Svarbi informacija apie pradinio ugdymo mokinių ir abiturientų grįžimą į mokyklas

Įvertinusi naujausius epidemiologinius duomenis, Vyriausybė balandžio 21 d. atnaujino savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino priemonės, sąrašą. Nuo gegužės 3 d. pradinių klasių mokinių ugdymas kontaktiniu būdu Druskininkų savivaldybėje galimas, tik atliekant profilaktinį mokinių ir mokytojų testavimą. Taigi kiekvienos mokyklos bendruomenė turi apsispręsti, kokį mokymosi būdą nori pasirinkti.

Nuo gegužės 3 d. pradinių klasių mokinių ugdymas kontaktiniu būdu Druskininkų savivaldybėje galimas, tik atliekant profilaktinį mokinių ir mokytojų testavimą/Asociatyvi nuotrauka

Kaip informavo Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown, šiuo metu atliekama tėvų apklausa. „Nemaža dalis tėvų pasisako už tai, kad jų vaikai būtų reguliariai tikrinami ir tęstų mokymąsi kontaktiniu būdu. Tačiau yra ir tokių, kurie apsisprendė mokytis nuotoliniu būdu. Kai turėsime galutinius apklausų rezultatus, matysime, kurioje konkrečiai klasėje, koks mokymosi būdas bus pasirinktas.

Panašu, kad ugdymas Druskininkų mokyklose vyks mišriu būdu“, – sakė D. Brown.

Druskininkų savivaldybėje planuojamas mokinių ir mokyklos darbuotojų profilaktinis testavimas, naudojant kaupinių metodą, kuris bus atliekamas mokykloje kas 7 dienas.

Tėveliai, pasirenkantys kontaktinį mokinių ugdymo būdą, dėl vaikų profilaktinio testavimo turės pasirašyti sutikimus, kuriuose yra pateikiama išsami informacija apie profilaktinio tyrimo tikslą, sąlygas, atlikimo tvarką, asmens duomenų tvarkymą.

Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo (OV) sprendimu „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti savanorišką profilaktinį tyrimą ugdymo įstaigose“, yra gerokai supaprastinta pati testavimo tvarka – ėminiai iš vaikų bus imami mokykloje, jie patys tai galės padaryti savarankiškai, prieš tai instruktavus asmens sveikatos priežiūros specialistui bei prižiūrint atsakingam visuomenės sveikatos priežiūros specialistui.

Nuo gegužės 3 d. visoje šalyje, taip pat ir Druskininkuose, į mokyklas grįžta abiturientai. Ne mažiau kaip 50 proc. pamokų jiems turės vykti kontaktiniu būdu.

Daugiau kaip 80 proc. gimnazijos abiturientų apsisprendė ir yra paskiepyti, taigi grįžimas į mokyklas bus saugesnis.