Druskininkų ugdymo įstaigos ruošiasi naujiems mokslo metams

Pirmadienį Druskininkų savivaldybės vadovai, administracijos specialistai ir ugdymo įstaigų vadovai aptarė, kaip Druskininkų ugdymo įstaigos ruošiasi naujiems mokslo metams.

Druskininkuose ugdymas bus organizuojamas įprastu būdu – mokyklų patalpose, tačiau laikantis didesnių saugumo sąlygų/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Druskininkuose ugdymas bus organizuojamas įprastu būdu – mokyklų patalpose, tačiau laikantis didesnių saugumo sąlygų.

„Šie mokslo metai bus kitokie – dėl pandemijos ministerija yra numačiusi nemažai apribojimų: didelis dėmesys bus skiriamas mokinių srautų suvaldymui pamokų ir pertraukų metu, taip pat – neformaliojo ugdymo organizavimui, mokinių pavėžėjimui, bendram saugumo ir asmens higienos užtikrinimui. Šis rugsėjis atneš nemažai pokyčių bei iššūkių mokytojams, tėvams ir vaikams. Neabejoju, kad bendromis pastangomis pavyks visa tai įveikti. Suprantu, kad naujos taisyklės pareikalaus nemažo susitelkimo, todėl prašau supratingumo vieniems kitų atžvilgiu. Džiaugiuosi, kad, nepaisant visų iššūkių dėl ugdymo proceso planavimo, mokyklose šauniai įsibėgėjo mokinių inicijuoti pokyčiai: gražėja valgyklos, kyla lauko klasės, mokyklų vidaus ir lauko erdvės tampa daug patrauklesnės“, – sakė meras R. Malinauskas.

Rugsėjo 1-osios šventės bus organizuojamos lauke, užtikrinat saugius atstumus, po šventės į klases eiti galės tik mokiniai.

Susitikimo metu mokyklų atstovai papasakojo, kaip yra pasiruošusios įgyvendinti Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų rekomendacijas: valdyti mokinių srautus pamokų ir pertraukų metu, organizuoti mokinių pavėžėjimą, maitinimą, žaidimus lauke, neformalųjį švietimą, užtikrinti asmens higieną.

Mokyklose planuojama kiekvienai mokinių klasei paskirti vieną konkrečią erdvę, kurioje vyks visos pamokos, ilginti pertraukas, pamokas pradėti skirtingu metu, skirstyti mokinių srautus valgykloje, lauko zonose. Taip pat planuojama pasitelkti pavasarį išbandytą nuotolinį mokymo metodą.

Dėmesys bus skiriamas ir mokinių pavėžėjimui. Mokiniai, kurie į mokyklas atvažiuoja ir grįžta mokykliniais autobusais, turės sėdėti saugiu atstumu vienas nuo kito ir vairuotojo. Visi turės dėvėti kaukes, išskyrus tuos, kuriems dėl kaukės dėvėjimo gali pablogėti sveikata, kurie serga lėtinėmis ligomis ir dėl to kaukės dėvėti negali. Kitą savaitę bus patikslinti mokyklinių autobusų maršrutai ir jų laikas.

Neformalusis vaikų švietimas taip pat bus vykdomas, laikantis visų saugumo reikalavimų. Esant galimybei, dailės pamokos ar sporto būreliai bus organizuojami lauke, laikantis saugaus atstumo.

Kiekviena ugdymo įstaiga su pasikeitusia tvarka tėvus supažindins prieš rugsėjį per elektroninį dienyną.