POLITIKO POZICIJA: Atsakyti už savo žodžius privalo visi: ir ministrai, ir vietiniai veikėjai

Praėjusią savaitę Seimo Etikos ir procedūrų komisija pradėjo tyrimą dėl aplinkos ministro K. Mažeikos viešai pasisakytų teiginių Druskininkų atžvilgiu.

Druskininkų savivaldybės Tarybos narių dauguma dar balandžio pabaigoje kreipėsi ir į patį K. Mažeiką dėl jo išsakytų subjektyvių, melagingų, nepagrįstų ir Savivaldybės garbę bei orumą žeminančių teiginių apie Druskininkų savivaldybės bendrojo plano sprendinius.

Tuomet tendencingai mūsų miestą dergiančiai žurnalistei K. Mažeika, neįsigilinęs į situaciją, puolė šmeižti Druskininkus, interpretuodamas bendrojo plano sprendinių įgyvendinimą, tarsi šokdamas kadrilį pagal politinius užsakymus.

Tarybos dauguma atkreipė dėmesį, kad ministras, galimai, tarnauja siauriems politiniams konservatorių interesams, politikuoja ir savo pareigas naudoja asmeniniam žinomumui. Manome, kad toks elgesys nesuderinamas su ministro pareigomis ir rodo jo nekorektišką elgesį. Juo labiau, kad bendrasis planas yra tik savivaldybės kompetencijos dokumentas, ministerija su juo niekaip nėra susijusi.

Visuomenėje skandalingais sprendimais ir pasisakymais pagarsėjęs ministras druskininkiečių kreipimąsi ignoravo ir savo teiginių iki šiol nepaneigė.

Tačiau panašu, kad ministro norą pasikelti politinius reitingus Druskininkų sąskaita įvertins etikos sargai ir atsakyti už savo žodžius visgi gali tekti, nes atsakomybę už viešai drabstomą purvą – kaltinimus, išvedžiojimus, įžeidinėjimus – turi nešti ir ministrai, ir vietiniai veikėjai.

Prieš keletą savaičių „Mano Druskininkai“ jau rašė, kad portalui „Delfi“ teko paneigti konservatoriaus A. Balkės mero R. Malinausko atžvilgiu viešai išsakytus nepagrįstus kaltinimus. Tuomet savo skaitytojų redakcija retoriškai klausė: „Ar konservatorius jau ima skęsti melo liūne?“

Nors A. Balkė atkakliai laikosi savo melagingų teiginių, pastaruosius paneigti buvo priverstas ir propagandiniu konservatorių ruporu dažnai pavadinimas „Druskonis“, tokiu būdu pripažindamas viešą A. Balkės melą.

Panašu, kad nei aukšti politiniai postai, nei bendri konservatoriški interesai negali apsaugoti nuo atsakomybės už savo žodžius.

Modestas Vitkauskas,
Druskininkų savivaldybės tarybos narys