Politiko pozicija: Darbas taryboje – ne scena. Vaidinti nereikia

Praėjo vieneri metai nuo šios kadencijos savivaldos rinkimų. Pirmieji mano, kaip Druskininkų savivaldybės tarybos nario, darbo metai. 365 dienos ir daugybė sprendimų, reikalingų Druskininkams ir mums visiems. Kurie būtini tam, kad būtų įgyvendinami projektai, rengiami planai – vyktų gyvenimas.

Savivaldybės biudžetas, Savivaldybės teritorijos bendrasis planas, kiti strateginiai sprendimai reikalauja kruopštaus parengimo, atsakingo svarstymo ir operatyvaus priėmimo.

Neabejoju, kad tų sprendimų priėmimas ir įgyvendinimas būtų daug spartesnis, jei ne nuolatinis kai kurių Tarybos narių, pasivadinusių „opozicija“, trukdymas, skundų rašymas, regis, tapęs pagrindiniu jų užsiėmimu ir vienintele veiklos strategija.

Turiu prisipažinti – nors darbo patirties Savivaldybės taryboje neturėjau, pernai druskininkiečių valia į ją išrinktas, „žalias“ nesijaučiau. Iki tol penkiolika metų dirbdamas Druskininkų savivaldybės administracijoje, buvau puikiai susipažinęs su sprendimų projektų rengimo „virtuve“, žinojau, koks ilgas ir sudėtingas yra šis procesas ir kiek pastangų turi įdėti sprendimų rengėjai, kol parengia projektą, kuris teikiamas svarstyti Tarybai.

Nesileisdamas į smulkias detales, paminėsiu, kad kiekvienas sprendimo projektas yra derinamas mažiausiai su penkiais ar šešiais už jo kokybę atsakingais žmonėmis. Kiekvienas sprendimo projektas turi būti pagrįstas ekonomiškai, specialistų įvertintas teisiniu ir antikorupciniu požiūriu. Tik po to jis teikiamas svarstyti Tarybos komitetams. Ir tik jiems pritarus, jau keliauja į pačią Tarybą.

Atrodytų, visai suprantama, kad specialistų ruoštų ir komitetuose apsvarstytų sprendimų priėmimas čia turėtų vykti greitai ir sklandžiai. Bet ne – kone kiekvieną sprendimą, labiau nei koronavirusas rizikos grupės asmenis, Druskininkų savivaldybės taryboje puola jos opozicija.

Kritikuoti valdančiuosius, žinoma, yra opozicijos priedermė. Bet, prisipažinsiu, per šiuos visus metus kritikos, paremtos argumentais, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra blogas, ir siūlymų, kaip jį padaryti geresniu, aš neišgirdau.

Manau, kad tai, ką pati opozicija vadina kritika, iš tiesų yra tik išsidirbinėjimas, atviras tyčiojimasis ir iš sprendimus rengiančių administracijos specialistų, ir iš komitetuose juos nagrinėjančių Tarybos narių (patys opozicijos atstovai komitetų posėdžiuose – labai reti svečiai), ir iš visų druskininkiečių, investuotojų, kurie be Tarybos sprendimų negali įgyvendinti verslo sumanymų, vykdyti kitokių veiklų.

Šios kadencijos Savivaldybės taryba dirbs dar trejus metus. Per juos galima tikrai daug nuveikti, kad Druskininkai ir jų žmonės turėtų kuo džiaugtis ir didžiuotis, kad visiems gyventi būtų geriau ir gražiau, kad būtų toliau einama į priekį. Juk stovinčius visi aplenkia.

Aš dirbu Tarybos Finansų komitete, kuriam tenka svarstyti ir teikti išvadas tokiais svarbiais klausimais, kaip biudžetas, jo lėšų paskirstymas bei naudojimas, mokestiniai ir rinkliavų klausimai, sąlygos verslo plėtrai, investicijos, strateginiai planai ir kiti.

Puikiai suprantu, kad be to, kas jau spėta padaryti Druskininkuose, laukia daug sunkaus ir atsakingo darbo.

Man labai norėtųsi, kad visi Tarybos nariai, kurie ateina į posėdžius, ateitų būtent to darbo dirbti, o ne pademonstruoti, kaip labai jie moka pakenkti ir vaidinti, kad tokiu savo elgesiu kažko gero siekia. Darbas Taryboje – ne scena, vaidinti čia nereikia.

Čia reikia dirbti. Džiaugiuosi, kad druskininkiečiai, mane išrinkdami, suteikė progą dirbti su profesionalia Savivaldybės administracijos ir Tarybos daugumos komanda. Ačiū!

Aivaras Kadziauskas, Druskininkų savivaldybės tarybos narys