Komentaras: Liberalų aktyvistė I. Kaklienė užsiiminėjo nelegalia veikla

Garsiai apie skaidrumą ir sąžinę moralizuojantis liberalas Tarybos narys Karolis Kaklys pamiršo apie šias moralines vertybes priminti savo šeimos nariams. Rugpjūčio 8 dieną inspektoriams atlikus įprastą Savivaldybės išduodamų leidimų prekiauti  patikrinimą, paaiškėjo, kad vienoje iš prekyviečių Vilniaus alėjoje juvelyriniais dirbiniais nelegaliai prekiavo liberalo K. Kaklio motina, taip pat politikė, savo požiūrį nevengianti demonstruoti viešai Irena Kaklienė. Nors viešai ji moralizuoja, reiškiasi, tačiau, panašu, savo pačios darbu sektino pavyzdžio nerodo.

 

Leidimų veiklai neperka

Mieste pasklidus žiniai, kad  I. Kaklienė prekiavo viešoje vietoje, neturėdama nei leidimo, nei verslo liudijimo, „Mano Druskininkai“ redakcija kreipėsi į Druskininkų savivaldybės administraciją, kuri patvirtino, kad toks faktas užfiksuotas. I. Kaklienei, redakcijos žiniomis, bus skirta administracinė nuobauda.  Kaip patvirtino Savivaldybės administracijos specialistai, pati I. Kaklienė neneigia, kad prekiavo nelegaliai. Informacija apie vykdytą neregistruotą veiklą perduota Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tikėtina, kad už šį pažeidimą I. Kaklienei taip pat bus skirta piniginė bauda.

„Mano Druskininkai“ žurnalistei paskambinus jai telefonu, I. Kaklienė, net nespėjus užduoti klausimo, iš karto pareiškė, kad su „tokiu dienraščiu ji nekalbės“.  Su „tokiu“ – tai su „kokiu“? Nepaaiškino. Gal apie tai, kaip čia nutiko, kad ji prekiavo, neturėdama leidimų, I. Kaklienė pasisakys kitame miesto laikraštyje, kurį druskininkiečiai dar vadina  liberalų ir konservatorių ruporu? Ar šis netinka „prakuroms“ galimai liberalų ir konservatorių praėjusį penktadienį inicijuotame susibūrime patvoryje, pavadintame „pikniku“?

Redakcijos žiniomis, savo pareiškime Savivaldybėje I. Kaklienė teigia, kad prekės pagamintos Ugniaus Stuko arba įsigytos jo vardu. Ir kad nuo šių metų balandžio mėnesio ji kartais pavaduoja U. Stuką, prekiaudama jo pagamintais tautodailės gaminiais; kad tokius pardavimus nuo balandžio mėnesio neturėdama leidimo prekiauti ir verslo liudijimo arba neįregistravusi individualios veiklos, ji vykdė retai.

Tačiau susidaro įspūdis, kad toks pasiaiškinimas gali būti melas, nes redakcijos kalbinti netoli I. Kaklienės prekyvietės prekiaujantys ir dirbantys verslininkai teigė, kad I. Kaklienę prekiaujant galima sutikti kone kasdien, o ne, kaip ji aiškina, „retai“.  Liepos mėnesį ir ji pati savo socialiniame tinkle pasidalino nuotrauka, kurioje pozavo prekybos vietoje ir kvietė visus užsukti apsipirkti.

Kodėl prekiavo be leidimo ir verslo liudijimo, I. Kaklienė nenurodo. Tačiau tokia nelegali veikla – tai ne tik valstybės apgaudinėjimas, bet ir spjūvis į veidą legaliai dirbantiems ir mokesčius mokantiems kurorto verslininkams. Kas galėtų paneigti, kad  neskaidrus elgesys tarp liberalų giliai įsišaknijęs – pradedant buvusiu partijos lyderiu ir baigiant vietiniais liberalais bei jų šeimos nariais?

 

Mieste netruko pasklisti žinia, kad I. Kaklienė viešoje vietoje prekiavo, neturėdama nei leidimo, nei verslo liudijimo/Redakcijos archyvo nuotrauka

 

Liberalų aktyvistės I . Kaklienės, kartu su liberalais į Seimą kandidatavusio R. Sadausko ir simpatijų liberalams ir konservatoriams savo rašiniuose neslepiančios V. Danauskienės vertybės, ko gero, sutampa. Juos neretai galima pamatyti drauge/Redakcijos archyvo nuotrauka

 

Įdomu, kaip I. Kaklienės (dešinėje) istoriją skaitytojams pateiktų su ja besibičiuliaujanti „Delfi“ žurnalistė V. Danauskienė?/Viešai matomos R. Sadausko „Facebook“ paskyros nuotrauka

 

Kaklių šeimos draugijoje – neskaidria veikla užsiimantys asmenys

Liberalo K. Kaklio ir jo motinos I. Kaklienės draugijoje galima pastebėti nemažai galimai įtartinomis veiklomis užsiimančių asmenų.

Viena iš jų – Vilma Danauskienė, pagarsėjusi dėl galimai nelegalių statybų savo kieme, Papalazdijų kaime, Lazdijų rajone. Beje, žmonės kalba, kad paprasta sodyba Papalazdijų dvaru virto ne be kai kurių konservatorių ir liberalų pagalbos. Sodybos renovacija, galimai nelegaliai iškilusi pirtelė – šie, ko gero, nemažų investicijų pareikalavę pokyčiai V. Danauskienės kieme keistai sutapo su jos ypatingu „susidomėjimu“ Druskininkais, purvo pylimo ant Druskininkų jos rašiniuose pradžia. Ranka ranką plauna?

Nuolat akcentuojanti skaidrumą, pati V. Danauskienė įstatymų laikytis nesivargina – neturėdama Turizmo departamento išduodamos licencijos, ji sugebėjo laimėti Lietuvos edukologijos universiteto viešąjį konkursą turizmo paslaugoms teikti. Nelegalias turizmo paslaugas V. Danauskienė teikė iš Gruzijos atvykusiems studentams. Universitetui gruzinų vizitas kainavo daugiau nei keliasdešimt tūkstančių eurų, iš kurių dalis galimai atsidūrė V. Danauskienės kišenėje. Už šias lėšas turėjo būti organizuojamas studentų maitinimas, edukacinės programos, transportas.

Tačiau beveik už viską sumokėjo savivaldybės, kuriose svečiai lankėsi. Pavyzdžiui, Lazdijų.

Visi dokumentai dėl galimų finansinių machinacijų yra nagrinėjami Viešųjų pirkimų bei teisėsaugos institucijų, atliekamas tyrimas.

Dar vienas Kaklių šeimos draugijoje dažnai matomas asmuo – „liberalų veidrodis“, sąžiningumo įsikūnijimu save laikantis, berods, 2007-aisiais pripažintas kaltu dėl neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą, kartu su liberalais kandidatavęs į LR Seimą, bet žmonių taip ir neišrinktas.

Kakliai bičiuliaujasi ir su neaiškiais verslo užkulisiais pagarsėjusiu konservatoriumi Viliumi Semeška. Nuo 1997 m. liepos pabaigos iki 2000 m. lapkričio vadovavęs vienai Vokietijos įmonei, užsiimančiai langų furnitūra, V. Semeška pirkdamas bevertes „Švenčionėlių grūdai“ akcijas bendrovei pridarė šimtatūkstantinių nuostolių.

O kur dar sklandančios legendos ir pasakojimai apie V. Semešką bendrovės „Lidl“ prekybos centrų plėtrai skirtų žemės sklypų įsigijimo istorijose?

 

Liberalo K. Kaklio veikla kelia įtarimų

I.Kaklienės sūnus, liberalas K. Kaklys taip pat pagarsėjo savo abejotinu elgesiu. Jau rašėme, kad, kai paaiškėjo, jog K. Kaklys galimai vengia mokėti išlaikymo pinigus savo mažamečiam sūnui, su vaiko motina santykius jis aiškinosi teisme.

Tuomet K. Kaklys teismą informavo, esą jo visų 2016 metų pajamos yra tik apie 600 eurų. Tik ar tai atitinka tikrovę?

Viešai skelbiamose K. Kaklio kelerių pastarųjų metų pajamų ir turto deklaracijose nurodoma, kad turto jis vis dėlto turi. Kalbama, kad liberalas važinėjasi prabangiu automobiliu, turi nemažai nekilnojamojo turto, tokio kaip namai bei butai.

Bendraujant su druskininkiečiais, dažnai tenka girdėti, kad jiems abejonių kelia ir K. Kaklio vykdomo apgyvendinimo paslaugų verslo bei viso įgyto turto kilmė.

 

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija