DĖMESIO! Kviečiami atsiliepti link Švendubrės esančių miškų sklypų savininkai

Informuojame, kad Druskininkų savivaldybė pradėjo rengti techninio projekto ,,Druskininkų miesto pėsčiųjų – dviračių tako ,,Žvaigždžių orbita“ paskutinio III etapo atnaujinimo dokumentaciją. 

Šis pėsčiųjų-dviračių takas yra labai populiarus ir tarp druskininkiečių, ir tarp kurorto svečių. Nuo Druskininkų pro Nemuno pakrantę, Velnio akmenį, senovinį Švendubrės kaimą besidriekiantį ir žaliais pušynais atgal į Druskininkus parvingiuojantį taką žmonės renkasi ir jaukiam atokvėpiui, ir sportui, ir pažintiniams žygiams.

Tačiau pėsčiųjų-dviračių takui – jau daugiau kaip 50 metų, todėl jo būklė yra prasta – atsiradusios duobės, dėl medžių šaknų sutrupėjusi ir iškelta danga kelia rimtą pavojų.

Per 2019-2020 metus atnaujinta didžioji šio pėsčiųjų-dviračių tako dalis, liko III-sis etapas.

Druskininkams, kaip kurortui, labai svarbūs dviračių takai ir jų būklė. Takai atnaujinami, įrengiant poilsio ir apžvalgos aikšteles su mažosios architektūros elementais, išvalant išdžiūvusius, pavojų keliančius medžius.

Tam, kad būtų galima užbaigti techninio projekto rengimą, būtini link Švendubrės esančių privačių miškų sklypų savininkų sutikimai dėl medžių, esančių per arti rekonstruojamo dviračių tako, pašalinimo.

Druskininkų savivaldybės pasamdytas rangovas visus veiksmus atliks pagal miško savininkų pageidavimus – galimos trys medienos atidavimo alternatyvos:

1. Medžiai išpjaunami ir sudedami sklype. Medieną savininkai pasiima patys.

2. Esant sunkiai sveikatos ar finansinei būklei, mediena atvežama savininkams į namus.

3. Savininkams pageidaujant, medieną parduoti, tarpininkaujama, kad medieną perkanti įmonė nupirktų iš savininkų rinkos kaina.

Labai prašome kuo skubiau atsiliepti miškų žemės sklypų savininkus, įgaliotus asmenis ar paveldėtojus, kad būtų galima užbaigti techninį projektą. 

Susisiekite su Ūkio skyriaus vyriausiąja specialiste Jolanta Sakavičiene tel. (8 313) 40 120 arba el. paštu jolanta.sakaviciene@druskininkai.lt

Druskininkų savivaldybė prašo kuo skubiau atsiliepti miškų žemės sklypų savininkus, įgaliotus asmenis ar paveldėtojus, kad būtų galima užbaigti techninį projektą/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka