Pokyčiai Druskininkų visuomeniniame transporte: su „Druskininkiečio kortele“ – pigesnės kelionės

Ilgametis Druskininkų savivaldybės ir bendrovės „Kautra“ bendradarbiavimas, organizuojant ir teikiant viešojo trasporto Druskininkų gyventojams ir kurorto svečiams, duoda puikių rezultatų. Visai neseniai Druskininkai tapo pirmąja savivaldybe, kurioje keleivius vežioja tik ekologiški autobusai. Toliau tobulindama Druskininkų visuomeninį transportą ir gerindama druskininkiečių susisiekimo galimybes, rugpjūčio 23 d. posėdžiavusi Druskininkų savivaldybės taryba patvirtino naują visuomeninio transporto kainodarą, suvienodindama mieste ir ne mieste gyvenančių druskininkiečių keliones. Nustatytos naujos vienkartinio ir terminuoto bilietų kainos, o Druskininkų gyventojams, turintiems „Druskininkiečio kortelę“, patvirtinta 20 proc. bilietų kainos nuolaida. Druskininkų savivaldybei pradėjus platinti „Druskininkiečių kortelę“, suteikiančią savivaldybės gyventojams daug lengvatų, kortelės savininkams ir kelionės viešuoju transportu bus pigesnės.

Apie tai, kas ir kaip keičiasi visuomeniniame transporte nuo spalio 1 dienos, kokias lengvatas, naudojantis viešuoju transportu, suteiks „Druskininkiečio kortelė“, kalbėjomės su bendrovės „Kautra“ marketingo direktoriumi Gintautu Pakusu.

Bendrovės „Kautra“ marketingo direktorius G. Pakusas / Asmeninio archyvo nuotrauka

– Kas keičiasi Druskininkų visuomeniname transporte nuo spalio 1 d.?

– Druskininkų savivaldybės taryba patvirtino naują ir vienodą kainodarą visoje savivaldybės teritorijoje, patvirtino naujas bilietų kainas, taikydama 20 proc. nuolaidą „Druskininkiečio kortelės“ turėtojams, pradeda veikti atnaujinta e-bilieto sistema su naujomis funkcijomis.

– Ką reiškia nauja ir vienoda kainodara?

– Taryba nustatė vienodas kainas, važiuojant mieste ir priemiestyje. Iki šiol mieste buvo fiksuota vienkartinio bilieto kaina vienai kelionei, nepriklausomai kokį atstumą miesto maršrutu keleivis važiuoja. Važiuojant priemiestinio maršruto autobusu, kaina priklausė nuo nuvažiuoto atstumo. Nuo spalio 1 d. ir mieste, ir priemiestyje keleiviai mokės vienodą kainą už vienkartinį arba terminuotą bilietą.

– Kokios bus naujos bilietų kainos? Kaip bus pritaikoma 20 proc. nuolaida druskininkiečiams?

– Taryba patvirtino 1 Eur vienkartinio bilieto kainą ir 25 Eur kainą terminuotam mėnesiniui bilietui važiuoti visoje savivaldybės teritorijoje visais Druskininkų visuomeninio transporto maršrutais. Savivaldybė atpigino keliones priemiestinių maršrutų autobusuose. Dabar vienkartinis bilietas važiuoti iš Cimaniūnų, Leipalingio ar Gerdašių į Druskininkus kainuos tik 1 Eur. Vienkartinis bilietas mieste taip pat kainuos 1 Eur. Terminuotas mėnesio bilietas važiuoti miesto ir priemiestinių maršutų autobusais kainuos 25 Eur. Tiesa, gera žinia Druskininkų savivaldybės gyventojams – keleiviams, turintiems „Druskininkiečio kortelę“, bus taikoma 20 proc. kainos nuolaida. Jiems vienkartinis bilietas kainuos ne 1 Eur, o 80 ct., mėnesinis bilietas – ne 25 Eur, bet 20 Eur. Druskininkiečiams mėnesinio bilieto kaina lieka nepakitusi, jis kainuos tiek pat, kiek kainuoja dabar.

– Kokie pokyčiai elektroninio bilieto sistemoje ir kaip patogiausiai naudotis „Druskininkiečio kortele“, atsiskaitant už transportą?

– Šiuo metu Druskininkuose naudojamas tik terminuotas mėnesinis e-bilietas. Nuo spalio 1 d. papildomai įvedamas ir vienkartinis e-bilietas. Keleivis, papildęs savo e-bilieto kortelės e.piniginę „Infotaške“ arba autobuse atitinkama suma, įlipdamas į autobusą, atsiskaitys už vienkartinę kelionę greitai ir paprastai, negaišdamas laiko pas vairuotoją, o savarankiškai priglausdamas kortelę prie komposterio. Iš e.piniginės bus nuskaityta vienkartinio bilieto kaina.

E-bilieto kortelė techniškai vienu metu palaiko terminuotą ir vienkartinius bilietus kortelės e.piniginėje. Priglaudus e.kortelę, autobuso komposteris patikrina, ar kortelėje yra galiojantis terminuotas bilietas. Ir tik jo neradus, nuskaito vienkartinio bilieto sumą iš e.piniginės. Paprastai tariant, jeigu keleivis, rečiau važinėdamas, naudojasi vienkartiniu e.bilietue.piniginės, o ateinantį mėnesį jau planuoja naudotis daugiau ir perka mėnesinį bilietą, tai, įsigijus mėnesinį e.bilietą, pinigai iš e.piniginės nebus naudojami ir bus naudojami vienkartiniams bilietams vėliau, kai pasibaigs įsigyto terminuoto bilieto galiojimas.

Patogumo dėlei „Druskininkiečio kortelę“ transporte rekomenduojame naudoti, kaip e.bilieto kortelę. Kaip anksčiau minėjau, e.bilietai „Druskininkiečio kortelėje“ kainuos 20 proc. pigiau. Kiekviena druskininkiečio e.kortelė, jos išdavimo metu, yra automatiškai užregistruojama e.bilieto sistemoje ir ja galima naudotis iškart. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad keleiviai, kurie Transporto lengvatų įstatyme nustatyta tvarka turi teisę įsigyti bilietus taikant 50 ar 80 proc. kainos lengvatas, „Infotaške“ (Turgaus stotelė, M. K. Čiurlionio g.) turi užregistruoti lengvatą suteikiantį dokumentą. Užregistravimo metu bus pakeistas druskininkiečio e.kortelės statusas, priskiriant ją atitinkamai 50 ar 80 proc. kainos lengvatos kategorijai, ir tokios „Druskininkiečio kortelės“ savininkas už keliones mokės jau taikant atitinkamą, įstatyme nustatytą nuolaidą.

Perkant bilietą pas vairuotoją ir pateikus „Druskininkiečio kortelę“, taip pat bus pritaikyta 20 proc. nuolaida, tačiau toks bilieto pirkimas truks nepalyginamai ilgiau, todėl dar kartą rekomenduojame naudoti „Druskininkiečio kortelę“ transporte, kaip e.bilieto kortelę.

– Ar nuo spalio 1 d. galios dabar naudojamos e.bilieto kortelės?

– Taip, žinoma galios. Ir galios su nauja vienkartinio bilieto funkcija. Šiandien naudojamą e.bilieto kortelę galėsite, kaip dabar, papildyti mėnesiniu bilietu arba jos e.piniginės pinigais ir atsiskaityti už vienkartines keliones. Atkreipiame dėmesį, kad esamų e.kortelių turėtojams nėra taikoma 20 proc. nuolaida, kaip tai taikoma e.bilietams, kai jie yra „Druskininkiečio kortelėje“.

Į naują e.bilieto sistemą automatiškai bus perkeltos visos dabartinės e.bilietų kortelės, kurios buvo bent vieną kartą panaudotos 2022 ar 2023 metais. Senos, paskutinius du metus nenaudotos kortelės panaikinamos.

– Kur ir kaip galima papildyti e bilieto korteles mėnesiniais bilietais, ar jų e.pinigines pinigais vienkartiniams bilietams?

– Papildyti e.bilieto korteles mėnesiniais bilietais (įsigyti mėnesinį bilietą) galima „Infotaške“ arba pas vairuotoją. Pirmą kartą papildyti naują „Druskininkiečio kortelę“ rekomenduojame „Infotaške“, o keleiviams, kuriems įstatymu nustatyta teisė į papildomą lengvatą, savo lengvatą suteikiantį dokumentą privalu užregistruoti „Info aške“. Neužregistravus dokumento „Infotaške“, e.bilietui nebus taikoma įstatymu nustatyta lengvata. Papildyti savo e.bilietų korteles galima ir internetu portale www.autobusubilietai.lt

– Kokia minimalia suma galima papildyti e.bilieto e.piniginę?

– Minimali suma, kuria galima papildyti e.kortelės e.piniginę „Infotaške“ ar pas vairuotoją, yra 5 Eur.

Už viešąjį transportą nuo šiol bus galima atsiskaityti iki šiol galiojančiomis seno tipo e.bilieto kortelėmis, naujo tipo (žaliomis) e.bilieto kortelėmis, „Druskininkiečio kortele“, kuri suteiks 20 proc. nuolaidą vienkartiniams ir mėnesiniams bilietams.

– Priminkite, kur ir kaip galima įsigyti lengvatinį „e.bilietą“?

E.bilieto kortelę galite įsigyti pas vairuotoją ar Druskininkų „Infotaške“ (Turgaus stotelė, M. K. Čiurlionio g.). Įsigyjant lengvatinį vienkartinį ar mėnesinį bilietą, reikia parodyti dokumentą, patvirtinantį teisę į lengvatą.

– Taigi, kur galima papildyti „e.bilieto“ kortelę?

– Kortelę papildyti galima tais pačiais būdais, kaip buvo iki šiol: Druskininkų „Infotaške“ (Turgaus stotelė, M.K.Čiurlionio g., Druskininkai), internetu – www.autobusubilietai.lt bei autobuse pas vairuotoją.

– O kaip dėl elektroininės piniginės funkcijos? Ar „Druskininkiečio“ kortelė veiks kaip e.piniginė įsigyti viešojo transporto bilietams?

– Taip, „Druskininkiečio kortelė“ turės elektroninės piniginės funkcionalumą atsiskaitant už viešąjį transportą. Kortelę papildę Druskininkų „Infotaške“ ar internetu (www.autobusubilietai.lt) tam tikra pinigų suma, tą sumą galėsite naudoti, atsiskaitant už keliones autobusu.

– Ar priklausančią viešojo transporto lengvatą reikės aktyvuoti tik „Druskininkiečio kortelės“ turėtojams, ar ir įsigijusiems naują e.bilieto kortelę?

– Transporto lengvatą priskirti „Infotaške“ reikės ne vien turintiems „Druskininkiečio kortelę“, bet ir nusipirkusiems naują kortelę pas vairuotoją. Atkreipiu dėmesį, kad su „Druskininkiečio kortele“ galios abi nuolaidos – valstybės taikoma transporto lengvata ir papildomai savivaldybės taikoma 20 proc. nuolaida.

Pagal UAB „Kautra“ informaciją parengė
Laimutis Genys