Gyventojų dėmesiui: už savavališką medžių naikinimą ir gamtai padarytą žalą gresia baudos

Leipalingio miestelio kapinėse praėjusią savaitę buvo užfiksuotas vandalizmo atvejis – penkių sveikų pušų kamienuose išgręžtos skylės, į jas pripilta chemikalų tam, kad medžiai išdžiūtų.


Leipalingio miestelio kapinėse praėjusią savaitę buvo užfiksuotas vandalizmo atvejis – penkių sveikų pušų kamienuose išgręžtos skylės, į jas pripilta chemikalų tam, kad medžiai išdžiūtų/Dianos Sinkevičiūtės nuotraukos

Akivaizdu, kad žmonės, galimai siekdami kuo rečiau tvarkyti kapavietes nuo krentančių spyglių, piktavališkai sunaikino sveikus medžius. Tai yra nusikalstama veika ir padaryta didelė žala gamtai, o už tai gresia didelės piniginės baudos.

Druskininkai – ypatingo grožio, žalumos pilnas ir savo želdynais garsėjantis kurortas, beveik 70 proc. savivaldybės teritorijos sudaro miškai.

Druskininkų savivaldybės Želdinių apsaugos taisyklės numato, kad savavališkai naikinti ar žaloti medžius miesto ir seniūnijų žaliosiose erdvėse, kapinėse ir kitose teritorijose yra griežtai draudžiama.

Norint genėti ar kirsti medžius, privaloma kreiptis į Savivaldybę. Dėl želdinių genėjimo ar išėmimo sprendžia Želdynų komisija, tam tikrais atvejais: kai medžiai yra nudžiūvę, vėjo, sniego, žaibo ar dėl kitų priežasčių išversti ar nulaužti, apdegę gaisro metu, išpuvę, pasvirę didesniu negu 45 laipsnių kampu, pažeisti stiebo ir šaknų puviniu, apipulti vabzdžių kenkėjų ir grybinių ligų, pažeistos medžių ir krūmų gyvybinės funkcijos, pylimo šlaituose, melioracijos griovių šlaituose ir jų apsaugos juostose, auga kapinėse ir gadina paminklus, antkapius, kapinių tvorą, auga kaip nepageidaujamos rūšys, auga arti pastatų ir tamsina langus, gadina pamatus, kelia grėsmę pastatui ir žmonėms ir panašiai.

Yra tik keletas atvejų, kai nereikia leidimo medžių ir krūmų kirtimui ar kitokiam pašalinimui: kai medžiai auga pylimų šlaituose, melioracijos griovių (išskyrus sureguliuotas upes ir upelius) šlaituose ir jų apsaugos zonose, ant pastatų stogų, pamatų ar kitų jo dalių.

Prašome bendruomenę būti atsakinga ir rūpintis mus supančiomis žaliosiomis erdvėmis, o pastebėjus vandalizmo atvejus, nedelsiant informuoti Savivaldybę arba Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentą.

 

Parengta pagal Druskininkų  savivaldybės informaciją