Druskininkų „Bočių“ linijinių šokių kolektyvo „Rudenėlis“ pasirodymai – net egzotiškoje Madeiroje

Druskininkų „Bočių“ (pirmininkė Zita Jančiauskienė) linijinių šokių kolektyvui „Rudenėlis“ (vadovė Laimutė Radinienė) vasaros ir rudens koncertinis sezonas – ypatingai derlingas. Šokėjoms netrūko įdomių pasirodymų ir žiūrovų dėmesio.

Druskininkų „Bočių“ linijinių šokių kolektyvas „Rudenėlis“ spalio pradžioje dalyvavo Madeiroje surengtame „Auksinio amžiaus“ Europos šalių gimnastiados festivalyje / Asmeninio archyvo nuotraukos

Praėjusį savaitgalį surengtoje Vietos savivaldos dienoje tarp geriausių miesto meno kolektyvų Pramogų aikštėje buvo galima pamatyti ir „Rudenėlio“ atlikėjas, kurios puikiai atliko šokių kompoziciją „Tu Lietuva“. Šiam šokiui parinkta ir ypatinga apranga: geltonos, žalios, raudonos spalvos suknelės – pagal Lietuvos vėliavos spalvas, ir šokis „Žiursteliai“. Šį pasirodymą, pasakojusį apie prijuosčių paskirtį lietuvių liaudies buityje, palydėjo susirinkusiųjų plojimai.

O sekmadienį energingųjų „Rudenėlio“ šokėjų jau laukė kelionė į Žemaitijos sostinę Telšius, ten organizuotas „Bočių“ tarptautinis tautinių šokių ir kaimo kapelų konkursas.

Visą vasarą šokėjos repetavo ir ruošėsi „Auksinio amžiaus“ festivaliui, kuris vyko spalio2-7d. Funšalyje, Madeiros salos sostinėje (Portugalija).

Jos dar suspėjo palinksminti Druskininkų globos namų gyventojus, o Žolines atšventė kartu su senjorais iš Kazlų Rūdos „Girios aido“ erdvėse.

Šiemet Madeiroje surengtas „Auksinio amžiaus“ Europos šalių gimnastiados festivalis „Rudenėliui“ – jau trečiasis. Pirmieji organizuoti Italijoje, Pesaro mieste (Rosinio miestas) ir Graikijoje, Kretos saloje, Retimne.

Šįkart į festivalį suvažiavo net 1880 dalyvių iš 18 Europos šalių. Lietuvos asociacijai „Gimnastika visiems“ atstovavo 52 nariai, 12-ka iš jų – Druskininkų atstovės.

Renginio dalyviai pirmąją šventės dieną siauromis Funšalio gatvėmis žygiavo, pasidabinę tautiniais akcentais – atstovaujamos šalies vėliavomis, keliavo į didžiulę šv. Katerinos parko aikštę, kurioje surengta iškilminga renginio atidarymo ceremonija. Didžiulėje scenoje sveikintojai ir atlikėjai, keisdami vieni kitus, pasveikino atvykusius į „Golden age gym 2022“ renginį.

Šioje šv. Katerinos scenoje spalio 5-ąją „Rudenėlio“ šokėjos atliko kompoziciją „Tu Lietuva“, kuriai publika negailėjo plojimų. Savo programą kitą dieną druskininkietės atliko ir Municipaliteto aikštėje. Mūsų šokiai sėkmingai įsikomponavo į festivalio dalyvių būrį ir į ,,Baltąjį vakarėlį“ šv. Katerinos parke.

Baigiamajame koncerte Lietuvai atstovavo 15 atlikėjų iš Joniškio su kompozicija „Avantiūra“. Atsisveikinimo renginyje 3 garbingiausio amžiaus dalyviai apdovanoti „Aukso žvaigždės“ nominacijomis. Jos atiteko 97 metų Norvegijos choreografei ir dviem vyresniems nei 90-ies metų nusipelniusiems festivalių dalyviams. Na, o sudalyvavus festivalyje, liko laiko ir pasidairyti po egzotiškąją salą.

Madeiros saloje druskininkietės trijų ekskursijų – po Funšalio miestą, gana skirtingas rytinę bei vakarinę salos dalis – metu patyrė daug puikių įspūdžių. Įsiminė įspūdingosios levados, kurių ilgis – 230 km, nuostabūs vaikščiojimo takai, nesibaigiantys serpantinai, nematyti unikalūs, gamtos sukurti baseinai, amžinai žaliuojantys atogrąžų miškai, Cristiano Renaldo kultas, Funšalio miesto nuostabios mozaikinės gatvės, įvairiausių amatų gausa – pynimas iš vytelių, siuvinėjimas ,,rišeljė“ technika… O kur dar nematyti egzotiški vaisiai – pasifloros vaisių bananas ir pomidoras, drakono vaisius, monstera (ananasinis bananas), pitanga… Įspūdžių – nors rieškučiomis semkis!

Festivalio „Aukso amžius“ simbolis – gėlė „Rojaus paukštė“ (Strelicija), jos žiedas – sėkmės ir laimės simbolis. Druskininkų linijinių šokių kolektyvas „Rudenėlis“ tikisi, kad sėkmė lydės ir kito festivalio, kuris vyks Burgase (Bulgarija), metu.

Vita Gimaitė