Kurorto tvarkdariai sutelkė pajėgas kovai su žiemos stichija

Antradienio naktį Lietuvoje prasidėjus gausiam snygiui bei pūgoms, ir Druskininkų kraštas pateko į sniego gniaužtus. Gatvės ir keliai tapo sunkiai pravažiuojami, neatlaikę sunkaus sniego svorio, lūžo medžiai, užtverdami gatves ir šaligatvius, versdami apšvietimo stulpus, sugadindami po jais stovėjusius automobilius, nutraukdami elektros laidus ir palikdami gyventojus be elektros. Sniego sluoksnis kai kur pasiekė net 25-30 centimetrų. Komunalininkams ir kitoms tarnyboms prasidėjo sunkus darbymetis, trukęs ir dieną, ir naktį.

Bendrovės „Druskininkų komunalinis ūkis“ direktorius Vilius Ašmenskas pripažino, jog situacija antradienį ir vakar buvo labai sudėtinga. „Mobilizavome darbams visą turimą techniką ir visus žmones. Žmonės darbą pradėjo antrą valandą nakties ir dirba be sustojimo“, – sakė direktorius.

V. Ašmenskas teigė, jog pradžioje nuo sniego buvo valomos miesto gatvės ir šaligatviai, su technika dirbo 15 žmonių komanda. Kita dalis – 17 darbuotojų – valė sniegą rankiniu būdu – sniego kastuvais.

Apvalę miestą, tvarkdariai išvažiavo valyti kelių ir gatvių į priemiesčius – „Raigardo“ sodų bendriją, Neravus, Grūtą.

„Susidūrėme su didele problema – nuo sniego svorio nulūžusiais ir ant šaligatvių bei gatvių nuvirtusiais medžiais. Juos nuo važiuojamųjų gatvių ir kelių dalių patraukė ugniagesiai“, – pasakojo direktorius.

Anot V. Ašmensko, nuvirtusių medžių buvo tikrai labai daug, o kai kurie iš jų užvirto ant stovėjusių automobilių ir juos sugadino.

Druskininkų savivaldybės Paslaugų ūkio direktorė Birutė Jonušauskienė pasakojo, kad antradienį dirbo visi jos komandos žmonės – vieni valė sniegą įvairių įstaigų teritorijose, kiti pjaustė viešose vietose nukritusius medžius ir šakas.

„Trečiadienį valome dviračių takus, tvarkome ant jų užkritusius medžius ir šakas. Stebina tai, kad miesto miškingose teritorijose vaikštinėja daug žmonių, todėl turime tas teritorijas sutvarkyti, kad ten būtų saugu ir nuvalyta“, – sakė B. Jonušauskienė.

Visos tarnybos – komunalininkai, ugniagesiai, Paslaugų ūkio, bendrovės „Aplinkos darbai“ specialistai, miškininkai – surėmė pečius ir stengiasi pūgos padarinius pašalinti, kaip galima operatyviau, kad žmonės galėtų važiuoti ir vaikščioti saugiai, jiems būtų tiekiama elektra ir vanduo.

„Mano Druskininkai“ informacija