Leipalingiečių padėkos – iš širdies į širdį

Būti reikalingu – reiškia turėti tai, ko reikia kitiems. Turėk širdį – būsi reikalingas ieškantiems širdies. Kaupk išmintį – būsi reikalingas ieškantiems išminties, o, laikui atėjus, padovanok visa tai tiems, kuriems labiausiai to reikia. Taigi jau ketvirtą kartą Leipalingio bendruomenė sukvietė savo narius į padėkos vakarą „Iš širdies į širdį“. Renginyje dalyvavo ir nominacijas teikė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė, LR Seimo narys Zenonas Streikus, Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Algis Bolys.

Nominantai su renginio svečiais/Simonos Dailydaitės nuotrauka

  

Renginyje įteikti ir tradininiai apdovanojimai. Nominaciją „Už patrauklių formų naudojimą kraštotyros muziejaus veikloje“ pelnė Laima Žukauskaitė. Jos žinios, praktika, nuoširdus darbštumas, iniciatyvos prisidėjo prie kraštotyros muziejaus įvertinimo respublikiniu mastu. A. Volungevičiaus vardo kraštotyros muziejus 2017 m. šalies mokyklų muziejų apžiūros konkurse laimėjo I- vietą. Ji yra tarptautinio projekto Interreg V-A Lietuva-Lenkija bendradarbiavimo projekto „Kultūros maršrutai be sienų“ koordinatorė.

Renginyje sulaukta garbių svečių/Roberto Kisieliaus nuotrauka

    

Apdovanojimas „Už patriotizmą, meilę Lietuvai ir Leipalingio krašto garsinimą“ įteiktas Ernestui Kuckailiui. Įvertinta jo iniciatyva, minint Lietuvos Valstybės bei Mindaugo karūnavimo dieną, 2016-2017 m. surengti žygiai į Dulgininkų miške esančią partizanų stovyklavietę. Keliaudamas savo krašto istoriniais takais, jis išleido knygas „Laiškai iš Varviškės“, „Tylūs žingsniai per samanas“, „Trispalvio erelio skrydis“, „Pavasarį paukščiai sugrįžta“.

„Už patriotizmą, meilę Lietuvai ir Leipalingio krašto garsinimą“ apdovanotas E. Kuckailis/Roberto Kisieliaus nuotrauka

   

„Už tradicinio muzikavimo pateikimą“ apdovanotas Romas Dudzinskas. Tai žmogus, kurį visą gyvenimą lydi meilė tradiciniam muzikavimui. Nominacija „Už darbą iš meilės Dievui, Artimui“ įteikta tryliktus metus dvasiniu žmonių gyvenimu Leipalingyje besirūpinančiam parapijos klebonui Pauliui Marčiulioniui. Apdovanojimą „Už etninės kultūros vertybių perdavimą jaunajai kartai“ pelnė Leonora Mockevičienė, Leipalingio progimnazijoje subūrusi vaikų folklorinį ansamblį „Gurinukai“. Su mokiniais ji dalyvavo Etninės kultūros globos tarybos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės organizuotame konkurse „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės“, kuriame tapo nugalėtojais. Kiekvienais metais dalyvauja Respublikiniame etnokultūros projekte „Mūsų lobynai“, o pernai tapo Dzūkijos regiono varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojais. Parama, nuoširdumas – tai yra ta varomoji jėga, kuri suteikia sielai sparnus, todėl buvo pastebėti ir nuolatiniai bendruomenės renginių rėmėjai. „Už paramą, nuoširdumą ir draugystę“ nominuoti R.ir V. Pluščiauskai.

„Už darbą ir meilės Dievui, Artimui“ nominacija įteikta klebonui P. Marčiulioniui/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius Leipalingio miestelio jaunimui įteikė futbolo komandai aprangą, laimėtą, varžantis rungtynėse su Savivaldybės komanda per stadiono atidarymą. Jaunimas, kaip padėką už projektų finansavimą, veiklų rėmimą ir jaunimo palaikymą Savivaldybei įteikė keramikos gaminį, kurį nulipdė per edukacinius užsiėmimus, finansuotus iš Savivaldybės biudžeto.

Leipalingio jaunimas dėkojo Druskininkų savivaldybei už projektų rėmimą ir idėjų palaikymą/Roberto Kisieliaus nuotrauka

   

Už nuolatinį rūpestį jaunimu ir bendruomene „Gerumo angelu“ bendruomenės narių buvo apdovanota bendruomenės pirmininkė Žaneta Krivonienė, kuriai, jos žodžiais, toks apdovanojimas buvęs netikėta ir jaudinančia staigmena.

Renginio metu šoko „Decima“ šokėjos ir dainavo Dainotas Varnas.

Nominantams ir visiems susirinkusiems šoko „Decimos“ šokėjos/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Didžiausi darbai nuveikiami tada, kai žmogus už tai nesitiki padėkos, įdeda visą širdį ir tiki tuo, ką daro. Didžiausia brangenybė – tai širdies gerumas.

   

Žaneta Krivonienė