Druskininkuose ateinantį trečiadienį rengiami „Lynų kelio“ (keltuvų) žmonių gelbėjimo mokymai

UAB „Kautros keltuvai“ informuoja, kad ateinantį trečiadienį, rugsėjo 18 dieną, bus vykdomi planiniai „Lynų kelio“ (keltuvų) žmonių gelbėjimo mokymai.

„Mums svarbu, kad bet kokioje situacijoje ne tik personalas, bet ir gelbėtojai galėtų tinkamai ir greitai padėti susitvarkyti su kilusiais nesklandumais. Siekiame kokybės ir keleivių palankumo, todėl reguliariai planuojame galimų gelbėjimo darbų mokymus, kad, esant reikalui (jeigu keltuvas neplanuotai sustotų ir nebūtų techninės galimybės grąžinti gondolas į stoteles avariniu dyzeliniu varikliu), keltuvų lankytojams nekiltų bereikalingo streso, o gelbėjimo tarnybos tiksliai ir organizuotai galėtų padėti žmonėms. Mokymai organizuojami, kad iš anksto pasiruošę personalas ir gelbėtojai bet kokioje situacijoje galėtų tinkamai ir greitai padėti susitvarkyti su kilusiais nesklandumais. Mokymų metu atnaujinti įgūdžiai ir įgyta nauja patirtis daro mūsų paslaugą saugesne ir patikimesne. Gerbiame mūsų klientus ir norime, kad jie mumis pasitikėtų, būdami tikri, kad mes žinosime, kaip elgtis bet kokioje situacijoje“, – pasakojo UAB „Kautros keltuvai“ direktorius Gintautas Pakusas.

„Lynų kelio“ (keltuvų) žmonių gelbėjimo mokymų tikslas – supažindinti priešgaisrines gelbėjimo tarnybas ir keltuvo darbuotojus (dalyvius) su objektu ir jo veikimo tvarka, o mokymų dalyvius – su galimais objekto gedimo scenarijais ir jų šalinimo procesu/„Lynų kelio“ archyvo nuotrauka

„Lynų kelyje“ svarbiausia – saugumas

„Lynų kelio“ gondolų valdymas yra automatizuotas, o sistema – kompiuterizuota. „Lynų kelio“ įrangą sumontavo Šveicarijos įmonė „Bartholet Maschinenbau AG“, kompiuterinės įrangos branduolį – Italijos įmonė „Nidec“.

Druskininkuose ateinantį trečiadienį organizuojamų „Lynų kelio“ (keltuvų) žmonių gelbėjimo mokymų tikslai – supažindinti priešgaisrines gelbėjimo tarnybas ir keltuvo darbuotojus (dalyvius) su objektu ir jo veikimo tvarka, o mokymų dalyvius – su galimais objekto gedimo scenarijais ir jų šalinimo procesu. Mokymų dalyviai bus supažindinti su keltuvo turima gelbėjimo iš aukščio įranga (jos laikymo vieta, komplektacija ir naudojimo bei priežiūros reikalavimais), su gelbėjimo operacijomis iš aukščio (įvairios gondolų sustojimo vietos, patekimo į gondolas būdai bei keleivių evakuacijos metodai). Bus pristatytas objekto gelbėjimo planas (dokumentas).

Mokymų dalyviams teks atlikti ir praktines gelbėjimo situacijas tam, kad jie įtvirtintų gautas žinias, ugdytų įgūdžius gelbėjimo darbus atlikti kokybiškai/„Lynų kelio“ archyvo nuotrauka

UAB „Kautros keltuvai“ direktorius G. Pakusas priminė, kad šveicarai, dar projektuodami, numatė visas įmanomas avarines situacijas, todėl „Lynų kelio“ bei gondolų priežiūrai skiriama itin daug dėmesio. Sistemos suprojektuotos taip, kad keleiviams nieko nenutiktų net tuo atveju, jei nukristų lynas: kiekviena atrama turi savo saugos sistemą. Nutikus bet kokiam incidentui, suveikia stabdžiai, ir gondolos sustoja. Yra kelios stabdžių sistemos, todėl baimintis nereikia. Juolab, kad kiekvieną dieną, prieš pradedant darbą, atliekamos nuodugnios apžiūros.

Mokymų dalyviams teks atlikti dvi praktines gelbėjimo situacijas tam, kad jie įtvirtintų gautas žinias ir ugdytų įgūdžius gelbėjimo darbus atlikti kokybiškai. Bus aptartos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų galimybės gauti bei palaikyti tinkamą kompetenciją atlikti gelbėjimo operacijas objekte (gelbėtojų mokymai ir sertifikavimas, gelbėtojų periodinės pratybos).

Bus vykdomi du žmonių gelbėjimo scenarijai: „Gondolų sustojimas virš Nemuno upės“ ir  „Gondolų sustojimas virš sausumos“.

G. Pakusas patikino, kad žmonėms nerimauti nereikia: „Lynų kelias veikia sklandžiai ir sėkmingai – mes dirbame ir mokomės žmonių, kurie naudojasi mūsų paslaugomis, labui. Ateinantį trečiadienį bendrovės „Kautros keltuvai“ ir „Montis magia“ organizuojamuose mokymuose dalyvaus Druskininkų „Lynų kelio“ darbuotojai, Druskininkų ugniagesiai gelbėtojai, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) atstovai, bus pasitelktas autokeltuvas iš Alytaus ir Druskininkų ugniagesių gelbėtojų valtis.

Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai jau yra dalyvavę panašiose pratybose, dabar vėl turės progą patobulinti įgūdžius.

Kaip sakė Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Jonas Jurčiukonis, planiniai „Lynų kelio“ (keltuvų) žmonių gelbėjimo mokymai, kurių pratybose kartu dalyvauja ugniagesiai, „Kautros keltuvų“ darbuotojai ir aukštalipiai, suteikia galimybę tobulinti veiksmus, koordinuoti bendrą darbą. „Patirties per daug tikrai nebus. Manome, kad šie mokymai bus tikrai naudingi, juk mums visiems svarbiausias yra žmonių saugumas. Svarbiausia yra sukoordinuoti veiksmų planą, kad kiekvienas žinotų, kas, atsižvelgiant į situaciją, už ką yra atsakingas, ką pirmiausia turi daryti viena ar kita tarnyba“, – sakė J. Jurčiukonis

UAB „Kautros keltuvai“ informacija