Kompleksinės paslaugos sulaukia didelio druskininkiečių susidomėjimo

2018 m. gegužės mėnesį pradėtas projektas „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“ sulaukė gausaus šeimų dėmesio – projekto teikiamomis paslaugomis jau pasinaudojo 98 Druskininkų savivaldybės gyventojai.


Stovykloje dalyvių laukė daugybė įdomių veiklų ir užsiėmimų: šeimos susipažino, drauge kūrė stovyklos taisykles, atliko savanoriškus darbus/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Birželio 6 ir 12 d. organizuoti Druskininkų šeimų klubo susitikimai, kurių metu tėveliai sportavo kartu su mažyliais, užsiėmimus vedė Inga Kostina. Šeimų klubo veiklos skatina šeimų bendradarbiavimą ir sveikos gyvensenos puoselėjimą. Susitikimų metu tėveliai ir mamytės dalijosi gerąja patirtimi, keitėsi informacija ir stiprino asmeninius socialinius ryšius tarp šeimų.

Birželio 8-10 d. Taikūnų kaimo turizmo sodyboje surengta pirmoji Druskininkų šeimų stovykla, į kurią susirinkto 30 tėvelių su vaikučiais. Stovykloje šeimų laukė daugybė įdomių veiklų ir užsiėmimų. Šeimos susipažino, drauge kūrė stovyklos taisykles, atliko savanoriškus darbus. Žaidimų specialistas Juozas Kazlauskas visus išjudino komandiniais, bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimo žaidimais.

Daug dėmesio stovykloje skirta tėvelių užsiėmimams, kuriuos vedė individualios psichologijos konsultantė Aušra Keturkienė. Praktinių-patyriminių užsiėmimų metu stovyklos dalyviai piešė šeimos paveikslą, diskutavo apie santykius, vaikų auginimą ir kitomis temomis. Vaikams ypač įsiminė šeimų žygis, kurio metu dalyviai ėjo per miškus, buvo vėžinami specialiu ūkininko Antano Vailionio senoviniu automobiliu su vežimu, turėjo surasti paslėptas nuorodas, įveikti užduotis, atspėti kodus, patys pasigaminti vakarienę ant laužo. Stovyklos dalyviai drauge maudėsi, žaidė futbolą, krepšinį, mankštinosi, mėgavosi stalo tenisu ir puikiai praleido laiką. Netikėtai įdomi buvo paskutinė stovyklos diena, nes joje apsilankė garsus Lietuvos krepšininkas Jonas Mačiulis su šeima. Jis pasidalino savo šeimos tradicijomis ir mielai su visais įsiamžino.

Stovyklos organizatoriai džiaugiasi, kad pirmoji stovykla dalyviams atnešė labai daug šiltų emocijų, šeimos susidraugavo, pabuvo drauge, pažino savo artimuosius įvairioje veikloje, turėjo galimybę pasikalbėti apie savo šeimą.

Liepos mėnesį planuojamos psichologų konsultacijos vaikams ir paaugliams, saugaus prieraišumo mokymai, šeimų klubo susitikimai bei antroji šeimos santykius tobulinanti stovykla. Konsultacijas ir paskaitas ves visoje šalyje žinomi ir didelę darbo patirtį su šeimomis turintys psichologai ir specialistai.

Jeigu norite pagerinti šeimos santykius, atrasti naujų bendravimo ir bendradarbiavimo būdų, kviečiame iš anksto registruotis į planuojamus mokymus, individualius užsiėmimus ir gauti reikiamas paslaugas. Visa informacija apie projekto renginius skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“, el. p.: dspcentras@gmail.com arba tel. 8 611 94581.

Projektas „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“ įgyvendinamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Siekiant projekto paslaugų kokybės, Savivaldybė prisidėjo ir savo biudžeto lėšomis. Projekto tikslas – užtikrinti kompleksiškai šeimai teikiamų paslaugų prieinamumą, kad jos būtų teikiamos kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, padėti derinti šeimos nariams šeimos ir darbo įsipareigojimus.

 

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją