WeloveLithuania.com ekspertas S. Rudaminas: „Druskininkai tikrai nenusileidžia geriausiems Europos kurortams“

Druskininkai – vienas seniausių ir didžiausių visus metus veikiančių Lietuvos kurortų. Tai, kad Druskininkai tampa ir viena patraukliausių vietų Lietuvos bei užsienio turistams, yra neginčijamas faktas. Tą patvirtina naujausi oficialūs Lietuvos statistikos departamento duomenys.

Druskininkai tampa viena iš patraukliausių vietų Lietuvos ir užsienio turistams/Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

O šie duomenys ypač džiugina – per metus turistų skaičius išaugo net 34,2 tūkst. 2019 metais Druskininkus aplankė daugiau kaip 371 tūkst. turistų. Tai didžiausias turistų skaičiaus augimas per pastarąjį dešimtmetį. Oficialios statistikos skaičiai apie turistus, kurie nakvojo Druskininkuose, nėra galutiniai. Tokie išskirtiniai objektai, kaip „Lynų kelias“, žiemos pramogų kompleksas „Snow Arena“, Druskininkų ir sveikatinimo poilsio centras AQUA, K. Dineikos sveikatingumo ir Grūto parkai ar išskirtinės narcizų žydėjimo, kurorto šventės bei tortų turnyrai į Druskininkus bent vienai dienai pritraukia daugybę turistų. Tokie vienadieniai Druskininkų kurortą aplankę turistai, į oficialią statistiką nėra įtraukiami, o jų yra labai daug.

Meras R. Malinauskas: „Druskininkai nesirengia užleisti turizmo lyderio pozicijų. Tai dar kartą patvirtino pateikti 2019 m. oficialūs turizmo statistikos duomenys.“/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pasidžiaugė turizmo statistikos duomenimis. „Druskininkai nesirengia užleisti turizmo lyderio pozicijų. Tai dar kartą patvirtino pateikti 2019 m. oficialūs turizmo statistikos duomenys. Rezultatai itin džiuginantys – jie rekordiniai! Sėkmingą rezultatą pavyko pasiekti dėl išpuoselėtų parkų, patrauklių miesto objektų, SPA centrų lygio išlaikymo, harmoningos plėtros.

 Mes vertiname ir branginame savo kurorto turistus, o džiuginantys skaičiai yra kryptingo mūsų visų darbo rezultatai. Druskininkai puikiai pasirodė ir Lietuvos kurortų kontekste. Nors augo Neringos, Birštono ir Palangos kurortų turistų skaičius, tačiau Druskininkai tarp šių Lietuvos kurortų pasirodė geriausiai ir turistų, ir nakvynių skaičiumi“, – sakė R. Malinauskas.

Turizmo rinkodaros ekspertas, projekto WeloveLithuania.com įkūrėjas Simonas Rudaminas pabrėžė Druskininkų nuoseklaus darbo rezultatą bei kurorto svetingumą: „Tikslingas ir nuoseklus darbas su turizmo rinkodara duoda apčiuopiamus rezultatus. Druskininkai gali būti pristatomi vienu iš sėkmingiausių pavyzdžių Lietuvoje, kaip, dirbant nuosekliai su pasirinktomis užsienio rinkomis, matomas nuolatinis augimas. Svetingumas yra antras elementas po turizmo rinkodaros, kuris grąžina turistus. Ir čia Druskininkai tikrai nenusileidžia geriausiems Europos kurortams, o tai garantuoja nuolatinį ir nuoseklų turistų srauto augimą“.

Druskininkai turistams patrauklūs dėl nuostabios gamtos, turo oro, išpuoselėtų gėlynų ir renginių gausos/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA sulaukia itin didelių turistų srautų. 2019 metų pabaigoje Druskininkų vandens parkas sulaukė net 5 milijonojo lankytojo. „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA“ direktorius Edmundas Antanaitis mano, kad padidėjusį susidomėjimą centro AQUA paslaugomis 2019 m. paskatino įvairių veiksnių visuma.

„Atvykti pas mus skatina išaugę klientų poreikiai keliauti ir atrasti Lietuvą bei Druskininkus ne tik kaip pramogų, pasivaikščiojimų, poilsio , bet ir kaip sveikatinimo miestą, ypač moksleivių atostogų metu. Svečiams patraukli ir puiki viso miesto infrastruktūra, platus centro AQUA teikiamų paslaugų spektras bei jų kainos ir kokybės santykis. Nestovime vietoje ir nuolat pasiūlome naujovių – klientai pas mus randa vis naujų paslaugų. Gydykloje jiems siūlomas „Sveikatos ratas“, vandens parke – alpinizmo sienelė, Rūtos Meilutytės plaukimo pamokos ir kita“, – pasakojo E. Antanaitis.

Jis akcentavo, kad klientų srauto augimui svarbūs ir teisingai parinkti bei kryptingi rinkodaros veiksmai.

„Be to, pernai buvo ir palankiai lietuviams bei aplinkinių šalių piliečiams išsidėsčiusios šventinės dienos, kurios kartu su savaitgalio dienomis daugeliui suteikė galimybę turėti trumpas atostogas. Svarbios ir palankios oro sąlygos kelionėms šaltuoju periodu“, – sakė centro AQUA vadovas.

Sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA 2019 m. perėmus „Snow Arenos“ administravimą, žiemos pramogų komplekse pagerėjo teikiamų paslaugų kokybė. „Teikdami paslaugas, galvojame ir apie mėgėjus, kurie atvyksta paslidinėti savo malonumui, ir apie profesionalius sportininkus, siekiančius aukščiausių rezultatų. Praėjusiais metais „Snow Arenoje“ apsilankė rekordiškai daug profesionalių sportininkų komandų ir slidinėjimo žvaigždžių iš viso pasaulio. Druskininkuose viešėjo ir „Snow Arenoje“ treniravosi svečiai iš JAV, Lenkijos, Rusijos, Skandinavijos ir kitų šalių. Dalis jų jau rezervavo vietas ir šiems metams – tai rodo, kad einame teisinga linkme. Tikimės, kad 2020-ieji „Snow Arenai“ bus sėkmingi ir kad po atnaujinimo sulauksime dar daugiau lankytojų, taip prisidėdami prie Druskininkų turistų skaičiaus didėjimo“, – sakė  „Snow Arena“ vadovas Aivaras Kadziauskas.

VšĮ Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis kurorto turistų skaičiaus augimo priežastimi įvardijo pasirinktą teisingą plėtros kelią. „Didelė paslaugų pasiūla leidžia kurortui išlikti stipriam bet kokiu rinkos svyravimo atveju. Prieš 20 metų sukurtos strategijos rezultatai matomi šiandien – kurortas universalus, veikiantis visus metus. Didelė sanatorijų ir SPA pasiūla, aktyvaus poilsio ir pramogų paslaugos, įvairi apgyvendinimo ir maitinimo bazė, didelė renginių pasiūla leidžia miestui pritraukti turistų net ir pačiu nepatraukliausiu turizmo laikotarpiu ar paprastomis darbo dienomis. Galime pasidžiaugti, kad Druskininkai turi didelį ateities potencialą grandioziniams renginiams rengti, todėl atsipalaiduoti negalima. Juk auksinė sėkmės taisyklė – išlaikyti lyderio poziciją yra dvigubai sunkiau, negu ją pasiekti!“, – sakė R. Palionis.

Druskininkų TVIC informacija