Būkime draugiški: rūpinkimės savo ir aplinkinių saugumu

Įsibėgėjus vasaros atostogų sezonui, Druskininkuose itin aktyvus pėsčiųjų, dviratininkų, elektrinių riedžių, paspirtukų ir kitų dviračių takams pritaikytų transporto priemonių eismas. Džiaugiamės, kad vis daugiau bendruomenės narių ir kurorto svečių vietoje  automobilio renkasi alternatyvias transporto priemones ir kviečiame būti draugiškiems bei gerbti kitus eismo dalyvius: paisyti saugumo reikalavimų, atsakingai pasirinkti greitį, laikytis Kelių eismo  taisyklių, nekelti pavojaus sau ir kitiems.

„Druskininkų savivaldybė gavo gyventojų  laiškų dėl riedžių ir paspirtukų eismo. Susitikome su policijos atstovais, aptarėme šį svarbų klausimą – pareigūnai skirs daugiau dėmesio šioms transporto priemonėms. Kartu noriu pakviesti bendruomenę ir kurorto svečius būti atsakingais eismo dalyviais, o verslininkus paraginti kaskart priminti savo klientams apie saugų ir pagarbų elgesį. Druskininkai – draugiškas kurortas, kuriame vietos užtenka visiems“,  – sakė Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė.

Kaip informavo Ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Rimas Valenta, apriboti elektrinių riedžių ar keturračių dviračių eismą pėsčiųjų-dviračių takais yra sudėtinga, todėl labai svarbus bendruomenės, kurorto svečių ir verslininkų sąmoningumas ir atsakingas elgesys.

Praėjusį mėnesį Druskininkų savivaldybės Taryba patvirtino Darnaus judumo planą, kuriame numatytos priemonės, per keletą artimiausių metų padėsiančios pagerinti sąlygas ir pėstiesiems, ir dviratininkams. 

 

Dviračių, elektrinių riedžių, paspirtukų ir kitų dviračių takams pritaikytų transporto priemonių vairuotojai kviečiami paisyti saugumo reikalavimų, atsakingai pasirinkti greitį, laikytis Kelių eismo  taisyklių, nekelti pavojaus sau ir kitiems/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją