„Menų kalvės“ erdvėse – nauja D. Sinkevičiaus kūrybos ekspozicija

Neseniai duris atvėręs Amatų centras „Menų kalvė“ jau tapo mėgiama menininkų susibūrimo vieta, čionai dažnai užsuka ir druskininkiečiai, ir kurorto svečiai. Sulaukiama ir pavienių lankytojų, ir turistų grupių.

O praėjusį penktadienį Druskininkų amatų centre „Menų kalvė“ atidaryta viečiūniškio menininko Deivido Sinkevičiaus kūrybos paroda „Rūke“. Į atidarymo ceremoniją susirinko gausus būrys autoriaus artimųjų, bičiulių, kolegų ir jo kūrybos gerbėjų. Renginyje dalyvavo ir menotyrininkas, Druskininkų garbės pilietis Adelbertas Nedzelskis, kūrėjai iš Alytaus Ingrida ir Arūnas Vaitkai, rašytoja Rasa Sagė, kiti svečiai. D. Sinkevičiaus paroda veiks iki gegužės 27 d., parodą Amatų centre galima aplankyti II-VI nuo 11 iki 19 val.

Parodoje D. Sinkevičius eksponuoja 52 įvairia technika atliktus darbus, sukurtus per pastaruosius dešimtį metų/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Kūrybingai ir netradiciškai parodą bei jos autorių pristatė „Menų kalvės“ veiklos koordinatorė Ingrida Griniūtė, pasiūliusi parodos atidarymo svečiams sudalyvauti smagioje viktorinoje iš klausimų apie autorių, jo biografiją, kūrybinius pasiekimus. Teisingai atsakiusiems į klausimus, parodos autorius D. Sinkevičius įteikė prizus – savo kūrybos paveikslėlius. Parodos svečiams tai buvo maloni staigmena.

Pristatydamas parodą, D. Sinkevičius sakė, kad jos pavadinimą vis keitė, bent keletą kartų. Kodėl vis dėlto liko „Rūke“? Pasak menininko, jam kūrybiniai procesai primena rūką, neretai jis ir pats kūryboje jaučiasi tarsi rūke: „Kūryboje ir aš lyg tas ežiukas rūke… Vienaip kūrinį pradedu, kitaip baigiu, lyg ir bandau kažką apčiuopti – ir kai tas kūrybinio proceso „rūkas“ išsisklaido, pamatai, kad tai, kas sukurta, galiausiai išėjo visai „ne tai“, apie ką galvojai, prieš pradėdamas kurti…“

Nors šiandien daugelis druskininkiečių D. Sinkevičių pažįsta kaip menininką, tačiau tikroji jo, kaip diplomuoto specialisto, profesija yra visai kita: 2005-aisiais Kauno kolegijos Verslo vadybos fakultete baigęs Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programą, viešbučių vadybos specializaciją, įgijo vadybininko profesinę kvalifikaciją. D. Sinkevičiaus kartu su bendrakurse Asta Stonkute parengtame diplominiame darbe „Druskininkų kurorto kairiojo Nemuno kranto panaudojimo turizmui galimybės“ buvo įvardinta rekomendacija, jog Druskininkuose reiktų pastatyti naująjį tiltą, kuris sujungtų miesto centrą su Baltašiške. Įdomus sutapimas: juk, plėtojant Druskininkų susisiekimo infrastruktūrą, 2011-aisiais metais toks tiltas ir buvo pastatytas.

Dailės srities mokslų Deividas nestudijavo, tačiau įsimenančių kūrybinių rezultatų jis pasiekė per savo asmeninius kūrybinius ieškojimus, atkaklumą. Parodoje „Rūke“ eksponuojami 52 įvairia technika atlikti darbai, sukurti per pastaruosius dešimtį metų. Tai lyg savotiška menininko ataskaita pačiam sau ir jo kūrybos gerbėjams, parodanti, ką jis per tą laikotarpį pasiekė, ką gali ir kokia kryptimi ketina toliau eiti kūrybiniu keliu. Menotyrininkas A. Nedzelskis, sveikindamas D. Sinkevičių, pasidžiaugė jo kūriniais, kūrybine drąsa, noru tobulėti kūryboje, palinkėjo: „Niekada nenuleisk sparnų!“

D. Sinkevičius – įvairių akcijų Viečiūnuose, Druskininkuose dalyvis, kūrybinės laboratorijos „Druskos metamorfozės“, originalių dekoracijų miesto viešose vietose sumanytojas ir įgyvendintojas. Bendruomenėje jis žinomas ir kaip puikus įvairių meno kūrinių rėmintojas.

D. Sinkevičius yra dalyvavęs daugiau nei pusšimtyje įvairių bendrų parodų, yra surengęs 15 personalinių parodų. Jo pamėgtos technikos – tapyba, grafika, asambliažai, koliažai.

Druskininkuose duris atvėrus šiuolaikiškam Amatų centrui „Menų kalvė“, šioje universalioje kūrybinėje erdvėje, po vienu stogu atvirose dirbtuvėse susibūrė ir profesionalūs dailininkai, ir tautodailininkai, o visi norintieji jų veiklą gali pamatyti iš arti.

„Menų kalvė“ kviečia druskininkiečius ir miesto svečius į atviras dirbtuves susipažinti su kurorte kuriančiais menininkais, iš arti pamatyti kūrybos procesą, pažinti skirtingus vaizduojamojo, taikomojo meno bei dailiųjų amatų raiškos būdus, priemones, technikas ir technologijas. Amatų centre kuriantys menininkai rengia ir edukacinius užsiėmimus, kurių metu lankytojai gali daugiau sužinoti apie konkretų amatą, patys pasigaminti dirbinį.

„Mano Druskininkai“ informacija