Alytaus regione – STEAM atviros prieigos centras


Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius dalyvavo Alytaus kolegijoje organizuotame STEAM atviros prieigos centro atidarymo renginyje. Apžiūrėti naujų mokymosi erdvių iš Druskininkų buvo atvykę ir „Ryto“ gimnazijos mokiniai.

STEAM atviros prieigos centro atidarymo renginyje dalyvavo Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius (dešinėje)/Alytaus Kolegijos archyvo nuotrauka

Šiame centre Alytaus regiono mokiniai galės praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai eksperimentuoti bei kurti keturiose laboratorijose.

Centre bus formuojama nauja inovacijų kultūra, populiarinamas mokslas, auginami būsimieji tyrėjai.

Laboratorijose mokiniai galės atlikti įvairius tiriamuosius darbus – ir numatytus bendrosiose ugdymo programose, ir susijusius su regiono specifika bei prioritetais. Ten jie galės rengti savo brandos darbus, bus organizuojami konkursai, olimpiados, susitikimai su mokslininkais, verslininkais, įvairių profesijų žmonėmis.

Apžiūrėti naujų mokymosi erdvių iš Druskininkų buvo atvykę ir „Ryto“ gimnazijos mokiniai/Alytaus Kolegijos archyvo nuotrauka

„Nuoširdžiai linkiu mokytojams ir mokiniams maksimaliai išnaudoti šio centro teikiamas galimybes.

Būtent gamtos, matematikos mokslai yra tos sritys, kuriose turime stiprinti savo pasiekimus. Ir jei iki šiol naudoti metodai nebuvo tokie veiksmingi, neabejoju, kad šis centras padės atrasti naujų mokymosi ir mokymo metodų“, – sakė L. Urmanavičius.

STEAM atviros prieigos centras – tai modernių technologijų telkinys, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, sudaromos sąlygos mokiniams per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis ir kita.

STEAM projektas, atsiradęs JAV, leidžia vaikus labai anksti sudominti inžineriniu, gamtamoksliniu ugdymu. Mokytojai, panaudodami skaitmenines ir kitokias priemones, taip pat laisvi kurti, ugdyti kitaip.

STEAM atviros prieigos centrai pradėti kurti 2015 m., pasitelkus Europos Sąjungos skiriamą paramą. Regioniniams STEAM atviros prieigos centrams steigti skirti 5,5 mln. eurų iš ES paramos lėšų. Savo lėšomis taip pat prisideda savivaldybės, mokslo įstaigos ir partneriai.