Miesto muziejuje – paroda „Lietuva ir Kazachstanas. Žvilgsnis iš toli“

Gruodžio mėnesį Lietuvos Respublikos Seime buvo atidaryta paroda, skirta Lietuvos ir Kazachstano respublikų diplomatinių santykių 30-mečiui. 1991 metų gruodžio 20 dieną Kazachstano Respublikos nepriklausomybę pripažino Lietuva, o 1991 metų gruodžio 23 dieną atkurtos Lietuvos nepriklausomybę pripažino Kazachstanas. Pažymint šias valstybėms svarbias datas, Lietuvos Respublikos Seimas kartu su Kazachstano Respublikos ambasada Lietuvoje surengė vaikų piešinių konkursą „Lietuva ir Kazachstanas: šalių laisvė ir draugystė“.

Geriausi jaunųjų dailininkų piešiniai iš keturių Lietuvos miestų kartu su Kazachstano fotomenininkų darbais keliauja po Lietuvą – tarp geriausiųjų yra ir M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus mokinių kūriniai. Paroda dabar eksponuojama Druskininkuose/M. K. Čiurlionio meno mokyklos archyvo nuotraukos

Geriausi jaunųjų dailininkų piešiniai iš keturių Lietuvos miestų kartu su Kazachstano fotomenininkų darbais keliauja po Lietuvą. Tarp geriausiųjų yra ir  M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus mokinių – Martos Taruškaitės, Smiltės Razmirskytės, Ignės Streikutės, Austėjos Karaškevičiūtės, Urtės Miežetytės ir Leonoros Viltės Pacukonytės – kūriniai.

Mergaitėms puikiai pavyko perteikti Kazachstano gamtos vaizdus, papročius, miestus, savo piešiniuose bei karpiniuose juos palyginti su gimtosios Lietuvos gamta, tautine kultūra, aprangos detalėmis, architektūra.

Jaunosioms dailininkėms pasirengti konkursui padėjo jų mokytojos Alė Kalėdienė, Onutė Zakarienė, Neringa Akstinienė, Dovilė Petrauskienė ir Eglė Maračinskaitė. Joms teko nelengvas iššūkis – supažindinti savo auklėtines su tolimos šalies kultūra, žmonėmis, papročiais, padėjo joms rinkti medžiagą apie Kazachstano Respubliką.

Balandžio 20 dieną ši unikali paroda, pavadinta „Lietuva ir Kazachstanas. Žvilgsnis iš toli“, buvo atidaryta Druskininkų miesto muziejaus galerijoje.

Parodos atidaryme dalyvavo Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus, nepaprastasis ir įgaliotasis Kazachstano Respublikos ambasadorius Lietuvoje Viktor Temirbayev, patarėjas, konsulas Baigabil Mamlin, pirmasis sekretorius Nurkhan Kussaev, kiti svečiai, M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai bei mokytojai.

Pristačiusi parodą ir pasveikinusi laureatus, Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė Ona Olšauskienė pasidžiaugė mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus mokinių laimėjimais. Mokinės buvo apdovanotos Lietuvos Respublikos Seimo diplomais, mokytojos – padėkos raštais.

Parodą Druskininkų miesto muziejaus galerijoje galima apžiūrėti iki gegužės 4 dienos.

Ona Žukienė
Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos renginių organizatorė