Europos reabilitacijos platforma: Druskininkų socialinių paslaugų centro paslaugos atitinka aukščiausius kokybės standartus

Europos reabilitacijos platforma, įvertinusi Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centro dokumentus, veiklos rezultatus ir atlikusi išorinį auditą, centrui įteikė Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos (EQUASS) sertifikatą. Šis dokumentas įrodo, kad įstaigoje teikiamos kokybiškos socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir atkūrimo paslaugos šeimoms.

Siekiant gauti sertifikatą, Socialinių paslaugų centras keletą metų nuosekliai stiprino paslaugas teikiančių specialistų kompetencijas, gerino paslaugų kokybę ir vykdė ekspertų rekomendacijas.

Dabar paslaugos šeimoms teikiamos lyderystės, etikos, partnerystės, dalyvavimo, orientacijos į asmenį, kompleksiškumo, nuolatinio socialinių paslaugų gerinimo ir kitais kokybės principais.

EQUASS sertifikavimo kriterijus atitinkantis Socialinių paslaugų centras bus vertinamas trejus metus. Šių metų pavasarį buvo pateikta pirmoji metinė pažangos ataskaita. Socialinių paslaugų centro direktorė Žaneta Liutikienė informavo apie gautą puikią žinutę iš Briuselio – pirmoji įstaigos pažangos ataskaita buvo peržiūrėta ir patvirtinta.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė akcentavo, kad socialinės paslaugos turi suteikti pagalbą žmogui, o šių paslaugų kokybės priežiūra ir gerinimas yra vienas iš pagrindinių socialinių paslaugų teikimo tikslų. „Džiaugiuosi, kad mūsų savivaldybės biudžetinės įstaigos teikiamos paslaugos šeimoms jau atitinka aukščiausius Europos kokybės standartus. Bendradarbiaudami su socialines paslaugas teikiančiomis asociacijomis ir bendruomenėmis, nuosekliai plečiame ir tobuliname socialines paslaugas gyventojams“, – sakė V. Grigorienė.

Socialinių paslaugų centro motyvuoti, kompetentingi ir atsakingi darbuotojai žada ir toliau tobulėti, profesionaliai bei kokybiškai teikti paslaugas druskininkiečių šeimoms ir savo darbe vadovaujasi Friedrich Adrer posakiu – „Šeima yra miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios vientisumo priklauso visos didelės visuomenės saugumas.“

Socialinių paslaugų centro teikiamos paslaugos šeimoms jau atitinka aukščiausius Europos kokybės standartus/Asociatyvi nuotrauka