Druskininkų savivaldybėje lankėsi savanoriai iš Turkijos, Italijos ir Sakartvelo

Prieš du metus trys ilgalaikiai savanoriai iš Turkijos, Italijos ir Sakartvelo – Elmar Khalilov, Valentina Anglesio ir Zeynep Deniz Yiğit – buvo atvykę į Druskininkus. Per devynis mėnesius čia jie atrado save, įsiliejo į bendruomenę, sukūrė daug nuostabių akimirkų ir sau, ir aplinkiniams. Bet svarbiausia, kad jie suprato savanorystės naudą.

Užsienio savanorių ir lietuvių delegacija apsilankė Druskininkų savivaldybės administracijoje / Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka

Dar būdami Druskininkuose, jaunuoliai parašė ERASMUS + projektą „Let‘s Plant Volunteering Seeds“ (liet. „Pasodinkime savanorystės sėklas“) apie tai, kad reikia sėti savanorystės sėklą pasaulyje. Šis savanorystės projektas kviečia visą bendruomenę pajusti savanorystę kartu. O patirtis ir sutikti žmonės Druskininkuose trims jaunuoliams pakeitė gyvenimo tėkmę.

Praėjusią savaitę daugiau kaip 20 asmenų sudariusi užsienio savanorių ir lietuvių delegacija apsilankė Druskininkų savivaldybės administracijoje. Susitikimo metu vicemeras Simonas Kazakevičius svečiams pristatė kurorto istoriją, laisvalaikio galimybes ir ateities planus. Savanoriai buvo sužavėti nuoširdžiu ir paprastu savivaldybės atstovų bendravimu ir pažadėjo dar sugrįžti į Druskininkus.

Baigiamoji projekto dalyvių užduotis buvo suorganizuoti renginį visam miestui. Taigi pirmadienį Druskininkų K. Dineikos sveikatingumo parke buvo organizuotas smagus „Gala“ renginys, kuris sukvietė mokyklų, darželių, „Bočių“ ir kitas bendruomenes. Renginio metu buvo pristatomos skirtingos Italijos, Sakartvelo ir Turkijos kultūros bei papročiai.