Mūsų miestą užsienyje garsina ne tik druskininkiečiai, bet ir jų augintiniai

Druskininkietis Artūras Sinkevičius daug laiko praleidžia treniruotėse ir varžybose. Bet sportuoja  ir puikiais rezultatais garsėja ne jis, o jo keturkojis augintinis šuo Lokis. Jis yra daugelio tarptautinių varžybų laimėtojas ir prizininkas.

Su Lokiu susipažino ir jo sugebėjimus stebėjo „Saulės“ mokyklos „nulinukai“. Lauros Momeniškienės nuotraukos

Amerikiečių Stafordšyro terjeras Lokis Artūro namuose atsirado prieš  trejus metus, jis atkeliavo iš Ukrainos, būdamas 6 mėnesių amžiaus.

Pasidomėjus, kaip kilo mintis rengti šunį sportui, Artūras sakė, kad šunelis buvo jaunas, išsiskyrė savo judrumu, smalsumu, naujovių ieškojimu.

„Nusprendžiau, jog derėtų pabandyti jį sudominti šunų sportu. Todėl ir praėjau Lokį treniruoti”, – pasakojo Artūras.

Kai Lokis šiek tiek patobulėjo, Artūras pradėjo su juo važinėti į varžybas ir po truputį rinkti apdovanojimus. 

Paklaustas, kokios būna šunų varžybų rungtys, Artūras sakė, jog būna 100 ir 50 metrų sprintai, 50 metrų bėgimas su pusės šuns kūno masės svoriais, šuolis į tolį, šuolis į aukštį,  lipimas į sieną, šuoliai per piramidę, šuolis per kliūtį, bėgimas bėgtakiu.

A.Sinkevičius su augintiniu Lokiu dalyvauja daugelyje varžybų Lietuvoje ir užsienyje.

Vertinimai šiose rungtyse dažniausiai skiriami skirtingai – vienur apdovanojami šunys už kiekvieną rungtį, pasiekus geriausius rezultatus, kitur – renkami taškai pagal šuns ūgio paskaičiuotą formulę, gaunant rungties taškus, ir tada sumuojami visų rungčių taškai ir nustatoma galutinė iškovota vieta.

Pasidomėjus, ar Lokis yra išrankus maistui, ar prieš varžybas gauna specialų racioną, Artūras sakė, jog jo augintinis maistui tikrai nėra išrankus, ėda viską, tačiau Artūras jį paprasatai maitina žalia mėsa,  dažniausiai jautiena, papildomai yra taikomi ir vitaminai, padedantys palaikyti jo gerą sportinę formą.

“Prieš varžybas kažkiek atsakingiau žiūrim į maisto davinį, atsiranda maiste papildomų elementų palaikyti gerai energijai varžybų metu”, – pasakojo Lokio šeimininkas.

Artūras sakė, jog Lokis yra labai draugiškas vaikams, todėl kartais rengiamos edukacijos. Prieš dvi savaites buvo atkeliavusi “nulinukų” klasė iš “Saulės” mokyklos, kurie susipažino su Lokiu ir jo sporto gebėjimais.

“Pademonstravome Lokio sugebėjimus,  kaip  jis šiuo metu ruošiasi sezono varžyboms, kurių šiemet bus ypatingai daug, laukia ir artimos, ir tolimos kelionės”, – pasakojo Artūras.

Lokio šeimininkas sakė, jog druskininkiečiai, turintys šunis ir norintys išmėginti šunų sportą, gali prisijungti prie Lokio, nes mūsų kurorte vyksta treniruotės ir varžybos.

Lokio laimėjimai:

Lietuva: Top dog legenda 2023 m. 1 vieta „L“ klasėje,bendroje įskaitoje – 2 vieta

Lietuva: Clach of the k9 2023 m. – 2 vieta, kategorijoje virš 45cm

Lietuva: Doggy gym  2022 m. –.1 vieta treadmill

Lietuva: Dogy gym 2023 m. –1 vieta treadmill

Latvija: Sdc topdog 2023 m.– 2 vieta „L“ kategorijoje

Čekija: Strongbull 2023 m. –1 vieta „XL“ klasėje, 1 vieta ast veislėje, 1 vieta best dog

Italija: Cynogames finals 2023 m 1 vieta „XL“ klasėje, 1 vieta ast veislėje, 3 vieta bendroje įskaitoje

Lenkija: Bull sport vol.2 2024 m.– 2 vieta sprint 30 m, 2 vieta drag pull 30m, Treadmill 1 vieta, Clasicjump best dog, A-frame best dog, Best dog ast

Olandija: 2024 m. Dutch stafford athletics 18 colių kategorijoje  –1vieta.