Druskininkai padėkojo talentingam jaunimui ir palinkėjo fantastiško skrydžio

Jau tapo gražia tradicija kasmet, pasibaigus abiturientų brandos egzaminams, viešai pagerbti geriausius Druskininkų abiturientus ir padėkoti pedagogams už auklėtinių pasiektus rezultatus.

Nors šiemet prieš egzaminus jie susidūrė su karantino barjeru, tačiau tai nesutrukdė druskininkiečiams pasiekti puikių rezultatų – jie savo miestui padovanojo net dvylika aukščiausių brandos egzaminų įvertinimų – šimtukų.

Druskininkų savivaldybė tęsia gražią tradiciją kasmet surengti abiturientų, baigusių mokyklą su pagyrimu ir išlaikiusių egzaminus pačiais aukščiausiais įvertinimais, pagerbimo šventę – šiemet iškilmingas renginys organizuotas K. Dineikos sveikatingumo parko erdvėse/Roberto Kisieliaus nuotrauka

„Ryto“ gimnazijos abiturientės surinko vienuolika šimtukų, o Druskininkų geriausiųjų rezultatų kraitį papildė praėjusių metų laidos tos pačios gimnazijos abiturientas, šiemet Švietimo centre perlaikęs matematikos egzaminą, kuris buvo įvertintas šimtuku, šiemet turinčiu ypatingą svorį.

T. Padegimas – visus metus tobulino matematikos žinias, šiemet pakartotinai laikė matematikos egzaminą ir gavo šimtuką/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Susirinkusius į geriausiųjų abiturientų pagerbimo šventę pasveikinęs Savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius sakė, kad jaunųjų talentų pasiektais rezultatais didžiuojasi visa Druskininkų bendruomenė. „Pasirengti brandos egzaminams per pandemiją buvo didelis iššūkis, bet dabar aiškiai matyti, jog gabių ir darbščių gimnazistų rezultatams karantinas įtakos neturėjo“, – sakė L. Urmanavičius.

Daugiausia šimtukininkų išaugo „Ryto“ gimnazijos 4 a klasėje, kurios auklėtoja Lina Dudulienė per šventę originaliai pristatė kiekvieną iš savo auklėtinių – devynias merginas, kurių žinios buvo įvertintos šimtukais.

Viena iš šios klasės auklėtinių – Aistė Dagytė – surinko net du šimtukus. Aukščiausiu balu buvo įvertintos jos lietuvių ir anglų kalbų žinios. Savaitraščio „Mano Druskininkai“ žurnalistų paklausta, ar ji tikėjosi gauti du šimtukus ir ar tokį tikslą ji buvo sau išsikėlusi, mergina sakė apie tai negalvojusi: „Neturėjau jokių konkrečių planų, tiesiog daug mokiausi ir norėjau kuo geriau išlaikyti egzaminus“.

Paklausta, kaip ji save įsivaizduojanti po dešimties metų, Aistė atsakė: „Gyvenimas yra toks neprognozuojamas, kad apie tai net nepagalvojau. Manau, kad būsiu ten, kur ir turėčiau būti“.

Druskininkietis Tomas Padegimas – žmogus, mokantis siekti savo tikslų ir sugebantis įrodyti savo vertę. Pernai, baigęs gimnaziją, Tomas nebuvo patenkintas per egzaminus gautu savo matematikos žinių įvertinimu, jam nepavyko įgyvendinti savo svajonės – pasirinkti architektūros studijas. Vaikinas visus metus tobulino matematikos žinias, šiemet vėl laikė matematikos egzaminą ir šįkart jo žinios buvo įvertintos šimtuku.

Toks įvertinimas ypač vertingas, žinant, jog trečdalis Lietuvos abiturientų apskritai nesugebėjo įveikti matematikos egzamino barjero.

„Mano sėkmės istorijos esmė ta, kad užsibrėžiau konkretų tikslą ir jo kryptingai siekiau“, – sakė Tomas. Vaikinas planuoja studijuoti įspūdingą specialybę – aviacijos ir kosmoso inžineriją.

Aukščiausiu balu buvo įvertintos A. Dagytės lietuvių ir anglų kalbų žinios/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Visi geriausieji abiturientai buvo apdovanoti Druskininkų savivaldybės mero pasirašytomis padėkomis, o jas įteikęs jo pavaduotojas L. Urmanavičius pacitavo Ričardo Malinausko linkėjimą: „Linkiu rasti savo pašaukimą“.

Už kiekvieną šimtuką abiturientai gavo ir materialinį paskatinimą – po 235 eurų.

Šventėje nebuvo pamiršti ir pedagogai, kurių auklėtiniai pasiekė geriausių rezultatų.

Padėkų sulaukė anglų kalbos mokytoja ekspertė Birutė Juodzevičienė, išugdžiusi septynis šimtukininkus. Padėkota ir ilgametei 4 a klasės auklėtojai, lituanistei Linai Dudulienei, 4b klasės auklėtojai Aldonai Brasevičienei, anglų kalbos mokytojams Daiva Miškinienei bei Nerijui Plūkiui.

Tėvų vardu kalbėjusi Lina Čakienė tryško gera energija, kvietė į viską žiūrėti pozityviai ir abiturientams palinkėjo po egzaminų pailsėti ir puikiai praleisti laiką.

„Linkiu visiems turėti tikslą, ne tik studijoms, atskiriems etapams, bet visam gyvenimui, kol plaks širdis“, – kalbėjo L.Čakienė.

Šiemečių šimtukininkų garbės lenta: Evija Buraitė, Aistė Dagytė (2 šimtukai), Eivilė Čakaitė, Emilija Kravčenko, Karolina Matekonytė, Viktorija Pravednaja, Guoda Pronckutė, Ieva Sutkutė, Giedrė Zdanavičiūtė, Aistė Marcinonytė ir Tomas Padegimas.

Laimutis Genys