Jaunimo savanoriška tarnyba – galimybė geriau pažinti save

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuotas asociacijos „Padėkime vaikams“ organizuotas susitikimas su savanoriais ir priimančiomis organizacijomis. Susitikimo metu buvo įteikti pažymėjai Jaunimo savanorišką tarnybą baigusiems jaunuoliams. Pažymėjimus gavo Martynas Ivaška, savanoriavęs dienos centre „Padėkime vaikams“, ir Viltė Slidziauskaitė, savanorišką tarnybą atlikusi Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biure.

Viešojoje bibliotekoje organizuotas asociacijos „Padėkime vaikams“ organizuotas susitikimas su savanoriais ir priimančiomis organizacijomis / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

„Savanorystės kelias man nesvetimas. Pamenu, kai dar buvau mažesnis, savanoriaudavau „Maisto banko“ akcijose ir pas „Maltiečius“. Savanoriauti man patinka, nes susipažįstu su įvairiais žmonėmis, matau tų žmonių šypsenas veiduose ir dėkingumą už tai, kad esu čia ir tai darau. Dienos centre „Padėkime vaikams“ savanoriauju nuo 2021 m. rugsėjo mėnesio. Čia visa veikla sukasi apie vaikus. Toks ir buvo mano tikslas – norėjau išmokti dirbti su vaikais. Šis mokymosi procesas vyksta tikrai sėkmingai!“ – sakė M. Ivaška.

Susitikime dalyvavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, Jaunimo reikalų koordinatorė Korina Balkuvienė, asociacijos „Padėkime vaikams“ vadovė Laura Gardziulevičienė, Jaunimo savanoriškos tarnybos mentorė Aistė Fedaravičiūtė, priimančių organizacijų kuratoriai ir savanoriai.

„Jaunimo savanoriškos tarnybos programoje vyksta neformalus jauno žmogaus ugdymosi procesas. Savanoriai labiau pažįsta save, atranda savo stipriąsias puses, įveikia baimes. Kiekvienas jaunas žmogus – unikalus ir ypatingas, todėl ir mentorystės patirtis kiekvienąkart nauja. Šioje programoje jaunuoliai mokosi gyvenimo patirties, kai kurie „pasimatuoja“ profesiją“, – patirtimi apie Jaunimo savanorišką tarnybą dalijosi mentorė A. Fedaravičiūtė.

Nuo 2019 m. asociacija „Padėkime vaikams“ yra akredituota savanorišką veiklą organizuojanti organizacija Druskininkų savivaldybėje.

Jaunimo savanoriškos tarnybos programa – galimybė jaunuoliui ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas bei stiprinti pasitikėjimą savimi. Tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentore, mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Šiuo metu Druskininkų savivaldybėje yra 11 priimančių organizacijų, kuriuos prisideda prie Jaunimo savanoriškos tarnybos įgyvendinimo.

Jaunimo savanoriškos tarnybos programa finansuojama Jaunimo reikalų agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Druskininkų savivaldybės lėšomis.