POLITIKO POZICIJA: Parama smulkiam verslui – labai reikalinga ir tikslinga

Druskininkai yra populiariausias Lietuvos kurortas, todėl čia kurti ar vystyti smulkų ir vidutinį verslą tikrai perspektyvu – kurorto svečiai nori vis daugiau paslaugų, pramogų bei naujovių.

Bet vien geros verslo idėjos nepakanka – smulkus ir vidutinis verslas dažnai susiduria su tam tikrais iššūkiais, ypač – finansiniais.

Būtent todėl Druskininkų savivaldybė jau ne vienerius metus įgyvendina smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programą, kurios tikslas – padėti smulkiesiems verslininkams susikurti ir išlaikyti darbo vietas, įgyvendinti naujas idėjas, plėtoti jau sukurtą verslą. Ši parama labai reikalinga ir tikslinga, ypatingai – šiuo karantino ir pandemijos pažymėtu laikotarpiu.

Praėjusią savaitę posėdžiavusi ir pateiktas paraiškas paramai gauti svarsčiusi Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos komisija buvo nustebinta gerąja prasme – Druskininkuose yra daug perspektyvių, verslių, įdomių idėjų turinčių smulkaus ir vidutinio verslo atstovų.

Šiais metais 17-ai pareiškėjų paskirstėme 7 tūkst. eurų. Labai norėtųsi ir daugiau prisidėti prie vietinių iniciatyvų, bet Savivaldybės biudžetas – ne guminis. Tačiau, siekiant skatinti ir padėti smulkiam ir vidutiniam verslui išsilaikyti, Taryba kiekvienais metais peržiūri ir pritaiko mokesčių bei rinkliavų lengvatas, pastebimai sumažina verslo liudijimų kainas. Ir 2020 metams Taryba patvirtino 25 proc. nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio lengvatas.

Aivaras Kadziauskas, Druskininkų savivaldybės tarybos narys, Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos komisijos pirmininkas

Džiaugiuosi, kad galime bent maža dalimi prisidėti prie smulkaus ir vidutinio vystymo, tikiuosi, jog suteikta parama šio sektoriaus atstovams virs galimybe sustiprinti savo darbus.

Savivaldybės skirtą finansinę paramą gavę verslininkai ją planuoja panaudoti labai įvairiai. Šiais metais daugiausia paraiškų pateikta edukacinėms veikloms ir naujų darbo vietų steigimui. Dėmesį skyrėme ir jaunimo, negalią turinčių smulkaus ir vidutinio verslo atstovų paraiškoms.

Labai smagu, kad didžioji dalis smulkaus ir vidutinio verslo vienaip ar kitaip savo veikla kuria pridėtinę vertę Druskininkams, garsina kurorto vardą.