„Atgimimo“ mokykloje – 101-asis Lietuvos gimtadienis

Nuo pat ryto, kuris, kaip ir dera šventei, buvo gražus ir saulėtas, mokykloje šurmuliavo mokiniai. Mokinius sudomino per pirmą ir antrą pertraukas mokyklos fojė mokytojos Danutės Platūkienės organizuotas „Istorijos klausimėlis“, kuriame buvo galima pasitikrinti istorijos žinias. Mokytojos Vitos Jasienės ir jos mokinių sumanymas – tautine atributika –Gediminaičių stulpais – papuošti kepiniai.

Per kitą pertrauką mokyklos bendruomenė – ir mokiniai, ir mokytojai – sukosi „Lietuviško šokio sūkuryje“. Skambėjo linksma muzika, o šokėjai, mokytojai, Valės Šmitienės pamokyti, šoko „Gransverą“ ir „Trepsiuką“.

Per ketvirtąją pertrauką klausėmės tikro koncerto – saksofono trelės, smuiko griežimo, gitaros užburiančių akordų, kanklių skambėjimo, akordeono ritmo. Mūsų muzikantai: Dainius Milius, Martynas Červinskas, Tadas Mikučionis, Elzė Jezerskaitė ,Neda Bučelytė, Gaudenė Dumskytė, Gustė Šematovičiūtė, Dominykas Lukošiūnas, Vakaris Stankauskas, Augustas Marcelis sveikino Lietuvą ir kartu džiugino visus klausytojus. Akcija buvo pavadinta „Padovanok savo kūrinį Tėvynei“.

Vasario 16-ajai paminėti penktos pamokos metu surengta ir netradicinė pilietinė pamoka „Jų pasirinkimas – mūsų laisvės garantas“.

Įkvepiančiai nuskambėjo mokyklos direktorės Danutės Časienės sveikinimo žodis – ji paragino Vasario 16-osios šventės dalyvius džiaugtis iškovota laisve ir ją puoselėti.

Netradicinė pilietinė pamoka buvo labai turininga: jaunieji šokėjai „audė“ „Trijų siūlelių“ juostą, mažieji dainininkai, pasidžiaugę žiema (daina „Snaigutės“), grįžo į sceną su daina „Lietuvėlei“ (mokytoja Dalia Urniežienė), o merginų ansamblis kartu su mokytoja Ronata Balkaitiene meniškai interpretavo ir atliko liaudies dainą „Teka teka skaisti saulė“.

Pamokos tema nebuvo užmiršta ir mokytojo Sauliaus Lukošiūno parengtoje kompozicijoje apie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio deklaraciją, pasirašytą 1949 metų Vasario 16-ąją. Mokiniai skaitė deklaracijos tezes, degė žvakutes, pagerbdami partizanų apygardos vadus, pasirašiusius reikšmingą mums visiems dokumentą.

Išgirdome dar pamokos pradžioje užduotis gavusių duetų – mokinių ir jų mamų arba mokytojų –

pristatymus. Jos sukūrė puikius akrostichus Lietuvai, sudėliojo lietuviškos atributikos dėliones ir maloniai nustebino visus ketureilių apie Lietuvą kūryba. Šią pamoką vedė septintokai Austėja Katčenkaitė ir Dominykas Lukošiūnas. Jų skaitomos eilės buvo tarsi jungtis tarp netradicinės pamokos dalių.

Mokytojos Vitos Jasienės ir jos mokinių sumanymas – tautine atributika – Gediminaičių stulpais – papuošti kepiniai/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Mokinių ir jų mamų arba mokytojų duetai sukūrė puikius akrostichus Lietuvai, sudėliojo lietuviškos atributikos dėliones ir maloniai nustebino visus ketureilių apie Lietuvą kūryba/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Vaiva Gintutienė,
„Atgimimo“ mokyklos
Tolerancijos centro narė