties

Druskininkų savivaldybės administracija dalyvauja projekte „Darnus judumas visiems“ (S.M.ALL – Sutainable Mobility for ALL), kurio įgyvendinimo metu dalijantis patirtimi su kitais Europos miestais sprendžiami su darniu judumu pažeidžiamoms grupėms susiję iššūkiai. Antrasis miestų tinklo „Darnus judumas visiems“, kuriam priklauso ir Druskininkų savivaldybė, susitikimas įvyko Gimarainse ir Bragoje,  Portugalijoje balandžio 18-19 dienomis.

Druskininkų savivaldybės administracija dalyvauja projekte „Darnus judumas visiems“ (S.M.ALL – Sutainable Mobility for ALL), mūsų atstovai kartu su kitais projekto dalyviais dalyvavo susitikime Portugalijoje / Savivaldybės archyvo nuotrauka

Keturi Portugalijos miestai – Braga, Barcelos, Guimarães ir Vila Nova de Famalicão, – kurie įkūrė „Quadrilátero Urbano miestų asociaciją“, siekia pagerinti savo darnaus judumo planus atsižvelgdami į mokinių pavežėjimą į mokyklas ir visos studentų bendruomenės vykimą iš namų į ugdymo įstaigas šioje didelėje urbanizuotoje vietovėje. Portugalijoje partneriams iš visos ES buvo pademonstruoti keli gerieji pavyzdžiai, skatinantys vaikus į mokyklą keliauti pestute arba dviračiu: dviračių saugaus eismo mokymo programa; Metrominutė – žemėlapis, susiskirstantis miestą atstumais pėstute ir skatinantis judėti be automobilio ir vaikų vedimas grupėmis į mokyklą „Pedibus“ su savanorių asistentų pagalba.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos Dianos Brown vadovaujama delegacija pristatė Druskininkų  planus darnaus judumo ir prieinamumo srityse. Projekto metu planuojama įsigyti įvairaus tipo mobilumą skatinančių priemonių, tokių, kaip kopikliai, nešiojami pandusai ir suteikti galimybę įvairioms kurorto įstaigoms jas išbandyti ir įsivertinti naudojimo poreikį.

„Darnus judumas visiems“ yra projektas, kuriuo siekiama sukurti darnaus ir prieinamo judumo sprendimų planą pažeidžiamoms grupėms, pavyzdžiui, vaikams, pagyvenusiems žmonėms, neįgaliesiems ir kitoms grupėms. S.M.ALL bendruomenė vienija darnaus judumo mieste patirtį siekdama paskatinti reikšmingus pokyčius miestų erdvėse, padaryti jas įtraukesnes ir prieinamesnes visiems.

Projekte kartu su Druskininkų saivaldybe dalyvauja 9 partneriai – Pagrindinis – Ferara miestas, (ITALIJA), Larisa (GRAIKIJA), Komotinė (GRAIKIJA), 4 savivaldybių asociacija „Quadrilatero Urbano“ (Barselos, Bragos, Famalicão, Gimarães savivaldybės) (PORTUGALIJA), Sofijos savivaldybė (BULGARIJA), Strasbūro Eurometropolis (PRANCŪZIJA), Škofja Loka (SLOVĖNIJA), Bukarešto-Ilfovo metropolinės teritorijos bendruomeninės plėtros asociacija (RUMUNIJA).  Projekto eigoje kiekvienas miestas – partneris pasirengs savo Integruotą veiksmų planą įtraukiant interesų grupes, sprendžiant pažeidžiamų grupių judumo problemas, pasitelkiant ekspertų konsultacijas ir įvertinant partnerių patirtį.

Druskininkų savivaldybės informacija