Menininkės A. Pudževytės dovana Druskininkų neįgaliųjų dienos centrui – freskomis dekoruotos sienos

Nuostabiomis freskomis pasaulį tapanti menininkė Aušrinė Pudževytė savo pėdsaką paliko ir Druskininkuose – čia veikiančiame Neįgaliųjų dienos centre tapytoja sukūrė dvi freskas. Jauna, pasaulį išmaišiusi menininkė į Druskininkus atvyko, pakviesta socialinių paslaugų centro direktorės Žanetos Jagelavičienės.

Menininkės A. Pudževytės freskos papuošė Druskininkuose veikiančio Neįgaliųjų dienos centro erdves / A. Pudževytės asmeninio archyvo nuotraukos

„Kai atidarėme naująjį neįgaliųjų dienos centrą, jis buvo gražus, naujas, bet kartu – ir sterilus, kiek primenantis ligoninę. Svarstėme, kaip pagyvinti sienas, galvojome, gal iš „Ikea“ paveikslų nupirkti, bet atsitiktinai, o gal ir ne visai, „Facebook“ naujienų sraute pasirodė Aušrinės darbai. Aš jai parašiau, papasakojau apie mūsų centrą, jo paskirtį. Ir Aušrinė sutiko atvykti į Druskininkus. Negana to, ji mums padovanojo dvi freskas, kurios ilgai džiugins centre besilankančius žmones. Spalvos yra tarsi universali kalba, perteikianti emocijas“, – džiaugėsi Ž. Jagelavičienė.

Freskose – gėlės, džiuginančios ir centro lankytojus, ir darbuotojus

Menininkė A. Pudževytė visame pasaulyje dalijasi savo talentu. Kaip pati sako, menas, grožis, spalvos labai smarkiai paveikia aplinką ir atmosferą.

„Mano patirtyje yra labai įdomių istorijų, kai, atnaujinus vietą, į ją ateina daugiau žmonių. Kas galėtų paneigti, kad tam gali pasitarnauti ir freskos? Bet tikrai gali!
Kai Žaneta susisiekė su manimi, atsiuntė nuotraukų, aš pradėjau galvoti, ką šiose patalpose galėtume įamžinti? Ir tada atėjo mintis, kad nėra pasaulyje žmogaus, kuris nemėgtų gėlių. Šios gėlės čia visada žydės. Ir jas visada pastebės čia dirbantys žmonės, besilankantys vaikai ir suaugusieji. Neabejoju, kad jiems bus daug smagiau.
Parinkau žemiškas, nerėkiančias spalvas, nes mūsų misija – atnaujinti patalpą, kad ji neatrodytų kaip ligoninė. Praktikuoju daug abstraktaus meno – įvairiose formose ir potėpiuose kiekvienas randa save. Taigi ir šiose gėlėse, lapuose, formose visi galės įžvelgti kažką naujo“, – mintimis dalijosi A. Pudževytė.

Pasiteiravus, kaip kilo idėja dvi freskas Druskininkams padovanoti, A. Pudževytė atvira – ji užsidirba iš savo meno, tačiau nemažai freskų yra padovanojusi, nes gyvenime vadovaujasi principu – pirmiausia dalyba, o paskui – daugyba.

„Įsitikinau, kad tai dažnai sugrįžta mainais, nebūtinai iš to paties žmogaus. Jeigu esu čia, vadinasi – taip turi būti“, – tapydama dienos centro sieną šypsojosi menininkė.

Daugiau informacijos apie A. Pudževytės meną – svetainėje https://www.imaube.com/

Instagram –  https://www.instagram.com/im_aube/

Žaneta Jagelavičienė, Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centro direktorė: „Neįgaliųjų dienos centras – palyginti nauja paslauga. Džiaugiuosi, kad ja aktyviai naudojasi Druskininkų gyventojai, norėčiau paskatinti tai daryti ir kurorto svečius. Ši paslauga labai patraukli ir reikalinga.

Socialinės priežiūros paslaugos centre teikiamos dienos metu: įvairaus amžiaus neįgalieji čia praleidžia savo dieną, pagal poreikį užsiima mėgstama veikla, bendrauja tarpusavyje, nuolat prižiūrimi centro darbuotojų.

Tokiu būdu jų artimieji gali dirbti, mokytis ar tiesiog atsikvėpti ir pailsėti nuo sudėtingos kasdieninės šeimos nario priežiūros.

Šiuo metu centre yra 7 klientai. Jiems organizuojamas maitinimas, galima naudotis jiems pritaikyta lauko erdve. Turime įsigiję neįgaliųjų vežimėlių, vaikštynių, specialų keltuvą ir kitų reikalingų priemonių.

Negalintys dalyvauti veiklose centro lankytojai gali pailsėti daugiafunkcinėse lovose.

Šiandien mūsų centras užpildytas, bet klientai keičiasi, todėl visus, kuriuos domina centro paslaugos, kviečiu drąsiai kreiptis.

Druskininkų savivaldybės gyventojų prašymus priima Socialinės paramos skyrius (Vasario 16-osios g. 7, Druskininkai). Kontaktai pasiteirauti – (8 313) 55744, el. p. daiva.skripkiunaite@druskininkai.lt
Druskininkų miesto svečiai – kitų savivaldybių gyventojai – taip pat gali gauti paslaugas dienos centre. Klientai turi kreiptis tiesiogiai į Neįgaliųjų dienos centrą tel. 8 643 32715 arba el. p. dovile.jastramskaite@druskininkuspc.lt ir suderinti atvykimo bei paslaugos teikimo laiką.