Druskininkiečiai skiepijasi aktyviai paskiepyta beveik 29 proc. gyventojų

Trečiadienį Lietuvos statistikos departamentas paskelbė naujausius duomenis su imunizacijos nuo COVID-19 statistiniais rodikliais. Pateikta statistika rodo, kiek šalyje, savivaldybėse arba tam tikrose žmonių grupėse yra galimai imunizuotų asmenų. Pagal pateiktus duomenis, Druskininkų savivaldybė užima aukštą poziciją ir pagal imunizuotų asmenų skaičių šalyje yra ketvirta.

Druskininkų savivaldybėje vakcinacijos tempas priklauso nuo savivaldybei skiriamų vakcinų skaičiaus. Visos gautos vakcinos išnaudojamos.

Pasiskiepiję druskininkiečiai tiki, kad skiepai greičiau padės grįžti prie įprasto gyvenimo bei apsaugos nuo COVID-19 infekcijos ir jos padarinių sveikatai/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Vidutiniškai per savaitę Druskininkuose paskiepijama 600-800 žmonių, o Savivaldybė pasirengusi ir galėtų paskiepyti gerokai daugiau – 2-3 tūkstančius žmonių, tačiau tiek vakcinų nėra paskiriama.

Druskininkų savivaldybėje prioritetinės grupės – ir senjorai, ir sveikatos įstaigų darbuotojai, ir mokytojai, ir socialiniai darbuotojai – jau paskiepytos. Taip pat paskiepyti prekybos centrų, kitų įstaigų ir įmonių darbuotojai. Paskiepyti ir svarbias valstybines funkcijas vykdantys policijos ir krašto apsaugos pareigūnai, ugniagesiai. Paskiepyti viešąsias paslaugas teikiantys specialistai, šiuo metu skiepijami 65 m. ir jaunesni asmenys, turintys gretutinių ligų.

Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centre kalbinti druskininkiečiai vienbalsiai tikisi, kad skiepai greičiau padės grįžti prie įprasto gyvenimo bei apsaugos nuo COVID-19 infekcijos ir jos padarinių sveikatai. „Giminaičiai užsienyje sirgo sunkiai, o mes ligos išvengėme. Dvejonių dėl skiepo nebuvo – dauguma šeimoje esame pasiskiepiję. Manau, kad skiepai padės išvengti infekcijos arba prasirgsime lengviau“, – mintimis dalijosi skiepo laukusi vieno prekybos centro darbuotoja.

Balandžio 28 d. duomenimis, iš viso jau pasiskiepiję 28,97 proc. Druskininkų savivaldybės gyventojų.

Pasak Druskininkų savivaldybės  Asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjos-savivaldybės gydytojos Eglės Sadauskaitės, gautos vakcinos išnaudojamos labai greitai. „Kviečiu į prioritetines grupes patenkančius gyventojus, įmonių ir įstaigų specialistus aktyviai registruotis skiepui nuo COVID-19. Juk vakcinos – pats efektyviausias ir patikimiausias kelias apsaugoti ne tik save, bet ir artimuosius“, – sakė E. Sadauskaitė.

Primename, kad visą aktualią informaciją apie skiepus galite rasti Druskininkų savivaldybės interneto tinklapyje www.druskininkusavivaldybe.lt, skiltyje „Vakcinacija Druskininkuose“.