Akredituoti vaikų dienos centrai

Druskininkų savivaldybės administracija informuoja, kad dar lapkričio pabaigoje akreditavo visus 6 savivaldybės teritorijoje veikiančius vaikų dienos centrus. Tai reiškia, kad nuo 2021 metų vaikams bus teikiamos tam tikrus reikalavimus atitinkančios vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugos: su vaikais dirbs išsilavinimo kriterijus atitinkantis socialinis darbuotojas, centro darbuotojams bus sudaryta galimybė tobulinti kvalifikaciją, o veiklos vyks daugiau nei vienoje patalpoje.

Vaikų dienos centruose ugdomi kasdieniai vaikų gyvenimo įgūdžiai – mokoma higienos, sveikos gyvensenos, lavinami socialiniai, bendravimo įgūdžiai, teikiama psichologinė pagalba, organizuojamas užimtumas. Dienos centrus lankantys vaikai su darbuotojais kalbasi apie savo sunkumus, išgyvenimus, mokomi pažinti save, spręsti problemas. Kiekvienu atveju atsižvelgiama, kokių paslaugų vaikui ir jo šeimai reikia labiausiai, pavyzdžiui, padedama spręsti šeimoje iškilusias problemas, rūpinamasi vaiko teisių apsauga, organizuojama psichologinė pagalba, teikiamos kitos individualios socialinės paslaugos. Centruose vaikai gauna šilto maisto, turiningai praleidžia laisvalaikį, jiems padedama ruošti namų darbus. Centrai veikia ir vasaromis – organizuoja įvairias stovyklas ar kitas veiklas.

Nuo kitų metų pasikeis ir centrų finansavimo tvarka – akredituotą paslaugą teikiantys vaikų dienos centrai turės sudaryti finansavimo sutartis su savivaldybėmis.

Akredituota vaikų socialinė priežiūra bus teikiama 125 Druskininkų savivaldybės vaikams.

Vaikų dienos centruose ugdomi kasdieniai vaikų gyvenimo įgūdžiai/Asociatyvi nuotrauka