Gimnazijoje apsilankė … ponas Tarpukaris

Vasario 14 dieną gimnazijoje lankėsi ponas Tarpukaris. Daug gražių tarpukario panelių, ponių ir ponų ten vaikštinėjo nuo pat ryto. Taip originaliai prisidėjome prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Ši pilietinė iniciatyva jau ilgiau nei dešimt metų gyvuoja, kaip gimnazijos tradicija, o jos idėją puoselėja istorijos mokytojai. Renginio sumanytojai norėjo, kad mokiniai per įvairias veiklas susipažintų su tarpukario tradicijomis, papročiais ir kultūra. Renginio dalyviai puošėsi tarpukariu vyravusio stiliaus drabužiais bei aksesuarais, kūrė įdomesnius to meto pastatų maketus, ieškojo sendaikčių, atspindinčių šį laikotarpį. Per ilgąją pertrauką visi norintieji galėjo lankytis parodoje ir dalyvauti loterijoje. Paprastai pagrindiniai šventės organizatoriai būdavo dešimtų klasių mokiniai, o šiais metais netrūko ir kitų klasių atstovų.

Šios šventės akcentais buvo kino teatras „Romuva“, vertas dėmesio objektas tarpukario Kaune, ir fotoateljė „Renessaince“. Dailės mokytojai Virginijus Sutkus (jis gražiai pavadino mūsų šventę „istorikų atlaidais“) bei Andrius Mosiejus originaliai sukūrė tarpukario dvasią – pastatė fotoateljė bei kino salę. Prie įrengto kino teatro žaviosios kasininkės dalijo bilietus į Čarlio Čaplinio filmo „Metropolis“ seansus. Fotografai tądien irgi neturėjo laiko pailsėti: įsiamžinti norėjo daug ponų ir ponių, ponaičių ir panelių, kunigas ir vienuolės. Skambėjo gyvai atliekami mokytojų (lietuvių kalbos mokytojos Linos Dudulienės idėja) romansai ir to laikotarpio estrados šlageriai.

Renginio vedėjos Dorotėja Dyburytė, Urtė Žėkaitė ir istorijos mokytoja Ramunė Sadauskienė kvietė vaišintis prezidento A. Smetonos gaspadinės kepta duona ir šutintomis pupomis. Linksmybes tęsė šokiai. Tikri šokiai su ponaičiais ir panelytėm pagal populiarią tarpukario muziką! Iki prakaito…

Taip originaliai ir smagiai gimnazija pasitiko Lietuvos valstybės 101-ąjį gimtadienį. Pagarbiai ir patriotiškai, kaip ir buvo priimta tarpukario Lietuvoje. Mokiniams tai buvo unikali patirtis – vaikščioti gimnazijos koridoriais, kaip tarpukario ponai ir ponios.

Taigi kasmet besikartojantis Lietuvos valstybės gimtadienis, kai jame aktyviai dalyvaujame ir mes, yra pats geriausias būdas suprasti kažkada buvusių įvykių sąsajas su dabartimi.

„Ryto“ gimnazijos bendruomenė originaliai ir smagiai pasitiko Lietuvos valstybės 101-ąjį gimtadienį/Nerijaus Pugačiausko nuotrauka

Elzė Svirnelytė, 2a klasės mokinė,
Ramutė Janulevičienė. lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja