Pasaulis atveria duris nebijantiems iššūkių

Druskininkų „Ryto“ gimnazija tęsia dalyvavimą dviejuose Erasmus+ 2, pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių projektuose (KA229). Vienas iš projektų MAD – Make a difference! (liet. „Pa(si)keisk!“) skatina pilietiškumo ugdymą, kviečia aktyviai dalyvauti socialiniuose pokyčiuose artimoje aplinkoje ir visuomenėje. Antrojo projekto Let‘s BET for heritage! – Let us bring Europe together for heritage! (liet. „Vienykimės Europos paveldo išsaugojimui!“) veikla kviečia partnerinių mokyklų bendruomenes domėtis Europos gamtos ir kultūros paveldu, skatina dalyvių kūrybiškumą ir verslumą.

Erasmus+ projekto „Pa(si)keisk!“ partnerių susitikimas Italijoje/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotrauka

Per pirmuosius šių projektų veiklos metus gausus būrys gimnazistų (iš viso įgyvendinome 31 mokinio mobilumą), lydimų projekto veiklose dalyvaujančių mokytojų, išvyko į partnerių šalis ir buvo svetingai priimti užsieniečių šeimų.

Birželio pradžioje „Ryto“ gimnazijos bendruomenė taip pat sulaukė projekto partnerių iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos ir Rumunijos. Per keletą dienų Druskininkuose ir Lietuvoje svečiai turėjo galimybę susipažinti su mūsų regiono kultūros ir meno paveldu, aplankyti gražiausias Vilniaus vietas ir pasivaikščioti po Trakus. Ekskursija po Druskininkų senamiestį, kūrybinė veikla M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje ir V. K. Jonyno galerijoje, edukaciniai užsiėmimai „Druskos studijoje“ su jos šeimininkais Aušra ir Tauru Česnulevičiais, pažintis su Antano Česnulio skulptūrų parku, dainos, šokiai ir lietuviškų patiekalų skanavimas kartu su ansamblio „Racilukai“ (vad. Lina Dudulienė) nariais, meno dirbtuvės „Ryto“ gimnazijoje… Visų veiklų ir neišvardinsi! Ir mūsų svečiai, ir mes, projekto savaitės organizatoriai, likome patenkinti bendrais darbo vaisiais.

Praėjusiais mokslo metais „Ryto“ gimnazijos mokiniai taip pat dalyvavo Jaunimo mainų programos projekte WELCOME TO THE HUB – entrepreneurship and business opportunities in small urban areas (liet. „Verslumo dirbtuvės“)Rumunijoje ir Lenkijos-Lietuvos Jaunimo mainų fondo finansuotame projekte Balstogėje „Be a voice not an echo – active youth“ (liet. „Būk balsas, ne aidas – aktyvus jaunimas“). Taigi dar 14 aktyvių gimnazistų išbandė savo jėgas tarptautinių projektų veiklose ir grįžo pasikeitę – drąsesni, smalsesni, labiau savimi pasitikintys.

Tęsiame dviejų Erasmus+ projektų veiklą ir priimame naujus iššūkius. Pirmą kartą „Ryto“ gimnazija yra pakviesta dalyvauti rugsėjo pabaigoje Prancūzijoje, Normandijos regione organizuojamame Tarptautiniame jaunimo lyderystės viršūnių susitikime. Le Havre mieste, kartu su 24 komandomis iš 18 pasaulio šalių, keturių „Ryto“ gimnazijos narių grupė dalyvaus Pozityvios Ekonomikos Forume, kuriame su bendraamžiais diskutuos ekologijos klausimais, drauge ieškos sprendimų, kaip spręsti globalias pasaulio problemas. O 2020-ųjų gegužę keturi „Ryto“ gimnazijos mokiniai turės galimybę dalyvauti Tarptautinėje Jaunimo konferencijoje Apeldorno mieste Nyderlanduose. Šioje konferencijoje jaunuoliai iš Europos šalių ir Kanados domėsis karo ir taikos temomis.

Linkime visiems gražių ir kūrybingų naujų mokslo metų!

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Gitana Stukienė,
tarptautinių projektų koordinatorė „Ryto“ gimnazijoje