Komentaras: Ar konservatorius jau ima skęsti savo melo liūne?

„Žodis – ne žvirblis, išskrido – nesugausi“, – sako lietuvių liaudies patarlė. Kad piktavališkai viešai negalima švaistytis kaltinimais neseniai įsitikino ir konservatorius A. Balkė, kai jo teiginius viešai paneigė portalas „Delfi“.

Balandžio mėnesį, po to, kai Druskininkų savivaldybės taryba patvirtino Bendrąjį planą, portale „Delfi“ pasirodė V. Danauskienės parengtas straipsnis, kaip dabar jau aišku, su nepatikrinta ir tikrovės neatitinkančia informacija. Dėl tikrovės neatitinkančių teiginių, įžeidinėjimų, visuomenės klaidinimo ir neteisingos viešosios nuomonės formavimo buvo kreiptasi į teisininkus.

Gegužės 18 dieną portalas „Delfi“ paskelbė, kad V. Danauskienės straipsnyje išsakyti A. Balkės teiginiai neatitinka tikrovės ir žemina Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko garbę ir orumą.

„Delfi“ portale komentuodamas žurnalistams Bendrojo plano patvirtinimą, konservatorius A. Balkė nepagrįstai bandė apkaltinti merą R. Malinauską neva užgrobus valstybinę žemę, o Savivaldybės administracijos darbuotojus – piktnaudžiavimu.

Dėl šios situacijos kalbintas Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas teigė, kad tokiam nuolatiniam nepagrįstam šmeižtui kelią užkirsti gali tik teisinės priemonės: „Man tikrai įgriso nuolatiniai puldinėjimai ir melagingi išvedžiojimai viešoje erdvėje iš, mano nuomone, moralės ir atsakomybės neturinčių veikėjų. Tai dar vienas kartas, kai tam tikri žurnalistai nepatikrina informacijos prieš ją publikuodami. O galbūt ir nenori jos tikrinti, nes ieško sensacijų arba dirba pagal politinius užsakymus? Todėl nuo šiol visada dėl bet kokio viešo šmeižto kreipsimės į teisininkus“.

„Portalas „Delfi“ išspausdino paneigimą, kuriame pripažįstama, kad jūsų teiginiai neatitinka tikrovės. Kokia jūsų pozicija?“, – susisiekę telefonu, klausėme Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijos narį Antaną Balkę, kuris atsakė nežinąs, kodėl „Delfi“ paskelbė paneigimą – esą gal ko nors išsigando – ir sakė, jog portalas su juo nesusisiekė ir jo komentarų neprašė. Neilgai trukus sulaukėme konservatoriaus laiško, kuriame jis, kaip įprasta, prašo paskelbti jo „nuomonę dėl DELFI paneigimo pateikti pilna apimtimi“. Cituojame pažodžiui: „Manau, kad Delfi redakcija paprasčiausiai siekė išvengti ilgo bylinėjimosi su mero valdžios ir propagandos sistema, kurios resursai dideli ir paremti mokesčių mokėtojų pinigais. Aš nežinau kitų argumentų, kodėl buvo pasirinktas šis (Delfi paneigimo) kelias. Manęs niekas neprašė pagrįsti mano išsakyto vertinimo, kuris buvo pateiktas kaip mano komentaras.“

Tiesa, ko gero, norėdamas pasinaudoti galimybe pasireklamuoti, politikas bandė rašyti ir su užduotu klausimu nesusijusią informaciją.

Ar nebus taip, kad konservatorius, desperatiškai bandydamas apginti savo teiginius, savo melo liūne ims skęsti?

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija