KOKIOS APYRANKĖS YRA PAČIOS GRAŽIAUSIOS?

Kažin ar daug atsirastų nepritariančių teiginiui, jog pati gražiausia apyrankė yra ta, kuri su perlais. Juk iš tiesų perlai savo vertę išsaugojo nuo seniausių laikų iki dabartinių dienų. Perlai ir dabar tebėra naudojami apyrankių, auskarų, žiedų, sagių ar vėrinių gamyboje. Perlų papuošalus galima nešioti kartu ir su paauksuotais papuošalais, kristalais, nes jie vienas kitą šauniai papildo.

Kokios yra žinomos perlų rūšys?

Pagal išgavimo būdus perlai yra skirstomi į keturias rūšis – natūralius, kultivuotus, pusiau kultivuotus ir sintetinius (dirbtinius). Natūralus perlas susiformuoja natūraliu būdu, be žmogaus įsikišimo, o kultivuotų perlų išgavimui jau reikalingas žmogaus rankų įsikišimas. Šie perlai irgi natūraliai užauga moliusko geldelėje, tačiau tenai branduolį, iš kurio užauga perlas, tenai įdeda žmogus. Be to, perlai būna dvejopos gamtinės kilmės – jūriniai arba gėlavandeniai.

Kuo skiriasi natūralūs perlai nuo dirbtinių?

Tiek natūralūs, tiek kultivuoti perlai reikalauja daug investicijų, todėl jie brangiau kainuoja. Tuo tarpu dirbtiniams perlams reikia kur kas mažiau įdėti išlaidų. Tačiau tai nereiškia, jog jie smarkiai išoriškai skiriasi nuo tikrų perlų. Šiuolaikinės technologijos garantuoja, jog dirbtinius perlus iš pažiūros labai sunku atskirti nuo tikrųjų. Tikrus perlus galima atpažinti pagal tai, kad jie nebūna idealiai apvalūs, jų kraštai gali būti nelygūs, su įdubimais.

Kokiomis savybėmis pasižymi perlų apyrankės?

Pirmiausiai perlų apyrankės yra vertinamos už tai, kad jos labai puošniai atrodo, todėl iš karto patraukia kitų žmonių dėmesį. Todėl jos nepraranda populiarumo papuošalų rinkoje. Pačiomis puošniausiomis yra laikomos klasikinės apyrankės, kurios sudarytos vien iš perlų. Dar būna apyrankių su pakabukais, kurias itin mėgsta paauglės mergaitės. Kaip mano aprangos dizaino specialistai, perlų apyrankę, jei siekiama kuo solidesnio įvaizdžio, vertėtų derinti prie perlų vėrinio. Tada šitaip pasipuošusi moteris atrodys itin puošniai.

Puiku yra ir tai, kad šiais laikais perlais puošiasi ne tik brandesnio amžiaus sulaukusios moterys, bet ir jaunos merginos. Grožio pasaulyje tikrai niekada nebus per daug. Kuo daugiau pasaulyje gražiai atrodančių moterų ir merginų, tuo ir visa likusi žmonijos dalis stengsis atrodyti gražiau.

.