Druskininkų, Alytaus ir Lazdijų judėjimai susijungė į asociaciją „Už Lietuvą“

Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko vadovaujama asociacija „Už Druskininkus“, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nario Tomo Pačėso vadovaujamo judėjimo „Už Alytų“ ir Lazdijų mero Artūro Margelio pirmininkaujamo organizacija „Pirmyn! Kartu mes galime“ penktadienį Alytuje pasirašė asociacijos „Už Lietuvą“ steigimo sutartį, o jos pirmininku išrinktas buvęs krepšinio treneris Tomas Pačėsas. Iš karto po to surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatyti naujosios asociacijos tikslai.

Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko vadovaujama asociacija „Už Druskininkus“, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nario T. Pačėso vadovaujamo judėjimo „Už Alytų“ ir Lazdijų mero A. Margelio pirmininkaujamo organizacija „Pirmyn! Kartu mes galime“ penktadienį Alytuje pasirašė asociacijos „Už Lietuvą“ steigimo sutartį/Laimos Rekevičienės nuotrauka

R. Malinauskas, kuris yra judėjimo „Už Druskininkus“ lyderis, ir A. Margelis, kuris vadovauja judėjimui „Pirmyn! Kartu mes galime“, išrinkti naujojo judėjimo „Už Lietuvą“ pirmininko pavaduotojais.

„Visi esame iš vieno krašto – Dzūkijos, ir tikrai mums visiems ji rūpi. Mūsų tikslai šiandien yra kuklūs, mums rūpi regioninė politika, regioninis bendradarbiavimas, kad jis taptų intensyvesnis, paprastesnis, labiau būtų įsiklausoma į kiekvieno mintis, norus, tas darbas būtų tampresnis ir produktyvesnis. Čia yra merai, vienas – 18 metų savivaldybėje, kitas panašiai. Tai man tik reikės mokytis ir klausytis“, – sakė naujosios asociacijos vadovas T. Pačėsas.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko, vienas iš pagrindinių asociacijos „Už Lietuvą“ tikslų yra siekti politikos decentralizacijos. Jo žodžiais,  bendriems darbams turi jungtis tie, kuriems rūpi mūsų krašto žmonių gerovė: „Mūsų tikslas – stiprinti savivaldą. Prieš kiekvienus rinkimus politinės partijos deklaruoja, kaip jos decentralizuos valdžią, suteiks daugiau funkcijų ir galių savivaldai. Deja, šiandien viskas vyksta priešingai. O mes siekiame, kad vietiniai žmonės, kurie yra arčiausiai savivaldos, turėtų kuo didesnę sprendžiamąją galią įvairiais klausimais. Mes, vietiniai, žinome, kaip tvarkytis geriau, kad žmonėms, gyvenantiems tame regione ar toje savivaldybėje, būtų išspręstos tos problemos, kurios yra. Mums nepriimtina, kad partijos, eidamos į rinkimus, sudaro bendrą strategiją ir bendrą planą Lietuvai. O juk Lietuva – 60 savivaldybių, kurios yra labai skirtingos. Kiekvienai iš jų yra skirtingas kelias, kaip pasiekti  užsibrėžtų tikslų.“

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas akcentavo, kad viena iš asociacijos „Už Lietuvą“ nuostatų – net jeigu prie jos prisijungtų ir judėjimai iš kitų regionų – kiekvienas regionas turėtų savą viziją, kaip spręsti vietoje esančias problemas.

Spaudos konferencijoje akcentuota, jog iki šiol savivaldybės neplanuoja regioninės politikos valstybės mastu, todėl galbūt judėjimas „Už Lietuvą“ ateityje turės įtakos Lietuvos politikoje, kai bus kalbant apie sprendimus, reikalingus konkretiems šalies regionams. „Tikrai žinau, kad vieno recepto, kuris tiktų visoms Lietuvos savivaldybėms, nėra – visos 60 savivaldybių yra labai skirtingos. Ir išskirtinumas tarp savivaldybių, tarp miestų, turi išlikti“, – įsitikinęs asociacijos „Už Lietuvą“ pirmininko pavaduotojas, Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas.

Pasak Lazdijų rajono mero A. Margelio, vienas iš svarbiausių asociacijos tikslų – Pietų Lietuvos regiono stiprinimas ir galimybė dalintis patirtimi: „Manau, kad apsijungus į asociacijas, galima nuveikti daugiau. Galime keistis informacija, iš kaimynų pasisemti gerosios patirties ir ją pritaikyti savame krašte. Pilietinė visuomenė susideda iš asociacijų, įvairių judėjimų. Net partijos skatina kurti kuo daugiau įvairių asociacijų, judėjimų, bendruomenių. Kuo daugiau jų atsiras, tuo visuomenė bus pilietiškesnė, tuo daugiau galima būtų išspręsti problemų.“

Spaudos konferencijoje naujosios asociacijos steigėjai, sulaukę klausimų apie artėjančius savivaldos rinkimus, sakė, kad per savivaldos rinkimus kelti kandidatus į savivaldybių tarybas judėjimai žada atskirai, ne asociacijos „Už Lietuvą“ vardu.

Asociacijos „Už Lietuvą“ Steigėjai neatmeta, kad ateityje asociacijai galės priklausytų ir kitų regionų atstovai. Šiuo metu asociacija vienija apie 700 narių.

 

„Mano Druskininkai“ informacija