Būsimieji medikai praktikai renkasi Druskininkų ligoninę

Vis daugiau būsimųjų medikų renkasi Druskininkų ligoninę savo praktinių įgūdžių tobulinimui. VšĮ Druskininkų ligoninė yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto internatūros bei podiplominio gydytojų rengimo (rezidentūros), taip pat – slaugos krypties kolegijų studentų bazė jų profesinei praktikai.

Šiuo metu Druskininkų ligoninėje internatūros praktiką atlieka trys Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentės/Druskininkų ligoninės archyvo nuotrauka

Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė pažymi, kad įstaiga yra daugiaprofilinė, o tai reiškia, kad jauniems medikams yra sudarytos visos sąlygos semtis praktinių įgūdžių, gilintis į atskiras medicinos sritis, įgyti tikros klinikinės praktikos. „Džiaugiamės, kad būsimieji medikai noriai renkasi Druskininkų ligoninę savo praktikai ir tikimės, kad po studijų jie sugrįš pas mus dirbti“, – sakė E. Raulušaitienė.

2020 m. Druskininkų ligoninėje internatūrą atliko 3 būsimieji medikai, sulaukta 48 praktikantų, studijuojančių mediciną LSMU, VU, Vilniaus bei Alytaus kolegijose ir kitose ugdymo įstaigose.

Čia dirbantys medikai padeda studentams įgyti realios ligoninės darbo patirties, supažindina su kiekvienos dienos diagnostiniu ir gydomuoju procesu, pačiais pagrindiniais praktiniais aspektais, kurie papildo teorines žinias, gautas universitetų ar kolegijų auditorijose. Labai svarbu, kai studentai turi galimybę teorija pritaikyti praktiškai ir matyti realų rezultatą – sveikstantį pacientą.

Klinikinės medicinos praktika (internatūra) – tai kombinuota praktika, per kurią reikia dirbti skirtinguose skyriuose – chirurgijos ir traumatologijos, vidaus ligų, vaikų ligų, priėmime ir reanimacijoje.

Šiuo metu Druskininkų ligoninėje internatūros praktiką atlieka trys Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentės: Živilė Graužytė – internatūros studijų, neurologijos; Morta Mažeikaitė ir Monika Šiukšterytė – chirurgijos ir traumatologijos internatūros praktiką.

Praktikantai turi įgyti pagrindinių įgūdžių – mokėti įvertinti paciento būklę, surinkti visą reikalingą informaciją, apklausiant pacientą, apgalvoti reikalingus tyrimus, mokėti juos įvertinti, žinoti, koks gydymas yra tinkamas, atlikti nesudėtingas procedūras – paimti kraują, įvesti kateterius, zondus, susiūti žaizdas ir panašiai.

Būsimi medikai savo praktikai noriai renkasi nedidelę Druskininkų kurorto ligoninę. Daugelis studentų pažymi, jog nedidelė ligoninė – pranašesnė, nes čia sulaukia daugiau dėmesio, mažiau tuo pat metu besipraktikuojančiųjų, tad lengviau įgyti papildomų įgūdžių.

Ligoninė pastaruoju metu sulaukia užklausų ir iš kitų mokslo įstaigų studentų apie galimybes atlikti praktiką. Lietuvos sporto universiteto studentai domisi ergoterapijos, kineziterapijos praktikos galimybėmis.

Daugelis atlikusiųjų praktiką pažymi, kad mažesnių miestų ligoninėse praktikantams skiriamas didesnis dėmesys, studentai įgauna daugiau praktikinės patirties, požiūris į juos yra palankesnis. Todėl jie dalijasi šiais įspūdžiais su kolegomis, kurie vėliau mielai renkasi ir Druskininkų ligoninę.

Kodėl studentai internatūros praktikai pasirinko Druskininkų ligoninę ir ko čia išmoko?

„Nusprendėme pasirinkti Druskininkų ligoninę dėl keleto priežasčių. Visų pirma, labai norėjome pakeisti aplinką, kadangi metus teko sėdėti vienoje vietoje – pastaruoju laikotarpiu mokėmės nuotoliniu būdu. Visų antra, girdėjome gerų atsiliepimų apie Druskininkų ligoninės Chirurgijos skyrių iš vyresnių kolegų, jau atlikusių praktiką šiame skyriuje. Aišku, atvykome čia ir dėl paties miesto. Visada smagu patirti kitokį miesto pulsą – čia tempas lėtesnis, žmonės draugiški ir paslaugūs. Yra tiek daug žalių erdvių, o tai visada labai džiugina didmiesčio gyventoją. Taigi gryno oro kiekiu nesiskundžiame.

Praktikai įpusėjus, jau jaučiamės tikrai daug ko išmokusios – nuo, atrodo, paprastų perrišimų, siūlių išėmimų iki tokių rimtų dalykų, kaip asistuoti endoprotezavimo, išvaržų ar laparoskopinėse operacijose. Mus maloniai nustebino labai šiltas priėmimas į kolektyvą! Visi iki vieno labai noriai pasakoja savo patirtis, dalijasi žiniomis. Kai bendraujame su tokiais užsidegusiais darbu specialistais, noromis nenoromis ir pačios pradedame daugiau domėtis, klausti ir stengiamės išmokti kuo daugiau. Mums atrodo, kad čia yra puiki terpė praktikuotis ne tik studentams, bet ir atvykti dirbti, kadangi į skyrių patenka įvairių pacientų, susiduriama su plačiu ligų spektru“, – Druskininkų ligoninėje patirtais įspūdžiais dalijosi Monika Šiukšterytė ir Morta Mažeikaitė, 6 kurso VU MF medicinos studentės.

Druskininkų ligoninės informacija