Kokius langus rinktis? Plastikinius, ar aliuminius?

Langai reikalingi kiekvienam namui, dėl to turite pasirinkti tinkamai. Namams langai gali tapti tam tikru puošmenos elementu, kuris apsaugos nuo saulės, šalto vėjo ir kritulių. Yra keturi pagrindiniai langų tipai: plastikiniai langai, aliuminiai langai, mediniai ir mediniai dengti aliuminiu. Norint kalbėti apie skirtumą tarp langų, būtina atsižvelgti į jų privalumus ir trūkumus.

  • Plastikiniai langai yra labiausiai paplitę Lietuvoje, pasižymintys ilgaamžiškumu, sandarumu ir prieinamomis kainomis. Gera šilumos izoliacija, tačiau dėl temperatūrų skirtumo gali sulinkti.
  • Aliuminio langai daugiausia naudojami pramoniniuose pastatuose. Labai patvarus ir kokybiškas pasirinkimas, dėl tvirtumo galimi dideli išmatavimai. Šie privalumai yra brangūs, o tai ir yra šių langų minusas – kaina.
  • Mediniai langai – stilingi, atsparūs oro sąlygoms ir tvirti. Jį reikia dažnai prižiūrėti, jis perdažomas kas dvejus metus, todėl bėgant metams padidėja priežiūros išlaidos. Mediniai aliuminio langai – apjungia aliuminio ir medinių langų savybes: tvirtumą, šilumą, stilių, atsparumą klimato kaitai. Šie langai yra pigesni už aliuminio langus, bet vis tiek nepigūs.

Perkant langus reikia atsižvelgti į savo poreikius

Perkant langus reikia atsižvelgti į savo poreikius, pavyzdžiui, jei remontuojate butą, galbūt norėsite pigesnio ir patvaresnio varianto, todėl verta rinktis plastikinius langus. Plastikinių langų šilumos izoliacijos charakteristikos niekuo nenusileidžia kitų tipų langams, o kaina yra daug mažesnė. Kokybiškas plastikinių langų montavimo darbas dviejų kambarių butui gali kainuoti iki 800 €. Galbūt statote savo namą ir norite komforto. Tuomet verta rinktis medinius langus. Žinoma, jie reikalauja priežiūros, tačiau jie suteikia jūsų namams unikalaus stiliaus. Aliuminiai langai tinka ir nuosavam namui, tačiau šie, kad ir kokie jie būtų geri, kainuoja nemažai, juolab, kad dažnai gaminami gana dideli ir montuojami komerciniuose pastatuose.

Puiki alternatyva aliuminio langams yra mediniai langai

Puiki alternatyva aliuminio langams yra mediniai langai, dengti aliuminiu, nes lango profilis nėra visiškai pagamintas iš aliuminio, todėl jis yra pigesnis ir, deja, prastesnės kokybės. Aliuminio mediniai langai nėra tokie pat tvirti kaip aliuminiai, tačiau yra tokie pat izoliuoti kaip ir kitų tipų langai. Aliuminio ir medžio langai yra atsparūs klimatui, vadinasi, šie langai nesilankstys dėl temperatūros pokyčių, todėl juos verta rinktis, jei gyvenate nestabilaus klimato rajone. Biuruose ir gamyklose geriausia montuoti aliuminio langus. Aliuminio langai pasižymi dideliu profilių tvirtumu, todėl juos galima pagaminti labai didelius. Jie atsparūs mechaniniams poveikiams ir klimato kaitai. Jie yra brangiausi iš visų langų tipų, todėl prieš pirkdami turėtumėte pagalvoti, ar papildoma tvirtybė tinka jūsų poreikiams. Aliuminio langų šilumos laidumas niekuo nenusileidžia kitų tipų langams.

Taigi, yra keturių tipų langai, kurių kiekvienas turi savo privalumų, trūkumų ir panašumų. Kiekvienam tipui būdingi skirtingi pastatai, pavyzdžiui, mediniai langai labiau paplitę privačiuose namuose nei butuose. Tačiau kokius langus rinktis – spręsti jums, jūs turite suprasti savo poreikius, juos įvertinti ir nuspręsti, kokio tipo langai geriausiai atitiks jūsų poreikius. Tačiau kiekvienas norime kokybės, kartais nežinome kur ieškoti, nes pasirinkimas tikrai didelis, baisu apsirikti. Jei norite kokybės, aukščiausios kokybės aliuminius ir plastikinius langus rasite čia: „Tikri langai”.