Po kaimynų langais – varnų jauniklio egzekucija

„Puikiai žinome, kad neturime teisės žudyti – nei vabalo, nei paukščio. Bet kartais dėl žiauraus žmogaus rankos ta gyvybė užgęsta didelėse kančiose, net nepasidžiaugus juo. O tai, kas praėjusią savaitę vyko po mūsų namų langais – netelpa į jokius padorumo ir žmogiškumo rėmus“, – susijaudinusi pasakojo Vytauto gatvės gyventoja Daiva. Ji ir kitos kaimynės negalėjo likti abejingos varnų jauniklio egzekucijai, surengtai prie Vytauto gatvės 11-ojo namo ir apie tai pranešė „Mano Druskininkai“ redakcijai.

„Jis dar nemokėjo skraidyti, todėl abiejų tėvų buvo akylai stebimas, kai strikinėjo žeme. Pasirodžius katinui ar šuniui, varnos sukeldavo tokį sąmyšį, kad šie pabėgdavo neatsisukdami. Tačiau nuo žmogaus savo jauniklio varnoms apsaugoti nepavyko“, – pasakojo moterys.

Gavę pranešimą, šiuo įvykiu susidomėjo ir policijos pareigūnai, gyvūnų gerove besirūpinančios organizacijos.

Bandė tramdyti senolį

Ponia Daiva pasakojo, kad vieną praėjusios savaitės rytą ji prie Vytauto g. 11-ojo namo vedžiojo savo šuniuką ir pamatė prie namo skraidantį ypatingai garsiai kranksinčių varnų būrį.

„Pamačiau, kaip mūsų senjoras kaimynas lazda daužo ant žemės nukritusį mažą varnų jauniklį. Pabandžiau jį sudrausminti, sakiau, kad nederėtų mušti paukštelio, tačiau jis į tai nereagavo ir toliau lazda dirbo savo juodą darbą. Jis sakė, kad per daug čia varnų, todėl reikia jas pamokyti. Varnos skraidė aplink jį, galvojau, kad jos senolį užpuls, tačiau paukščiai tik skardžiai kranksėjo ir suko ratus, bandydamos pagelbėti mažajam varniukui“, – pasakojo Daiva.

Paskui senolis lazda prispaudė varniuką prie žemės ir vargšelis nugaišo.

Tačiau tuo egzekucija nesibaigė. Kaimynas numetė savo auką į krūmus, augančius po kaimyno balkonu. O vakare varniuko gaišena buvo pakabinta ant virvutės, prieš „didvyrio“ langus.

„Man sunku suprasti tokį garbaus amžiaus žmogaus elgesį. Jei taip būtų padarę vaikėzai, tai iš dalies galėčiau suprasti, bet dabar – ilgą gyvenimo kelią nuėjęs žmogus. Keista ir liūdna“, – sakė įvykio liudininkė.

Policija tikslina aplinkybes

Apie tokį senolio elgesį buvo pranešta policijos pareigūnams.

Alytaus vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja vadovė Kristina Janulevičienė teigė, kad birželio 4 dieną, apie 22 val. policija yra gavusi pranešimą apie tai, jog Druskininkuose, Vytauto gatvėje, žmonės matė medyje ant virvės pakabintą paukštį.

„Pagal šį pranešimą policija šiuo metu atlieka aplinkybių patikslinimą. Pranešime buvo užsiminta apie tai, kad paukštis buvo užmuštas, tačiau mes to negalime nei patvirtinti, nei paneigti, reikia viską išsiaiškinti“, – sakė K. Janulevičienė.

Policijos atstovės teigimu, kai bus patikslintos aplinkybės, tuomet bus priimtas sprendimas – pradėti ar nepradėti ikiteisminį tyrimą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Varnos laikomos vienais iš protingiausių paukščių/Laimučio Genio nuotrauka

Kankintojas galimai turi psichikos problemų

Brigita Kymantaitė, Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė: „Varnų jauniklio nužudymas – akivaizdus žiauraus elgesio su gyvūnais pavyzdys. Gerai, kad kaimynai į tai greitai sureagavo ir informavo apie šį atvejį pareigūnus. Tai, kad žmogus ne tik nukankino paukštį, bet paskui dar ir viešai išeksponavo savo kankinimo rezultatą, pakabindamas varniuko gaišeną ant virvutės viešoje vietoje, rodo, jog šis asmuo galimai turi rimtų psichikos problemų. Kadangi šiuo atveju buvo liudininkų, todėl neturėtų būti sunku įrodyti žiauraus elgesio su gyvūnais faktą. Tenka pastebėti, kad mūsų visuomenė tampa vis nepakantesnė tiems žmonėms, kurie žiauriai elgiasi su gyvūnais. Kadangi daugelis naudojasi šiuolaikinėmis technologijomis, tai viešojoje erdvėje nuolat atsiranda vaizdų apie kankinamus gyvūnus. Tai leidžia operatyviai reaguoti į tokius atvejus ir nubausti gyvūnų kankintojus“.

Šio Vytauto gatvės namo gyventojai praėjusią savaitę tapo žiauraus elgesio su gyvūnais liudininkais/Laimučio Genio nuotrauka

Numatytos griežtos bausmės

„Žiaurus elgesys su gyvūnais, taip pat jų kankinimas – užtraukia baudą nuo penkiasdešimties iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Tokia pat veika, padaryta asmens, bausto už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytus pažeidimus, – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio dviejų šimtų iki vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimties eurų su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Žiaurus elgesys su gyvūnais, jų kankinimas, jeigu dėl to gyvūnui (gyvūnams) gresia žūtis ar suluošinimas, užtraukia baudą nuo trijų šimtų iki vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimties eurų su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo.

Tokia pat veika, padaryta asmens, bausto už šio straipsnio trečiojoje dalyje numatytus pažeidimus, – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio septynių šimtų penkiasdešimties iki dviejų tūkstančių trijų šimtų eurų su gyvūno (gyvūnų) konfiskavimu arba be konfiskavimo“, – Lietuvos Respublikos Administracinio nusižengimo kodekso 90 straipsnis. Žiaurus elgesys su gyvūnais

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija