Druskininkai ir vėl svetingai pasitiks šimtus šunų mylėtojų

Lietuvos kinologų draugija kasmet rugpjūčio pradžioje į svetingą Druskininkų kurortą sukviečia šunų mylėtojus iš visos Europos.

 

Koks renginys ir kas dalyvaus?

Tarptautinėse šunų parodose Druskininkuose net tris dienas varžysis 1351 šuo. Tarp šimtų šunų veislių bus nemažai egzotiškų veislių šunų: Šarplaninos aviganis, Norboteno špicas, Peru plikieji šunys, Miunsterio mažasis paukštinis šuo ir kiti.

Didžiausia konkurencija turėtų būti tarp Labradoro retriverių, nes jų registruota 40. Auksaspalvių retriverių registruota 36, Anglų kokerspanielių – 25, Berno zennehundų – 21. Šį kartą bus net 14 Naujosios Škotijos retriverių, o vokiečių bokserių mylėtojai pamatys 15 šios veislės atstovų.

Savaitgalį Druskininkuose vėl bus laukiami šunų mylėtojai/Laimos Rekevičienės nuotraukos

Kada ir kaip bus renkami gražiausi šunys?

Parodos vyks rugpjūčio 3-5 d. Druskininkų aerodrome (Mizarų g. 59).

Šunų ekspertizė penktadienį prasidės 12 val., šeštadienį ir sekmadienį – 10 val. Penktadienį konkursai ir gražiausio šuns rinkimai startuos 16 val., šeštadienį ir sekmadienį – nuo 15.30 val.

Pagal iš anksto numatytą grafiką, kuris paskelbtas parodos kataloge, informaciniame stende parodos vietoje ir www.kinologija.lt – tarptautiniai šunų teisėjai 24-iuose ringuose vertins šunis.

Jie išrinks veislių nugalėtojus, kurie vėliau konkuruos grupių (FCI) konkursuose. Dešimties grupių nugalėtojai, besibaigiant parodai, varžysis dėl parodos nugalėtojo titulo. Kasdien bus renkamas tą dieną geriausiai pasirodęs Lietuvos kinologų šuo.

Paskutinę parodos dieną nugalėtojai – gražiausi šunys – dalyvaus Supreme taurės konkurse. Šio konkurso teisėjas – Boris Chapiro, garsus pudelių veisėjas atvyks iš Prancūzijos.

 

Ką bus galima pamatyti?

Parodų žiūrovai pamatys ne vien šunų ekspertizę ar gražiausių šunų rinkimus.

Norintieji daugiau sužinoti apie šunų veisles, priežiūrą ir auklėjimą, kviečiami į žaliąją Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro palapinę – Mokymo centro komanda parodos žiūrovams parengė edukacinę pramoginę programą „Vasara su šunimis“.

Čia bus galima pasikonsultuoti šunų pasirinkimo (parodoje šuniukai neparduodami!), gerovės bei auklėjimo klausimais.

Veiks kūrybinės dirbtuvės, kur vaikai galės kurti bei pramogauti, laimėti prizų ir susitikti su bendraamžiais.

Nuo 13 val. didžiajame ringe suplanuoti dresuotų šunų pasirodymai – pamatysite Šiaulių dresūros mokyklos „Laukinė orchidėja“ auklėtinius, šunų jėgos sporto entuziastus „Stiprūs šunys“ (Druskininkų šunų mylėtojų komanda!), sužavės „Crasy foxes“ lėkščiasvydžio entuziastai.

Veiks zoologijos prekių mugė, lauko kavinės. Bus galima ne tik įsigyti reikmenų, ėdalo ar gardumynų savo augintiniui, bet ir konsultuotis šunų mitybos, priežiūros klausimais.

 

Ar galima atsivesti savo augintinį?

Parodoje dalyvaus iš anksto registruoti ir į renginio katalogą įtraukti šunys, bet žiūrovai atsivesti savo augintinius taip pat gali, tik būtina su savimi turėti šuns sveikatos pažymėjimą (galiojantys skiepai, šuo turi būti paženklintas elektronine mikroschema). Šunys turi būti socialūs, socializuoti, netrukdyti parodos dalyviams.

 

Kiek kainuoja?

Įėjimas į parodą nemokamas, mokestis už automobilio parkavimą – 3 eurai.

Susitikime didžiausiame kinologų renginyje – tarptautinėje šunų parodoje!

Organizatorių informacija, Inesos Klimavičienės nuotrauka