Įspūdingai spindintys Druskininkai dovanoja saugias Šeimos Kalėdas

Druskininkuose jau kvepia Kalėdomis – beveik mėnesį trukę kurorto puošybos darbai baigti, savaitgalį įžiebta daugiau kaip 20 metrų aukščio stulbinanti karūnuota didžioji miesto eglė, apšviesta specialiais lazeriais, o šalia jos suspindėjo beveik 60 originalių, verslo ir bendruomenės sukurtų kalėdinių eglučių parkas, nustebinęs netikėtais sprendimais.

Druskininkai kviečia šventes pasitikti saugiai, jaukiai, optimistiškai, kartu su mylima šeima grožintis stebuklinga ir išskirtine, būtent Jums sukurta pasaka/Mariaus Dovidausko nuotrauka

„Kiekvienais metais galvojame, ką įdomaus pasiūlyti kurorto svečiams. Šie metai – ne išimtis. Kartu su verslo atstovais ir bendruomene pasistengėme, kad Druskininkai spindėtų, kaip niekada, ryškiai. Pandemija diktuoja, kad Kalėdas šiais metais švęsime ne gausiame draugų būryje, o su šeima, todėl  gražiausias metų šventes Druskininkai pasitinka kaip tikras ŠEIMOS Kalėdų miestas, kur kiekviena šeima ras ką pamatyti, kur pasivaikščioti, iš ko pasisemti stebuklingo švenčių laukimo“, – sako Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Žada inovatyvius sprendimus ir …sniegą!

Žiemos švenčių sezono pradžią Druskininkai paskelbė gruodžio 4 dieną. Transliacijos Druskininkų kultūros centro „Facebook“ paskyroje metu buvo galima stebėti šventinius pasirodymus ir karūnuotos eglės įžiebimą Pramogų aikštėje. „Kviečiame visus likti namuose ir iš jų stebėti šventinį renginį. Pasigrožėti Druskininkais galėsite visą šventinį laikotarpį, tad saugokime save ir savo artimuosius, tegul Kalėdos būna jaukios, gražios ir saugios “, – prieš eglės įžiebimą ragino Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Druskininkai – vienintelis miestas visoje Lietuvoje, galintis garantuoti, kad kalėdiniu laikotarpiu sniego tikrai bus! Jei sniego nepadovanos gamta, tuomet sniegu pasirūpins „Snow Arena“.

Šiais metais kurortas ypač orientuojasi į inovatyvius sprendimus: šventinei nuotaikai sukurti pasitelkti garso ir šviesų dronai, lazeriai, specialus apšvietimas.

Specialiai šioms šventėms Druskininkai sukūrė „Instagram“ filtrus, o visi norintys pasigrožėti kurortu gali tai padaryti virtualiame ture.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktoriaus Rimantas Palionio teigimu, gruodžio mėnesiui lietuviai rezervuojasi nakvynę kurorte: „Didelis Druskininkų privalumas – išnaudotos erdvės, tad poilsis čia saugus, ir žmonės tai vertina“.

Žėrintis kurortas abejingų nepaliks

Vos įvažiavus į Druskininkus, jau pirmojoje sankryžoje pasitinka magiškos instaliacijos. Papuošta pagrindinė kurorto gatvė, spindi parkai ir skverai, pagrindinėje miesto arterijoje ─ Vilniaus alėjoje ─ žiba žvaigždynai, o Druskonio ežero pakrantėje praeivių žvilgsnius traukia spindintys medžiai, magiškos burtininkės ir grojančios fėjos, šokėjų iš pasakos pora bei specialiai žiemos šventėms sukurtas išskirtinis kurorto simbolis – trys karūnuotos pušys.

K. Dineikos sveikatingumo parkas lankytojus pasitinka šviečiančių paukščių alėja, o parko centre galima pamatyti tris įspūdingas iliuminacijas – paties Kalėdų senelio elnius.

Šalia M. K. Čiurlionio meno mokyklos esantį muzikinį skverą puošia trys grojančios fėjos.

Įspūdingą efektą mieste kuria ir žvilgantys žiemos fontanai Gydyklų parke ir M. K. Čiurlionio gatvėje – ten, kur vasarą buvo galima atsigaivinti vandens srovėmis, visą šventinį laikotarpį bus galima pasigrožėti žėrinčiomis instaliacijomis – švieselių „vandens srovėmis“.

Visą gruodžio mėnesį įvairiose papuoštose erdvėse bus galima sutikti kalėdomobiliu ar spindinčiu kalėdiniu traukinuku pralekiantį ir patį Kalėdų senelį!

Kurorto centre – Kalėdų senelio rezidencija

Šalia didžiosios Kalėdų eglės, skaidriame kupole įkurta ir Kalėdų senelio rezidencija – visi, einantys pro šalį, tarsi pro padidinamąjį stiklą matys paslaptingą ir magišką Kalėdų senelio pasiruošimą didžiosioms šventėms. Skaidriuose kupoluose įkurtos ir specialios kalėdinės vitrinos.

Mažųjų kurorto svečių čia pat laukia ir prakartėle su gyvomis avelėmis, jiems įrengtas ir Kalėdų senelio paštas.

Devintus metus tęsiama Druskininkų savivaldybės originalių Kalėdinių eglučių parko iniciatyva  – Gydyklų parke, šalia muzikinio fontano naujomis spalvomis ir nežabota fantazija nušvito druskininkiečių sukurtas Kalėdinių eglučių parkas. Taigi dar kartą tapo aišku, kad iš vietinio verslo atstovų ir bendruomenės galima tikėtis pačių netikėčiausių sprendimų, kuriais gali pasigrožėti kiekvienas norintysis. Šiais metais parke sumontuotas inovatyvus apšvietimas, padedantis sukurti šventinę nuotaiką.

Specialios kalėdinės edukacijos

Šįmet aktyvus ir smagus pasiruošimo šventėms gyvenimas persikėlė ir į internetinę erdvę. Druskininkų kultūros centras kartu su floristais ir amatininkais parengė kalėdines edukacijas, kurių metu galima pasigaminti kalėdinius papuošimus eglutei ir akcentus namams, gražiai supakuoti dovaną, pasidaryti kalėdinį vainiką, pasisiūti šių metų mūsų mažųjų draugą ─ medžiaginį Nykštuką, pasigaminti senovinį Kūčių patiekalą, iškepti vitražinių sausainių.

Mažųjų kurorto svečių laukia ir daug siurprizų ─ konkursų, darbelių, virtualių susitikimų ir vaizdo skambučių su Kalėdų seneliu, kuris perskaitys pačius gražiausius ir nuoširdžiausius gautus laiškus ir palinkėjimus!

Dėkoja šventinės nuotaikos kūrėjams

Druskininkų kultūros centras dėkoja Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio darbuotojams, padariusiems didelį darbą – prieš Didžiąsias metų šventes įspūdingomis dekoracijomis papuošiusiems miestą

„Už žalią eglutę ir nuoširdžią pagalbą tariame AČIŪ Miškų urėdijos Druskininkų regioninio padalinio vadovui Zenonui Naujokui ir miškininkui Mindaugui Lukšiui. Už autentiškumo suteikimą prakartėlei tariame AČIŪ ūkininkams: Laimonui Suraučiui – už patikėtas aveles, Žydūnui Nevuliui – už pašarus“, – sakė Druskininkų kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė.

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės ir Kultūros centro informaciją

Mariaus Dovidausko nuotraukos