Bronzinės „Ratnyčėlės“ statulėlės ir stikliniai „Mineralinio vandens lašai“ – Druskininkų kraštui nusipelniusiems žmonėms

Penktadienį surengto Padėkos vakaro metu pagerbti labiausiai Druskininkų kraštui nusipelnę žmonės, prisimintos ryškiausios praėjusių metų iniciatyvos. Renginio „Druskininkai 2018“ svečiai drauge su druskininkiečiais, įvairių Druskininkuose veikiančių verslo, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių atstovais prisiminė svarbiausius 2018-ųjų įvykius ir nuveiktus darbus. Tradicinėje, druskininkiečių laukiamoje metų šventėje, įteikti prestižiniai Druskininkų savivaldybės įsteigti apdovanojimai – bronzinės „Ratnyčėlės“ statulės ir stikliniai „Mineralinio vandens lašai“.

Ratnyčėlė“ įteikta restorano „Velvetti“ šeimininkams R. ir S. Žižiams, „Mineralinio vandens lašas“ įteiktas organizacijos „Leipalingio miestelio jaunimas“ vadovei Ž. Krivonienei, LTOK prezidentei D. Gudzinevičiūtei, o „Ratnyčėlė“ įteikta ir UAB „Akvavita“ vadovui J. Miliui/Justino Kygos nuotrauka

„Kiekvieni metai atneša naujus tikslus, idėjas, viltis ir permainų vėjus, kurie keičia ne tik žmogaus, bet ir miesto veidą, – sakė susirinkusiuosius pasveikinęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. – Noriu padėkoti Druskininkų krašto žmonėms ir tiems, kurie, nors negyvena Druskininkuose, bet prisideda prie Druskininkų vystymosi, augimo, plėtros ir gerovės, apie kurią mes visi svajojame, kurios siekiame ir dėl kurios visi kartu dirbame. Ačiū visiems. Tiems, kurie kūrė ir dar kuria. Ypatingai dėkoju tiems žmonėms, kuriems šiandien už jų nuopelnus Druskininkams bus įteiktos nominacijos.“

Renginyje dalyvavęs Seimo narys Zenonas Streikus taip pat pasidžiaugė, kad Druskininkų žmonės yra kūrybingi, darbštūs, nuoširdūs, kuria grožį ir gėrį ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

Merui R. Malinauskui daugybę kartų teko lipti į sceną ir įteikti garbingiausius Druskininkų savivaldybės apdovanojimus už ryškiausias iniciatyvas ar asmeninius nuopelnus.

Prestižinėmis „Ratnyčėlės“ skulptūrėlėmis ir šiemet pagerbti žmonės bei įmonės, kurie praėjusiais metais garsino ir stiprino Druskininkus.

Už daugiausia 2018 metais sumokėtų mokesčių Druskininkuose – daugiau kaip 1, 65 mln. eurų – „Ratnyčėlė“ įteikta UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrui AQUA“. „Įvairiausių paslaugų spektrą po vienu stogu siūlantis Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA jau 12 metų išlieka sėkmingiausiu kurorte veikiančiu objektu ir didžiausiu traukos centru ir jau įrodė, kad ir Savivaldybei priklausanti įmonė gali dirbti pelningai ir labai gerai“, – sakė apdovanojimą centro AQUA direktoriui Edmundui Antanaičiui įteikęs Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas.

Už sėkmingo verslo pavyzdį ir plėtrą Druskininkuose „Ratnyčėlė“ įteikta UAB „Akvavita“, vienai iš moderniausių mineralinio vandens gavybos įmonių Lietuvoje, nuo 2012 metų gamybą vykdančiai šalia Druskininkų esančiame Viečiūnų miestelyje. Įmonės veikla labai prisideda prie ekonominės regiono plėtros ir vystymosi, čia įkurtos aukštos kvalifikacijos darbo vietos – dirba apie 30 darbuotojų.

Už šeimos pramogų centro „O kas čia?“ projekto įgyvendinimą „Ratnyčėlė“ įteikta „Grand SPA Lietuva“. Druskininkai yra kurortas šeimai, todėl visoje bendroje kurorto pramogų, paslaugų ir sveikatinimo infrastruktūroje labai reikalinga vaikų užimtumo erdvė. Ir dabar tokia erdvė yra, o tokio unikalaus šeimos laisvalaikio centro nėra visame regione.

Artimas gydytojų ir pacientų ryšys, pasitikėjimas ir atsidavimas savo darbui, nuolatinė pažanga, pasitelkiant inovacijas, – visa tai – UAB „Affidea Lietuva“ veiklos principai. UAB „Affidea Lietuva“ „Ratnyčėlė“ atiteko už inovatyvių medicininės radiologijos paslaugų plėtrą.

Dar vienas prestižinis Druskininkų savivaldybės apdovanojimas – „Ratnyčėlės“ statulėlė – iškeliavo į restoraną „Velvetti“. Jo šeimininkams Remigijui ir Snieguolei Žižiams „Ratnyčėlė“ įteikta, kaip padėka už Lietuvoje pripažintą sėkmingą maisto kultūros puoselėjimą ir už tai, kad savo darbštumu, kūrybiškumu ir kasdieniniu darbu garsina Druskininkus.

Vakaro metu išdalinti ir stikliniai „Mineralinio vandens lašai“ Druskininkams ir kraštui nusipelniusiems žmonėms.

Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos fondą vertingomis knygomis iš asmeninės sukauptos kolekcijos nuolat papildančiam Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarui, ilgamečiam LR Seimo nariui, žurnalistui, visuomenininkui Česlovui Juršėnui renginio metu stiklinis „Mineralinio vandens lašas“ įteiktas už ilgametę paramą vertinga literatūra Druskininkų bendruomenei.

Stikliniu „Mineralinio vandens lašu“ šiemet džiaugėsi ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Šis apdovanojimas jai įteiktas už ilgametį sporto iniciatyvų puoselėjimą Druskininkuose ir sėkmingai įgyvendintus projektus, o ypač – už „LTeam olimpinio žiemos festivalio“ organizavimą. Į Padėkos vakarą D. Gudzinevičiūtė atskubėjo tiesiai iš šiemet su trenksmu į Druskininkus grįžusio „LTeam olimpinio žiemos festivalio“ atidarymo.

Už Druskininkų vardo garsinimą simbolinė padėka – „Mineralinio vandens lašas“ –  įteiktas Renatai Ničajienei, taip padėkojant ir už jos inicijuotą akciją „Druskininkai sveikina Lietuvą“, arba – „100 tortų Lietuvai“.

Už pasiaukojantį darbą su negalią turinčiais žmonėmis „Mineralinio vandens lašas“ įteiktas Dienos centro „Druskininkų viltis“ vadovei Loretai Sadauskienei.

O už prasmingą veiklą, ugdant jaunąją kartą, „Mineralinio vandens lašas“ įteiktas šios organizacijos vadovei, Leipalingio miestelio bendruomenės pirmininkei Žanetai Krivonienei.

Visus praėjusius metus ir Viečiūnuose buvo aktyviai plėtojamas bendruomeninis kultūrinis gyvenimas – miestelis buvo „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2018“. Už sėkmingą šio projekto įgyvendinimą „Mineralinio vandens lašas“ įteiktas Viečiūnų seniūnijai.

Renginio metu pagerbtas 2017-ųjų rudenį mirusio dailininko Alfonso Šuliausko atminimas. Neseniai, Druskininkų savivaldybės tarybos sprendimu, šviesios atminties dailininkui suteiktas Druskininkų garbės piliečio vardas po mirties. Garbės piliečio regalijas Padėkos vakaro metu Alfonso Šuliausko artimiesiems įteikė meras R. Malinauskas.

Druskininkų bendruomenė puoselėja ir gražią tradiciją kasmet įvertinti ir pagerbti kultūros ir meno šviesuolius. Už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą kultūros ir meno srityje, puoselėjant ir skleidžiant profesionalųjį bei mėgėjų meną, kuriant menines programas, rengiant bei įgyvendinant naujus kultūros projektus, reprezentuojant Druskininkus Lietuvoje bei užsienio šalyse Savivaldybės taryba kiekvienų metų pabaigoje skiria kultūros puoselėtojo piniginę premiją. 2018 metų Druskininkų kultūros puoselėtojo premija skirta žmogui, kurį jau seniai tapatiname su  Druskininkais ir Čiurlioniu – Adelbertui Nedzelskiui. Apdovanojimas jam įteiktas Padėkos vakaro metu.

Apdovanojimai įteikti ir Kalėdinių eglučių parko kūrėjams. Muzikinio fontano erdvėse šventiniu laikotarpiu suspindo 56 išradingai papuoštos eglutės ir unikalios kalėdinės kompozicijos. Visos eglutės varžėsi dėl gražiausios ir originaliausios kalėdinės eglutės titulo. Už labiausiai patikusią eglutę buvo galima balsuoti „Facebook“ paskyroje, nugalėtoją rinko ir profesionalių menininkų komisija. Komisijos sprendimu, 2018 metų nugalėtoja išrinkta Švietimo centro eglutė, paskatinamasis prizas atiteko kavinės „Vido malūnas“ kompozicijai. Publikos sprendimu, surinkusi 15 042 paspaudimus „Patinka“, nugalėtoja tapo restorano-muzikinio klubo „Kolonada“ kompozicija.

Vakaro metu Druskininkų „Rotary“ klubo įsteigtas apdovanojimas įteiktas šiuolaikinio šokio studijos „Decima“ vadovei Rūtai Dvorkinienei, o Alytaus ir Druskininkų LIONS klubų atstovai garbingą tarptautinį apdovanojimą įteikė Druskininkų savivaldybės merui R. Malinauskui.

Šventės pradžioje nuskambėjo Druskininkų himnu tapusi daina „Druskų miestas“, kurią atliko jos muzikos autorius, tikras druskininkietis, muzikos legenda – maestro Mikas Suraučius, solistės Ronata ir Rūta Kotryna bei mišrus choras „Druskininkai“, o šventinę nuotaiką vakaro svečiams dovanojo muzikos studijos „Mikutis“ ir Čiurlionio meno mokyklos mokiniai (vadovas Juozas Mikolainis) ir Antolijus Oleinik, merginų trio „The Ditties“, „Lindyhop.lt“ šokėjai, grupė „EL Quadro“.

Praėję metai buvo gausūs renginių ir įvykių, o šiais metais Druskininkai žada vėl nustebinti drąsiomis idėjomis ir talentingais, drąsiais, ryžtingais ir veržliais žmonėmis, kurių dėka tie sumanymai tampa realybe.

„Mano Druskininkai“ informacija
Justino Kygos nuotraukos