K. Dineikos sveikatingumo parke – dar daugiau renginių ir koncertų

Prieš trejus metus Druskininkų savivaldybės pastangomis atnaujinto istorinio K. Dineikos sveikatingumo parko erdvės tapo populiaria laisvalaikio praleidimo vieta, čia kasmet organizuojama vis daugiau įvairių kultūrinių renginių.


Parke jau skambėjo muzikos studijos „Mikutis“ ir M. K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivių pučiamųjų orkestro koncertai „Vai tai dūda ir vėl dūda“/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Druskininkiečiai ir kurorto svečiai pamėgo parke pagal senąsias tradicijas įrengtą aerojonoterapijos paviljoną, pirtis, kaskadines maudykles, kurias po nesėkmingo jaunųjų verslininkų starto perėmė centras AQUA. Parke organizuojamos sveikuolių mankštos taip pat sulaukia daug dėmesio.

Šių metų pavasarį, ruošiantis didžiausiam metų renginiui – kurorto šventei – Druskininkų savivaldybės merui Ričardui Malinauskui gimė idėja įrengti patogią, estetiškai prie aplinkos derančią stoginę, kad renginiai istoriniame parke galėtų vykti, nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Druskininkų savivaldybė stoginę virš parko viduryje esančios pakylos įrengė pavasario pabaigoje. Pirmieji renginiai organizuoti dar kurorto šventės metu – per tris šventės dienas parke organizuota Gongų terapija, mankšta, žaidimai šeimoms, bardų koncertas. Renginių dalyviai, žiūrovai ir koncertuojantys atlikėjai įvertino, kad stoginė apsaugo ne tik nuo lietaus, bet ir nuo kaitrių saulės spindulių.

Mero R. Malinausko teigimu, viena iš prioritetinių kurorto vystymo krypčių yra kultūrinis turizmas: „Siekdami plėtoti vieną iš unikalių kurorto vietų – senosiomis tradicijomis garsėjantį sveikatingumo parką – jame įrengėme vietą, kurioje iki pat šaltojo sezono pradžios galės vykti kultūriniai renginiai. Norime, kad parkas būtų žinomas ne tik dėl savo turtingos istorijos, sporto ir sveikatingumo procedūrų, bet ir dėl įdomių, šiuolaikiškų, jame organizuojamų kultūrinių renginių. Tai kuria pridėtinę vertę visam kurortui.“

Įrengus stoginę, parko centre atsirado jauki vieta įvairaus žanro renginiams, gyvo garso koncertams, poezijos vakarams, sveikuolių renginiams ir mankštoms, įmonių šventiniams vakarams.

Druskininkų Kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė informavo, kad vasaros metu bus rengiami įvairaus žanro koncertai, žiūrovai galės klausyti muzikos pušų apsuptyje, skambės ir instrumentinė muzika, ir autorinės dainos: „Koncertais mes ne konkuruosime su gamta, o bandysime tapti jos dalimi.“

Paskutinėmis birželio savaitėmis parke skambėjo muzikos studijos „Mikutis“ ir M. K. Čiurlionio meno mokyklos moksleivių pučiamųjų orkestro koncertai „Vai tai dūda ir vėl dūda“.  Paskutinysis koncertas – birželio 28 dieną, 18 val. Kviečiame apsilankyti.

Po vieno iš koncertų pakalbintas orkestro vadovas Juozas Mikolainis džiaugėsi, kad, atsiradus stoginei, ruošiantis koncertui nereikia žvalgytis į orų prognozes – koncertui netrukdo nei lietus, nei kaitri saulė. „Esame dėkingi ir už paramą mūsų projektui, ir už šią stoginę. Iki šiol visada lydėdavo dvejonės – įvyks ar neįvyks koncertas, o dabar esame ramūs ir galvojame tik apie muziką“, – sakė J. Mikolainis ir pažadėjo kartu su savo auklėtiniais druskininkiečiams ir kurorto svečiams K. Dineikos sveikatingumo parke ateityje padovanoti dar ne vieną puikų koncertą.

 

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas: „Siekdami plėtoti vieną iš unikalių kurorto vietų – senosiomis tradicijomis garsėjantį sveikatingumo parką – jame įrengėme vietą, kurioje iki pat šaltojo sezono pradžios galės vykti kultūriniai renginiai. Norime, kad parkas būtų žinomas ne tik dėl savo turtingos istorijos, sporto ir sveikatingumo procedūrų, bet ir dėl įdomių, šiuolaikiškų, jame organizuojamų kultūrinių renginių. Tai kuria pridėtinę vertę visam kurortui.“

 

„Esame dėkingi ir už paramą mūsų projektui, ir už šią stoginę. Iki šiol visada lydėdavo dvejonės – įvyks ar neįvyks koncertas, o dabar esame ramūs ir galvojame tik apie muziką“, – sakė J. Mikolainis.

 

 

Parengta pagal Druskininkų  savivaldybės informaciją