Viešojoje bibliotekoje – tradicinė Druskininkų krašto menininkų paroda

Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje prieš pat naujuosius metus atidaryta ir visą sausį veiks Druskininkų krašto menininkų kūrybos darbų paroda „1“.

Metų sandūroje, gruodžio 28-osios popietę surengtame šventiniame parodos „1“ atidaryme renginio vedėja bei parodos koordinatorė Ingrida Griniūtė pasidžiaugė, kad tradicinėje parodoje dalyvauja visi vaizduojamojo bei taikomojo meno kūrėjai – ir profesionalai, ir mėgėjai: „Visus vienija kūryba ir meninė saviraiška, ir tai svarbiausia. Jau daugiau kaip dešimtį metų Druskininkuose gyvuoja tradicija, kai metų sandūroje surengiamoje parodoje „1“ Druskininkų krašto menininkai susirenka pabendrauti, pasikalbėti apie tai, kokie jiems buvo praeinantys metai, o kartu ir parodyti po vieną savo kūrybos darbą. Tradicinis renginys kasmet sulaukia daug dalyvių, norinčių pateikti bendruomenei lyg savotišką mažąją metų ataskaitą.“

Menininkų darbai prieš parodos atidarymą buvo išeksponuoti, jų nepažymint kortelėmis su autoriaus pavarde bei darbo pavadinimu. Taip buvo pratęsta smagi, jau keletą metų gyvuojanti tradicija įtraukti į veiksmą ir kūrinių autorius, ir žiūrovus, leidžiant patiems renginio dalyviams atspėti, kurį darbą kuris autorius sukūrė. Spėjantysis išsitraukia iš krepšelio kortelę su pavarde autoriaus, kurio darbą turi surasti ir ant jo užkabinti kortelę. Mielai įsitraukę į spėliones, darbų autoriai ir renginio svečiai nesunkiai rado gausioje, įvairaus žanro ir įvairia technika atliktų darbų ekspozicijoje autorinius darbus: galbūt todėl, kad dauguma Druskininkų krašto menininkų įsidėmėję, atpažįsta vienas kito kūrybos braižą; jaunesniosios kartos autoriams tokia tradicija tampa gera proga įsilieti į kūrybingą bendruomenę, susipažinti su krašto autoriais ir jų kūryba.

Parodoje eksponuojami tapybos, tekstilės kūriniai, medinės skulptūros ir kalvystės darbų kompozicijos. Savo kūrybos eiles renginyje skaitė Alvyra Grėbliūnienė, ir Jonas Tertelis, kuris, sveikindamas bendraminčius, sakė, jog kiekvieną kūrėją džiugina, jei jo darbas pasieka aplinkinių širdis, ir palinkėjo visiems gero kūrybos vėjo 2019-aisiais.

Savivaldybės vardu sveikinimą ir dovanas meno kūrėjams perdavė mero patarėja Irena Lynikienė. Gražia paroda pasidžiaugė ir bibliotekos direktorė Laima Žėkienė. Gerą nuotaiką gausiai susirinkusiems parodos lankytojams dovanojo muzikos studijos „Mikutis“ pučiamųjų ansamblis drauge su vadovu Juozu Mikolainiu.

Druskininkų viešojoje bibliotekoje atidaryta tradicinė paroda „1“, kurioje Druskininkų krašto menininkai pristatė po vieną savo kūrinį/Laimos Rekevičienės nuotraukos

„Mano Druskininkai“ informacija