Druskininkų jaunimui 2022-ieji žadami ypač aktyvūs ir įdomūs

Šie metai yra paskelbti ne tik Lietuvos ir Europos jaunimo, bet ir Savanorystės metais.

Jaunimo reikalų agentūra prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos aktyvius bei smalsius 14-29 metų jaunuolius iš visos Lietuvos pakvietė burtis ir tapti „Lietuvos jaunimo metų“ ambasadoriais. Druskininkų savivaldybės mokinių taryba kartu su Druskininkų savivaldybės jaunimo reikalų taryba išrinko penkis jaunuolius, tapsiančius jaunimo ambasadoriais. Visi jie – kūrybingi, nestokojantys pozityvios energijos ir įsitraukiantys į visuomenines veiklas. Druskininkų miesto jaunimo ambasadorių komanda mūsų miestui, mokykloms bei organizacijoms praneš apie Lietuvoje ir Druskininkų mieste organizuojamus renginius, skirtus paminėti Lietuvos jaunimo metus.

Jaunimo ambasadoriai skleis informaciją apie jaunimo politiką ir iniciatyvas, sieks atkreipti dėmesį į Druskininkų ir Lietuvos jaunimo politikos tikslus, problemas, inicijuos diskusijas, kad jaunimo balsas būtų išgirstas bei būtų priimti jaunimui palankūs sprendimai/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

2022 m. pradžioje Jaunimo reikalų departamentas paskelbė informaciją apie Lietuvoje kuriamą jaunimo ambasadorių tinklą. Druskininkų savivaldybės Jaunimo metų ambasadorių pareigas eis ir informaciją apie Jaunimo metų renginius skleis Druskininkų savivaldybės mokinių tarybos (DSMT) nariai – Neda Straigytė, Karolina Zozulytė, Viktorija Gylytė, Kristupas Ciparis bei Emilija Aranauskaitė

Jaunimo ambasadoriai skleis informaciją apie jaunimo politiką ir iniciatyvas, sieks atkreipti dėmesį į Druskininkų ir Lietuvos jaunimo politikos tikslus, problemas, inicijuos diskusijas, kad jaunimo balsas būtų išgirstas bei būtų priimti jaunimui palankūs sprendimai. Moksleiviams ir jaunuoliams suteikiama galimybė atstovauti Druskininkų jaunimui Lietuvos jaunimo metų renginiuose. Jaunimo ambasadorystė – unikali galimybė, kuri ugdo jaunų lyderių ir pokyčių kūrėjų tinklą švietimo, veiksmų ir poveikio būdu. Tai suteikia naujos kartos lyderiams galimybių užmegzti ryšį su panašiai mąstančiais bendraamžiais ir įtakingais veikėjais, ugdyti kompetenciją ir kritinius įgūdžius bei pakeisti savo geresnės ateities viziją, pasitelkus novatoriškus veiksmus.

Būsimi Druskininkų miesto jaunimo ambasadoriai N. Straigytė, K. Zozulytė, V. Gylytė, K. Ciparis bei E. Aranauskaitė pasidalijo mintimis, kuo ši iniciatyva juos sudomino ir ką jiems suteiks nauja patirtis.

– Tapti jaunimo ambasadoriais – rimtas žingsnis. Kodėl nusprendėte jais tapti?

– Karolina: „Jaunimo reikalų koordinatoriaus Mantas Micevičius pasakė, kad yra renkami Druskininkų miesto jaunimo ambasadoriai. Apie kandidatavimą į jaunimo ambasadorius niekada nebuvau girdėjusi, todėl tai man pasirodė įdomu, norėjosi daugiau sužinoti apie jų veiklą“.

– Emilija: „Apie galimybę tapti jaunimo ambasadore sužinojau Druskininkų savivaldybės mokinių tarybos susirinkimo metu. Supratau, kad tai bus puiki patirtis ir, žinoma, didelė investicija į save. Jaučiau, kad man tai labai patiks“.

– Neda: „Išgirdau žodį „ambasadorius“ ir juo susižavėjau. Šis žodis nuskambėjo kaip nuotykis, suteiksiantis rimties, dar daugiau atsakomybių bei naujų žinių. Be to, jis siejasi su jaunimu, dėl kurio, matyt, labiausiai ir susidomėjau šia veikla. Šiuo metu labai domiuosi jaunimo klausimais, noriu daugiau bendrauti su jaunuoliais, geriau juos suprasti, padėti. Būdama jaunimo ambasadore, galėsiu geriau įsigilinti į jaunimo poreikius, išsiugdysiu stipresnį atsakomybės jausmą, išmoksiu greitai ir sumaniai spręsti iškilusias problemas, gebėsiu padėti ne tik sau, bet ir kitiems“.

– Viktorija: „Mane akimirksniu sužavėjo mintis apie jaunimo ambasadorės pareigas, bet, žinoma, reikėjo laiko gerai apgalvoti, ar man to reikia ir, ar aš to noriu. Supratau, kad turiu būtent tokių savybių, kurių reikia jaunimo reikalų ambasadoriui. O noras daryti gera, realizuoti save bei įgyvendinti idėjas, dar labiau sustiprino pasiryžimą tapti ambasadore“.

– Kristupas: „Labai norėjau tapti vienu iš jaunimo ambasadorių, domėjausi šių jaunuolių veiklomis ir pareigomis. Pamaniau, kad man tai bus įdomus bei naudingas iššūkis. Pakviečiau ir kitus jaunuolius tapti jaunimo ambasadoriais bei parodyti, kad jaunimui niekada nėra vėlu ką nors pradėti“.

– Kaip manote, kokios jūsų asmeninės savybės pravers, tapus jaunimo ambasadoriais?

– Karolina: „Būdama jaunimo ambasadore, sieksiu, kad jaunuoliai gerai jaustųsi aplinkoje, kurioje mokosi ir leidžia laisvalaikį. Taip išryškės mano stipriosios savybės: empatija, atsakingumas, supratingumas, tolerantiškumas“.

– Emilija: „Esu komunikabili, atkakli ir kūrybinga. Manau, kad šios savybės man pravers, tapus jaunimo ambasadore. Galėsiu drąsiai įgyvendinti savo idėjas, ieškoti naujų pažinčių. Labai vertinu savo atkaklumą, nes žinau – jeigu pradėsiu kažką daryti, tai darysiu iki galo. Manau, kad tai yra labai svarbi savybė, einant jaunimo ambasadorės pareigas“.

– Neda: „Nuoširdumas, atvirumas, ryžtingumas, drąsa – nebijau reikšti savo nuomonę, diskutuoti, ieškoti sprendimų. Rimtumas, griežtumas – dažniausiai renginių ar kitų veiklų metu mėgstu susikaupimą, tvarką, tikslumą, todėl gerai sekasi organizaciniai reikalai. Kūrybiškumas – stengiuosi sugalvoti kuo įvairesnių veiklų, renginių, žaidimų. Esu linksma ir pozityvi – nors būnu griežta, bet stengiuosi ir pašmaikštauti, nes šypsenos mus pradžiugina. O, būdami laimingi ir pozityvūs, turime daugiau energijos kurti. Juokaudami nusiraminame, sukuriame šiltesnį ryšį su kolegomis, tuomet ir diskutuoti nebūna baisu. Be to, esu empatiška – mėgstu išklausyti, padėti kitiems. Mėgstu daryti refleksijas ir klausti, kaip jaunimas jaučiasi, kuo norėtų pasidalinti“.

– Viktorija: „Visuomet siekiu užsibrėžto tikslo, esu drąsi, o tai padeda darbą atlikti iki galo ir neišsigąsti, susidūrus su sunkumais. Be to, esu komunikabili, moku bendradarbiauti – šios savybės praverčia, dirbant komandoje“.

– Kristupas: „Mano stipriosios savybės – tikslumas, komunikabilumas ir gebėjimas dirbti komandoje. Be šių savybių neatsirastų galimybių kurti ir veikti. Esu iniciatyvus – be šios savybės nebūtų noro bandyti kažką nauja, įgyti naujų patirčių“.

– Bėgant laikui, vis daugiau jaunų žmonių įsitraukia į visuomenines veiklas. Kodėl, Jūsų nuomone, svarbu būti aktyviam, dalyvauti savanoriškoje veikloje, jaunimo organizacijose, renginiuose?

– Karolina: „Visų pirma, dalyvavimas kuo įvairesnėse veiklose yra puiki proga atrasti save: naujus pomėgius, savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Kuo daugiau žinių ir gyvenimiškos patirties sukaupsime, būdami jauni, tuo lengviau bus toliau augti kaip asmenybei ir tobulėti pasirinktoje karjeros srityje. Be to, dalyvaudami veiklose, kuriose galime „paragauti“ įvairių atsakomybių bei įgyti naujų patirčių, susipažįstame su įdomiais žmonėmis. Naujos pažintys augina asmenybę bei moko tolerancijos, pakantumo, supratingumo“.

– Emilija: „Įsitraukti į visuomenines veiklas yra labai svarbu, nes tai suteikia labai daug patirčių ir gyvenimiškų pamokų, kurios, mano nuomone, yra labai svarbios. Kai pati dalyvauju ir įsitraukiu į įvairias veiklas, žengiu didelį žingsnį savęs pažinimo kelyje, nes išbandau save skirtingose srityse ir pradedu geriau suprasti, kas man patinka ir kur aš atsiskleidžiu geriausiai“.

– Neda: „Tai padeda geriau pažinti save, tobulėti bei padėti kitiems, dalintis žiniomis. Naujos patirtys leidžia žvelgti į gyvenimą iš skirtingų perspektyvų. Pradedame geriau pasitikėti savimi, tampame nuoširdesni, supratingesni. Taip turime galimybę mėgautis gyvenimu, skatiname ir kitus tai daryti. Padėdami kitiems, kuriame vienybę ir esame laimingesni“.

– Viktorija: „Būti aktyviam svarbu ne tik todėl, kad taip galime padėti kitiems, savo miestui ir bendruomenei, bet ir dėl to, kad, įsitraukę į įvairias veiklas, augame kaip asmenybės, atrandame naujus dalykus, kurie gali praturtinti mūsų gyvenimus, gebame geriau pažinti, suprasti save ir kitus“.

– Kristupas: „Kiekviena veikla mus papildo, suteikia galimybių tobulėti, atrasti sau patinkančias sritis ir net sieti jas su savo ateitimi. Dažnai jaunuoliams atrodo, jog įsitraukimas į veiklas yra tik laiko praleidimas, jie neatkreipia dėmesio į tai, kad taip prisideda ir prie savo asmeninio tobulėjimo, stiprina pasitikėjimą savimi, įgyja naujų žinių. Todėl mūsų, kaip jaunimo ambasadorių, siekis – skatinti jaunimą būti veiklesnį!“

– Kokį pėdsaką jaunimo ambasadorių veiklos patirtis paliks Jūsų asmeniniame gyvenime?

– Karolina: „Tikiuosi sužinoti ir atrasti ką nors nauja apie save bei jaunimą. Leidžiuosi tarsi į naują nuotykį, kuris, tikiu, bus labai įdomus ir naudingas“.

– Emilija: „Tikiuosi, kad, tapusi ambasadore, turėsiu daugiau progų ir galimybių realizuoti savo idėjas ir įgausiu dar daugiau atsakingumo bei drąsos. Manau, ši patirtis paliks didelį pėdsaką mano gyvenime ir bus didelis „pliusas“ ateityje“.

– Neda: „Ši veikla sustiprins pasitikėjimą savimi bei ryžtingumą, suteiks daugiau drąsos, kūrybiškumo, naujų žinių, supratimą įvairiomis temomis. Visas šias ir kitas savybes galėsiu panaudoti jaunimo ir kitų asmenų ugdyme“.

– Viktorija: „Buvimas jaunimo ambasadore suteiks neįkainojamos patirties ne vienoje gyvenimo srityje. Šioje veikloje tikiuosi susidurti su įvairiais iššūkiais bei sunkumais ir juos įveikti kartu su komanda. Tikiuosi labiau pažinti ir suprasti save bei susipažinti su motyvuotais ir įdomiais žmonėmis“.

– Kristupas: „Jaunimo ambasadorystė man suteiks dar daugiau iniciatyvos įtraukti jaunimą į vykdomas veiklas, padės geriau suprasti save, suteiks galimybę praturtinti komunikacijos žinias, kurios reikalingos visur ir visada. Be abejonės, širdyje liks daug šiltų prisiminimų bei emocijų, padės užmegzti naujas pažintis, kurios gyvenime leidžia dar geriau pažinti save“.

Kiekvienas jaunuolis „neša“ sau artimos temos vėliavą: Neda – ekologijos ir aplinkosaugos, Viktorija – Jaunimo įgalinimo ir dalyvavimo, Karolina – Švietimo ir kultūros, Kristupas – socialinės srities, o Emilija – sveikatos.

Parengė Mantas Micevičius, Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas-Jaunimo reikalų koordinatorius