Šmaikščiausia „Grybavimo čempionato“ komanda – „Akviukės“ iš Druskininkų

Praėjusį šeštadienį Marcinkonyse surengtame 20-ajame Lietuvos grybavimo čempionate Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos taurei laimėti dalyvavo ir dvi Sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ komandos – „Akviukės“ ir „Miško tvarkytojos“. Iš renginio „Akviukės“ sugrįžo, pelniusios šmaikščiausios „Grybavimo čempionato“ komandos titulą.

20-ajame Lietuvos grybavimo čempionate dalyvavo dvi centro „Aqua“ komandos – „Akviukės“ ir „Miško tvarkytojos“ / Asmeninio archyvo nuotraukos

Idėja sudaryti komandą ir sudalyvauti Varėnos „Grybu šventėje“ tarp centro „Aqua“ darbuotojų sklandė jau seniai – čia dirba nemažai prisiekusių grybautojų, kurie kaskart džiaugiasi savo laimikiais. O šiais metais idėja virto kūnu. Tik išsiuntinėjus laišką su klausimu, ar būtų norinčiųjų dalyvauti „Grybavimo čempionate“, jau tą pačią dieną atsirado net 8 žmonės, dvi komandos, nes, pagal organizatorių taisykles, kiekvienoje turi būti po 4 grybautojus.

Įvaizdžio kūrimu užsiėmė pačios komandos. „Miško tvarkytojomis“ pasivadinusioms kambarinėms drabužius pasiuvo viešbučių ekonomė Daina Žakevičienė. Savo adatos dygsniais ji prisidėjo ir prie nenukrentančių „Akviukių“ galvos turbanų kūrimo.

„Kitais metais tikimės surinkti ir vyrišką komandą – šiemet mūsų vyrukai nebuvo tokie drąsūs, kaip 8 čempionate sudalyvavusios mūsų šaunuolės. Tačiau jos turėjo puikų vairuotoją Ričardą, kuris saugiai ir laiku ankstyvą rytmetį grybautojas atvežė į reikiamą vietą, – pasakojo centro „Aqua“ Marketingo ir pardavimų vadovė Jūratė Vaitkevičiūtė.

Grybauti druskininkietėms, kaip ir visiems kitiems čempionato dalyviams, sekėsi sunkiai – išsausėjusiuose Dzūkijos miškuose tiesiog nėra grybų.

20-ajame Lietuvos grybavimo čempionate dalyvavo dvi centro „Aqua“ komandos – „Akviukės“ ir „Miško tvarkytojos“ / Asmeninio archyvo nuotraukos

„Na, grybauti sekėsi nekaip – radome tik voveraičių, vieną raudonviršį ir kelis „balsevičiukus“, iš viso 2 kg ir 400 g grybų. Bet pastarieji nebuvo skaičiuojami, nes čempionate galima rinkti tik keturių rūšių grybus. Jeigu daugiau laiko būtume skyrę ne išdykavimams, o grybavimui, gal tų grybų pintinėje ir daugiau būtų buvę. Bet svarbiausia, kad ir mums pačioms, ir aplinkiniams buvo labai smagu, – įspūdžiais dalijosi šmaikščiosios „Akviukių“ komandos narė Rasa Pakulienė. – Mes su visais bendravome, visus užkalbindavome, tiesiog kūrėme gerą nuotaiką.“

Puikiai nusiteikusios, komunikabilios, Druskininkų vandens parko atributika – baltais viešbučio chalatais, turbanais iš rankšluosčių ir stilingais botais – pasipuošusios „Akviukės“: Rasa Pakulienė, Rasa Vaškelevičė, Rūta Dabravolskienė, Vida Sukackaitė – buvo apdovanotos šmaikščiausios „Grybavimo čempionato“ komandos diplomu.

Neliko nepastebėta ir kita centro „Aqua“ komanda – „Miško tvarkytojos“: Simona Gaižauskienė, Liucija Jaskevičiūtė, Ieva Vikniūtė ir Agnė Trikšytė. Jos taip pat pelnė papildomą prizą – už stilingiausius kostiumus.

„Kadangi grybų kasmet per čempionatą surenkama vis mažiau ir mažiau, tai gal reikia posakį „Jei ne grybai ir ne uogos, dzūkų mergos būtų nuogos“ paversti realybe ir moteriškai komandai kitąmet iš viso nesipuošti?“, – kvatojo abiejų centro „Aqua“ komandų narės, kurios jau suskubo ruoštis kitų metų grybavimo čempionatui.

„Mano Druskininkai“ informacija