Aptarti bendruomenei svarbūs vandentvarkos klausimai

Praėjusį ketvirtadienį Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitikime su UAB „Druskininkų vandenys“ direktoriumi Mindaugu Jaskelevičiumi aptarė bendruomenei svarbius vandentvarkos klausimus, 2020 metų įmonės projektų įgyvendinimą bei perspektyvas.

Savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai su UAB „Druskininkų vandenys“ direktoriumi M. Jaskelevičiumi aptarė bendruomenei svarbius vandentvarkos klausimus, 2020 metų įmonės projektų įgyvendinimą bei perspektyvas/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Pasitarimo pradžioje aptarti įmonės pirmojo pusmečio finansiniai rezultatai –  dėl karantino pastarieji nedžiugina, tačiau įmonė dirba visu pajėgumu, įgyvendina suplanuotus projektus, darbuotojams nereikia būti prastovose. Atkreiptas dėmesys, kad pirmojo pusmečio rezultatams įtaką padarė trims mėnesiams nutraukta juridinių asmenų veikla. Didieji sveikatinimo ir poilsio centrai savo veiklą atnaujino tik birželio pabaigoje, o būtent jie ir yra pagrindiniai vandens vartotojai. Metiniai įmonės rezultatai priklausys nuo to, kaip toliau seksis suvaldyti pandemiją.

M. Jaskelevičius Savivaldybės vadovams pristatė atliktus ir planuojamus geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų įrengimo darbus sodų bendrijose „Dainava“ ir „Raigardas“, Baltašiškės kvartale, nuotekų tinklų įrengimą Kurorto, M. K. Čiurlionio g., vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimą Sodžiaus g., Kaštonų g. ir kitus svarbius darbus.

Pasitarime pasidžiaugta šiais metais atliktais darbais: vandens gerinimo įrenginių rekonstrukcija Druskininkų miesto III-oje vandenvietėje, įgyvendintu projektu „Vandens gerinimo įrenginių Švendubrėje statyba“.

Jau pradėta tvarkyti nuotekų siurblinė prie lenkto Ratnyčėlės tiltelio. Pasitarimo metu pabrėžta, kad būtina nedelsiant spręsti ne tik pastato estetikos klausimus, bet ir iš siurblinės sklindančius kvapus, nes kurortui šie klausimai itin svarbūs. Tam planuojama įsigyti naujus modernius filtrus.

M. Jaskelevičius pristatė bendrovės pasitelktą modernią užsienio praktiką ir įgyvendinamą aplinkosauginę eksperimentinę priemonę, skirtą dumblo mažinimui – nuo gegužės į nuotekų tinklus pilamos specialios bakterijos, mažinančios dumblo kiekį. Dumblo rezervuarai skleisdavo intensyvų kvapą, o dabar jaučiamas ir dumblo, ir kvapų sumažėjimas. „Važiavome į Rumuniją, šios šalies įmonės praktiškai taiko šią priemonę . Įsitikinome jos nauda bei efektyvumu ir pirmieji Lietuvoje pradėjome ją taikyti“, – sakė M. Jaskelevičius.

Pasikonsultuoti dėl šios naujovės į Druskininkus jau buvo atvažiavę ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos įmonių atstovai. M. Jaskelevičius pažymėjo, kad ši priemonė naudojama dar labai trumpa. Nors akivaizdus teigiamas rezultatas matomas jau dabar, tačiau plačiau apie jų naudą ir poveikį bus galima papasakoti, kai praeis daugiau laiko.

Pasitarime dalyvavusi Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė pasidžiaugė, kad Druskininkuose tiekiamas kokybiškas vanduo, o jo kaina yra viena iš mažiausių visoje Lietuvoje: „Visos daromos investicijos yra labai svarbios ir reikalingos, kiekvieną atsakingai įvertiname. Dėl ateities projektų ir perspektyvų pradėtas rengti labai reikšmingas dokumentas – ilgalaikis Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialusis planas, kuriuo plėtra bus suplanuota bent 10-čiai metų.“