Turizmo gurmanai Druskininkuose šėls ir dieną, ir naktį

Druskininkuose pastaraisiais metais sparčiai didėja turistų srautai, anot ekonomisto Žygimanto Maurico, Druskininkai tapo patraukliausia ir užsienio, ir Lietuvos turistų kryptimi, todėl visai natūralu, jog viena iš svarbiausių Druskininkų metų švenčių tampa Turizmo dienos, kurios po dviejų savaičių sukvies visą Lietuvą į garsiausią šalies kurortą.

Naujiena – naktinės pramogos

Paskutinis rugsėjo savaitgalis Druskininkuose yra tradiciškai skirtas tikriems turizmo gurmanams.

Kaip teigė Druskininkų savivaldybės administracijos Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė, neabejingieji Pietų Lietuvos kurortui šiemet yra kviečiami netradiciškai ir trankiai švęsti Tarptautinę turizmo dieną netir naktį. 

Didieji SPA centrai kviečia į naktinį pirčių ir baseinų šėlsmą, ruošia šiai progai išskirtines programas; geriausi grilio ir barbekiu meistrai laukia prisijungiančių į naktinį grilį, Snow arenoje mėgautis žiemos malonumais rudenį bus galima taip pat naktį – su trenksmu grįžta naktinis slidinėjimas; Druskininkų gidų grupė „Artelė“ organizuoja naktines ekskursijas „Mineralinio miestelio vakarai“; „Druskos studija“ švenčia ne tik Turizmo dieną, bet ir veiklos 10-metį bei kviečia praleisti nepakartojamą laiką edukacijoje-šventėje „Naktis su Druskos Karaliais“.

Muzikos žvaigždės dainas skirs kurorto svečiams

Turizmo dienos proga į Druskininkus atvyksta visas būrys žinomiausių Lietuvos atlikėjų, kurie galės patenkinti įvairiausius muzikinius skonius. Turizmo gurmanų fiestą pradės visiems gerai pažįstamas ir visų mylimas Saulius Prūsaitis su grupe, tą patį vakarą savo gerbėjų lauks žavioji
Natalija Bunkė. Po grilio ir barbekiu čempionatovisų druskininkiečių mylimas Justinas Lapatinskas su grupe džiugins savo klausytojus, vėliau muzikos gurmanų laukia popmuzikos legenda – Ovidijus Vyšniauskas.

„Biplan“ ir „Lemon joy“ mylėtojai, sukluskite, šaunieji vyrukai tikrai įsuks nepamirštamas dūzges. Sekmadienį, po labdaringos akcijos ir skanių pietų, paruoštų grilio virtuozų, sielą džiugins Anatolijaus Oleinik atliekama saksofono muzika. 

Dėmesys ir maisto gurmanams

Turizmo dienų metu Druskininkuose bus ne tik daug įvairių pramoginių renginių, tačiau nemažai vietos bus skiriama ir maisto gurmanams – dvi dienas čia vyks Lietuvos grilio ir barbekiu čempionatas.

„Turizmas – ne tik minkšta lova, sveikatinimo procedūros, bet ir gurmaniškas maistas. Tą mes norime akcentuoti Druskininkuose, į šventės programą įtraukdami Grilio čempionatą“, – sakė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis.

Druskininkų pramogų aikštėje organizuojamame čempionate dalyvaus daug grilintojų komandų, kurios varžysis kepdamos žuvies, vištienos, šonkauliukų patiekalus, taip pat pristatys savo iškeptus mėsainius, jautienos kepsnius.  Visus kepėjų šedevrus galės paragauti ir Turizmo dienų svečiai.

Planuojamas ir Naktinis grilis, kurio metus bus kepamas paršelis, o surengtos degustacijos metu surinktos lėšos bus skirtos labdarai – Vaikų dienos centrų veiklai paremti.

R. Palionio nuomone, Druskininkuose lankosi įvairių pasaulio šalių turistai, kurie ateityje galėtų pristatyti ir savo tautų tradicines virtuves. „Manau, kad visai realu, jog ateityje Druskininkuose rengiamas Lietuvos grilio čempionatas gali tapti Europos grilio čempionatu“, – sakė R. Palionis.

Pasitiks keliautoją aplink Žemę

Dar vienas išskirtinis Turizmo dienų akcentas – keliautojo aplink pasaulį Karolio Mieliausko sutikimas, kuris planuojamas rugsėjo 27 dieną.

Iššūkį –  motociklu per 40 dienų apvažiuoti aplink pasaulį – sau iškėlęs drąsus druskininkietis K. Mieliauskas liepos 16 dieną Druskininkuose pradėjo 20 tūkstančių kilometrų kelionę per Aziją, Ameriką, Europą.  Keliautojas įvairiuose žemynuose susitikinėja su išeiviais iš Druskininkų ir kviečia juos atvykti į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, kurios 2021 metais bus surengtos Druskininkuose.

Karolis iš Druskininkų pasuko link Rusijos, ten per dešimt dienų įveikė beveik 10000 kilometrų ir pasiekė Vladivostoką. Iš labiausiai į Rytus nutolusio Rusijos miesto keliautojas lėktuvu įveikė Ramųjį vandenyną ir kartu su motociklu trumpam apsistojo Los Andželo mieste. Iš ten – legendiniu keliu Route 66 iki Čikagos, iš Niujorko laukia skrydis į Londoną, paskui – Europos greitkeliais iki Druskininkų.

Viena iš šios unikalios kelionės raktinių frazių – „Lietuva prasideda nuo Druskininkų“. 

225 pasiutpolkė – Druskininkų verslininkų dovana kurorto svečiams

Druskininkai šiemetšvenčia 225-ąjį jubiliejų, tad šiai progai kurorto kavinės, restoranai, SPA centrai, viešbučiai ir kiti jungiasi į specialių pasiūlymų lietų bei kviečia pramogauti už 2,25 Eur, 22,5 Eur ir 225 Eur. Pasiūlymai tikrai verti tikrų turizmo gurmanų dėmesio.

Daugiau informacijos: www.druskininkukulturoscentras.lt, www.druskininkai.lt, www.info.druskininkai.lt

Druskininkų  savivaldybės informacija