Ricielių kaimo bendruomenės pirmininkas E. Mazaliauskas: „Gera, kai žinai, kad aplink yra žmonių, norinčių savo rankomis kurti ir puoselėti mus supančią aplinką“

Nuo 2002 m. veikiančioje Ricielių kaimo bendruomenėje yra nemažai jaunų, veiklių, energingų žmonių, kurie savo pastangomis nori prisidėti prie darnaus bendruomenės gyvenimo, laisvalaikio, pramogų, švenčių tradicijų puoselėjimo. Bendruomenė vienija Ricielių, Snaigupės, Ringeliškės, Gailiūnų, Guobinių, Miciūnų, Raudonikių, Degesių ir Liepiškių kaimų gyventojus, kurie bendrauja, nori gerinti ir gražinti juos supančią aplinką.

E. Mazaliauskas didžiuojasi aktyvia ir energinga Ricielių kaimo bendruomene/Roberto Kisieliaus nuotrauka

„Per pastaruosius metus matomi akivaizdūs pokyčiai: atnaujinti bendruomenės įstatai, nuolat organizuojami susirinkimai, tariamasi dėl darbų, organizuojamos talkos, švarinama gamta, gražinama aplinka, rengiamos tradicinės šventės. Valstybines šventes minėti norime, pasirinkę naujovišką, įdomesnę koncepciją. Drauge svarstome, kaip veiksmingai pritraukti kuo daugiau žmonių į bendruomenės veiklą. Kai kaimynas pamato, kad pas kitą sodyboje – gražu, tvarkinga, kyla noras ir pačiam nenusileisti, gražinti ir savąjį kiemą, kai kada – ir palenktyniauti. Į bendruomenės talkas kaimo gyventojai atvažiuoja savo technika ir su savais įrankiais, savanoriškai dirba, suprasdami, kad rezultatais galės naudotis net tik patys, bet ir kiti gyventojai. Juk kai darai kažką dėl kitų, rezultatas grįžta su kaupu“, – savo bendruomene didžiuojasi Ricielių kaimo bendruomenės pirmininkas Eimantas Mazaliauskas.

Vyriškis įsitikinęs – jeigu pats nesistengi, nekuri nieko aplink save, niekas to nepadarys. Vienas iš pirmųjų jo, kaip bendruomenės pirmininko darbų, buvo visai kaimo bendruomenei labai svarbaus simbolio – medinio kryžiaus restauravimas. Bendruomenės nariai patys sukonstravo naują vėliavos stiebą ir per Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną iškėlė trispalvę. „Bendradarbiaudami su seniūnija, pasiekėme, kad vejos šienavimo traktoriukiu, kurį turime jau penkerius metus, ir kita įranga sistemingai pjaunama žolė, šienaujamos pakelės, tvarkoma aplinka. Žmonės džiaugiasi, kad tvarkingai atrodo nugenėtos šakos, sutvarkytos erdvės. Prisijungė ir vietiniai ūkininkai, kurie negailėjo savo laiko, pastangų, technikos, kad tik padėtų ir paliktų savo indėlį. Išgenėję senus krūmus, atradome pėsčiųjų taką, kurį kitais metais norėtume išvalyti ir prikelti naujam gyvenimui. Pradėtas spręsti opus vandentiekio klausimas. Įvykus Druskininkų savivaldybės, UAB „Druskininkų vandenys“, kaimo bendruomenės atstovų susitikimui, buvo išanalizuota esama situacija, tikimės, kad netrukus prasidės ir darbai.

Ricielių kaimo bendruomenėje yra nemažai jaunų, veiklių, energingų žmonių, kurie savo pastangomis nori prisidėti prie darnaus bendruomenės gyvenimo, laisvalaikio, pramogų, švenčių tradicijų puoselėjimo/Ricielių kaimo bendruomenės archyvo nuotrauka

Taip pat nutarėme sukurti erdvę, kurioje laikomas sportinių žaidimų inventorius, naudojamas aktyviam laisvalaikio praleidimui. Raktas laikomas kaimo krautuvėlėje, kad kiekvienas norintysis galėtų atvykti jam patogiu metu. Kiekvieną mėnesio pirmą ir trečią šeštadienį bus organizuojami bendri pirties užsiėmimai, todėl kviečiu visus bendruomenės ir aplinkinių kaimų gyventojus prisijungti“, – apie bendruomenėje vykdomas veiklas pasakojo pirmininkas.

Pašnekovas pasidžiaugė įgyvendintais projektais, 2019 m. Ricielių kaimo bendruomenė pateikė paraišką ir gavo finansavimą projektui „Ricielių kaimo bendruomenės viešosios erdvės sutvarkymas, pritaikant ją kaimo gyventojų švarios ir sveikos gyvensenos poreikiams bei aktyviam laisvalaikio praleidimui“. Projekto įgyvendinimui skirtomis lėšomis buvo atlikti tvenkinio tvarkymo darbai (tvenkinio valymas nuo šiukšlių, tvenkinio gilinimas ir šlaitų formavimas, kelmų ir krūmų rovimas, iškasto grunto išlyginimas), įrengta pirtis. Bendruomenės nariai vasaros sezono metu organizavo talkas, kurių metu genėjo medžius ir krūmus, rinko šiukšles ir akmenis, degino lapus, pureno išlygintą gruntą, sėjo veją, atvedė elektros įvadą bei atliko kitus tvarkymo darbus prie bendruomenės namų.

Įgyvendinamas ir projektas „Sportas – sveikata“, kurio tikslas – įsigyti šilumos siurblius oras-oras, kad šaltuoju metų laiku būtų galimybė palaikyti komfortišką temperatūrą bendruomenės namuose ir organizuoti stalo teniso bei aerobikos užsiėmimus.

„Dažnai skubame, lekiame norime nudirbti visus darbus ir per mažai laiko skiriame mums svarbiausiems žmonėms, kurie mus supa. Bendruomeninė veikla sukuria unikalią galimybę minutėlei sustoti ir atsikvėpti, praleisti popietę talkoje su šeimos nariu ar kaimynu, sportuojant su senu geru draugu. Raginu ir aplinkinių kaimų gyventojus aktyviai jungtis prie bendruomenės vykdomų veiklų ir iniciatyvų. O jau spalio 12 d. 19 val. visus kviečiu į Ricielių kaimo bendruomenės rudens šventę. Šventėje dalinsimės naujienomis apie bendruomenėje vykstančius pokyčius, bus organizuojamos smagios užduotys ir rungtys. Susirinkusieji patirs smagių įspūdžių, išvys Bilso bendruomenės mėgėjų teatro spektaklį pagal Kazio Sajos pjesę „Palangos liūtas“, kuriame vaidins: Gražina Auguvienė, Jurgita Cimakauskienė, Daiva Miliauskienė, Jūratė Žūkienė, Tadas Zakarackas, Antanas Vailionis, Giedrius Gudaitis. Visų labai laukiame“, – apsilankyti Ricieliuose kvietė E. Mazaliauskas.